1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се поправам?

Дискусија во 'Диети' започната од anste, 29 ноември 2009.

  1. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    И јас се тешев дека после порагај ке ми остане некое килце ама нисто. Висока сум 1.75 а имам 51 кило, овие неколку месеци стигнав до овие 51 иначе имав 47 хаха. Задоволна сум и сега како изгледам, но со уште 4, 5 кила би била таман :D
     
  2. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Исто и јас, надоле сум задоволна од стомакот, нозете, задникот, хаа но горе кај вратот и мене ми се по изразени коските, но тоа не ми пречи за да носам разголена блуза, хахаа се тешам со маникенките на тв :lol: :lol: :lol:
     
    На 4rever.unique му/ѝ се допаѓа ова.
  3. pink.punk

    pink.punk Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    па очигледно темава отиде во погрешна насока... има една работа... луѓето н ни веруваат кога ќе речеме сакаме да се поправиме и сакаме повеќе килограми... еве јас сум нова на форумот и имам 12 години... .па ниска сум помалку од метро и цетириесет , отприлика метро и 35 .. е сега .. јас имам 28 колограми.. пак зборувајте и знаеме дека никогаш нема да не сватите.. брз метаболизам и кеможеш да качиш кила, бавен и немоежш да симнеш! :@ па веќе досадено е од тоа да велат дека сме будали и советот па “најдобар “
    -јади
    -седи пред телевизор и јади само
    -не спортовај толку
    -спијај јаси, нездрава храна како хамбургери, чоколада и пии газирано

    ПА девојки не сакаме да се разболиме.. кажете нешто добар совет, не е лесно како што изгледа! сакаме природен начин а не да се разболам и организмот да го напрупам со антибиотици.. едноставно што и витаминско да внесиш, не пасова! :envy: ( извинете ако некој има кажано, монгу одгоори се не се дочитуваат)
     
  4. bella96

    bella96 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    1.027
    Од кај знаеш дека никој не ти верува?Од двајца-тројца што ги карактеризираш како луѓе?
    Како што ти сакаш да се поправиш,некој сака да ослабне.
    Како што тебе метаболзимот ти е брз,така на некој му е бавен.
    Ако воочуваш дека немаш одговор на бараното прашање,не се замарај.
    И да не е лесно,како што изгледа затоа што овде не можат сите да се ставаат во кожата на тој другиот ако не го поминале истото.Многу барате.Ви се дава совет,не чини,не се погледнува постот,пак не чини.
    Со мама под рака во амбуланта кај матичен,фино лепо ќе кажеш се` и матичниот ќе те упати.
    Чао пријатно!
     
  5. pink.punk

    pink.punk Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3

    па изгледа и мене ме свати погрешно ! девојки, ова не беше наменето као навреда , само сакав да дадам до идеа дека не е воопшто лесно.. не не сваќаат сериозно кога ќе речиме дека е тешко...ние ве сваќаме и знаеме како е да ослабиш , но многу не сваќаат дека исто толкутешко е и да се здебелиш... сакав да дадам апел до оние кој пишувааѕ несриозни работи како ‘‘ само јади по многу‘‘ ... :^) немислев да го сваитте како навреда, тие што сакаат да ослабат има многу работи, диети , но многу помалце има за нашиов проблем , и аместо да се нудат решениа, почна дебата... па извини што ве нардив и незнам дали вооче, го напиша скоро истото што и јас само со друѕги зборови..а јас напишав дека антибиотици не помагаат а ти велиш кај матичниот!? :?: !! чао :hai:
     
  6. bella96

    bella96 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    1.027
    па изгледа и мене ме свати погрешно ! девојки, ова не беше наменето као навреда , само сакав да дадам до идеа дека не е воопшто лесно.. не не сваќаат сериозно кога ќе речиме дека е тешко...ние ве сваќаме и знаеме како е да ослабиш , но многу не сваќаат дека исто толкутешко е и да се здебелиш... сакав да дадам апел до оние кој пишувааѕ несриозни работи како ‘‘ само јади по многу‘‘ ... :^) немислев да го сваитте како навреда, тие што сакаат да ослабат има многу работи, диети , но многу помалце има за нашиов проблем , и аместо да се нудат решениа, почна дебата... па извини што ве нардив и незнам дали вооче, го напиша скоро истото што и јас само со друѕги зборови..а јас напишав дека антибиотици не помагаат а ти велиш кај матичниот!? :?: !! чао :hai:

    Коолку ич не си ме разбрала.Кога збориш си збориш сама за себе,како индивидуа.
    Ми го превртуваш постот.
    Очигледно матичниот е толку далеку што ти дал антибиотици,антибиотици? :!:
    Јас ти пишав матичниот да ти даде упат,затоа што гледам дека пред се он/таа не те разбрал/а добро.Со упатот одиш во болница на истражување и таму е голем персоналот и ќе се најде некоја која ќе ти даде одговор на бараното прашање,а се дур не гледаш дека нема фидбек,не се замарај.
    Нити ти упатуваш навреда,ниту јас.Ова е вид замарање.
    Адиос!
     
  7. MalaMedena

    MalaMedena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    178
    Јас како помала бев слаба,пиев Олиговит и Б-комплекс. Навистина го зголемуваат апетитот,а со тоа повеќе јадеш и се здебелуваш. Сега сум си таман :D
     
  8. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Како да се здебелам.
    Што е потребно?
    Да сум нас дневните калориски потреби.
    Потребно е.
    Вагичка куњска и дигитална.
    Сервис за следење калории MyFitnessPal.
    Мерење секој ден и мерење на обемот на гради, врат, стомак, Колкови и бутина.
    Тие калории треба да создадат нешто добро (мускули) а за тоа е потребно вежбање.
    Членство во теретана е добра инвестиција.
    Трпеливост реално може да се очекува 0.25 кг неделно мускулна маса за женско.
     
  9. pink.punk

    pink.punk Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    значи извини за недоразибрањето, не сме се разбрале ни јас тебе ни ти мене ;) фала и повторно извини , ќе видам што можам да направам.. :* позз
     
  10. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Јас отсекогаш јадам повеќе од моите врснички, и еве ме пак сум слабичка. :lol: И кога некоја другарка ме советува да јадам брза храна и да не спортувам за да се здебелам, ми иде кога она ке се жали дека сака да ослабе, да и речам да јаде салфетки и да ја повраќа насила храната :!:
    иначе добро напредувам, сега јадам по 3 пати на ден
     
  11. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Наместо да јадете салфетки побарајте помош.
    Искрено времето што се тркалате натаму наваму ќе го добиете одговорот веднаш.
    Секој совет од пријатели е добро намерен, но дали е рационален и логичен за твоето здравје треба да се прашаш.
    Брза храна не е богата со хранливи материи и микронутриенти.
    Вишок на калории и дефицит на микронутриенти= лошо здравје,кардиоваскуларни болести,адипозно ткиво околу стомакот(висцерални масти) и холестерол.
    Да може да се здебелиш со брза храна,но последиците од тоа не се добри за здравјето.
     
    На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
  12. sara3

    sara3 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2012
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    383
    Јее +1κг ..happyyyyyy :D
     
  13. seasopraime

    seasopraime Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Јас давам од мојте килограми 5-6 (па може и повеќе) нема никаков проблем,ги сака некој ? :lol:
     
  14. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    ^ Еве мене дај ми ги. Немаш појма колку добро ќе ми дојдат тие 5-6 килограми. :D

    Шала на страна, кај мене сеуште ништо ново.
    Не сум мрднала ни килограм повеќе. Периодов бев под голем стрес и послабо се хранев. Тоа и те како влијаеше на мене. Ослабнав уште повеќе. Кога ќе се погледнев во огледало не гледав ништо повеќе од коски.
    Сега почнав по интензивно и по редовно да се хранам.
    Прекинав и со вежбање и со пиење витамини.
    А додека вежбав, колку- толку се чувствуваше разликата. Ако не нешто повеќе јас се чувствував подобро.
    Мрза ме има фатено и само лежам. Никако да се наканам да почнам со вежбање.
    Ветувам деновиве почнувам пак. Иако не се надевам на резултати.
     
  15. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Земи вежбај со тренер кој ќе знае како да те мотивира и ќе ти даде пат.
     
    На Barbie20 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. rihanna14

    rihanna14 Активен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2014
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    devojki ve polam za pomosh iako procitam mnogu od komentarite...visoka sum 166 a imam samo 41 kilogram kazete mi kako da se popravam dali pivskiot kvasec vi pomognal na nekoja od vas bidejki jas zemav 1 nedela sekoj den po 1 apce kafenki mislam deka bea kazete mi kako i po kolku treba da se konzumiraat na den? :inlove:
     
  17. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Јас бев премногу слаба. Бев висока 139, а имав само 29-30 килограми. Постепено, постојано јадев колку што можам повеќе и се поправив. Немав некој посебен метод. Сега сум висока 154 cm и имам 45 кила. Бев 47, но ослабев. Сега повторно ќе се вратам и ќе терам до 50.
     
  18. SuperGirl8

    SuperGirl8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    205
    Пол:
    Женски
    Јас со години користам, и ете така се здебелив.. Се зема 3 пати по 2 таблети ( јас земам 2 пати) а ако спортуваш 3 пати по 5 таблети ;)
     
  19. rihanna14

    rihanna14 Активен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2014
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    da sportuvam treniram kosharka
     
  20. rihanna14

    rihanna14 Активен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2014
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    inaku ti blagodaram mnogu a kolku kilogrami se zdebeli sa 1 mesec ako znaesh