ТЕМА: Јаболкова киселина за слабеење

Мислење 08 Ное 2009, 03:09

Здраво
Имам проблем со тежината. Во моментот имам 62 кг, но би сакала да ослабам 5 килограми. Најголем проблем ми е салото на половината.
Имам држено диети неколку пати и ослабнував 2-3кг, ама секогаш по кратко време си ја враќав тежината.
Една моја пријателка ми кажа дека нејзина колешка ослабела 6кг само со пиење на јаболкова киселина. Поради тоа што мразам да гладувам, сакам да се обидам со киселина, но не знам дали ќе биде ефективно и дали не е штетно.
Дали некој има пробано да слабее на овој начин? Како вие ја пиете киселината?
Последна редакција: kate на 10 Ное 2009, 01:28; редактирано еднаш.
Аватар на корисникот
kate

Фем почетничка
 
220
Мислења: 15
Зачленет: 08 Ное 2009, 02:23

Мислење 08 Ное 2009, 13:21

јас лично немам пробано ама знам дека се пие наутро измешано со топла вода и мед. пиши ако има резултати и мене ме мачат 2-3кг :)
Аватар на корисникот
angel

Бело цветче
 
400
Мислења: 77
Зачленет: 08 Ное 2009, 02:40

Мислење 09 Ное 2009, 14:43

Jas prvo piev kapsuli so jabolkova kiselina zatoa sto ne se gadni na vkus. Osleabev nekolku kila i po kratok period odma si gi vrativ. Potoa pocnav da pijam edna casa voda so edno lajce tecna kiselina i edno lajce med. Samo po 2 nedeli pocuvstvuvav efekt, ama za zal imav bolki vo stomakot i od strav da ne si napravam nesto prekinav.
Spored mene ima efekt, ama treba samo da go koristat luge so zdrav stomak i zeludnik. :!:
mareto

Фем почетничка
 
50
Мислења: 8
Зачленет: 09 Ное 2009, 14:34

Мислење 10 Ное 2009, 01:34

Тие капсулите секој може да ги употребува?
Аватар на корисникот
kate

Фем почетничка
 
220
Мислења: 15
Зачленет: 08 Ное 2009, 02:23

Мислење 13 Ное 2009, 15:45

Mislam deka sekoj moze zatoa sto se mnogu ponezni za zeludnikot otkolku sto e tecnata jabolkova kiselina. Imaat neutralen vkus i ne se tolku gadni za pienje.
mareto

Фем почетничка
 
50
Мислења: 8
Зачленет: 09 Ное 2009, 14:34

Мислење 16 Ное 2009, 20:13

Кога ќе почне да се зборува за апчиња, дури и да се само на природна база мене ми се крева косата. Плус мислам дека така ќе треба редовно да ги пијам, а ако земам течна киселина ќе може и понекогаш да се забушава :P Денес си купив јабокова киселина од диви јаболка (прочитав дека точно таа помага многу) и од утре почнувам ;) па ке видиме до кај ќе стигнам. Пуштајте среќа :D
Аватар на корисникот
kate

Фем почетничка
 
220
Мислења: 15
Зачленет: 08 Ное 2009, 02:23

Мислење 16 Ное 2009, 20:54

kate напиша:Кога ќе почне да се зборува за апчиња, дури и да се само на природна база мене ми се крева косата. Плус мислам дека така ќе треба редовно да ги пијам, а ако земам течна киселина ќе може и понекогаш да се забушава :P Денес си купив јабокова киселина од диви јаболка (прочитав дека точно таа помага многу) и од утре почнувам ;) па ке видиме до кај ќе стигнам. Пуштајте среќа :D

со среќа побрзо да има резултати :lol: и кажи што ќе биде да знам дали да почнувам
Аватар на корисникот
angel

Бело цветче
 
400
Мислења: 77
Зачленет: 08 Ное 2009, 02:40

Мислење 19 Ное 2009, 10:45

Vidi vaka, so apcinja ne se zalazuvaj. Sum probala i jas, i iako e dobra rabota shto samo edno apce pies i se si zavrshila, nemaat nikakov dolgorocen efekt. Jabolkovata kiselina i toa od divi jabolki ako ja pies nasabajle na prazen stomak, pomaga vo reguliranje na metabolizam, megutoa ne vednas.. treba toa da go praktikuvas podolgo vreme. Generalno ne moze da ti nasteti megutoa treba da ja pies razredena neli za da ne ti go osteti zeludnikot :) Druga rabota e da pies mnogu voda ili caevi za slabeenje... Sepak ona shto pomaga vo slabeenje e fizickata aktivnost, a ne dietite, pa ako te mrzi da vezbas ili nemas vreme, togash gledaj samo da odis peski namesto da koristis prevoz i se ke bide super :)
Pozdrav
Аватар на корисникот
Dona

Фем почетничка
 
120
Мислења: 15
Зачленет: 19 Ное 2009, 10:35
Локација: Skopje
Come What May!

Мислење 19 Ное 2009, 13:52

Dona напиша: Jabolkovata kiselina i toa od divi jabolki ako ja pies nasabajle na prazen stomak, pomaga vo reguliranje na metabolizam, megutoa ne vednas.. treba toa da go praktikuvas podolgo vreme.

Јас веќе започнав да пијам киселина, денес ми е трет ден. :D Dona знаеш ли после колку време ќе можам да ги видам резултатите за да не застанувам секој ден на вага? :lol:
Аватар на корисникот
kate

Фем почетничка
 
220
Мислења: 15
Зачленет: 08 Ное 2009, 02:23

Мислење 21 Ное 2009, 23:07

nemoje so jabolkova kiselina nemojte so kiselini toa e stetno taka edna priatelka moja se razbole od toa i do den denes imat problemi stop jabolkova kiselina
Аватар на корисникот
ina

Фем почетничка
 
00
Мислења: 7
Зачленет: 19 Ное 2009, 18:17

Врати се на Диети

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 7 гости