ТЕМА: Како да се поправам?

Мислење 30 Мар 2010, 15:10

tweety26 напиша:ejjj si nemate pojma jas kolku mnogu sakam da se zdebelam visoka sum 157 a imam samo 40 kilogrami neli e malku,probav i so pivski kvasec ama po edno apce na den,stoznam moze treba po poveke,piev i sekakvi vitamini,a si jadam najnormalno 3 obroci i + uzinki...mnogu sakam da se zdebelam barem uste edno 5/7 kila da si bidam taman i dosta mi e

Иста сум и јас :( И многу се нервирам кога некој ке ми рече многу си слаба... како јас да не знам... А стварно сакам да се поправам,иако мислам дека ми треба и поголема дисциплина,зашто знам некогаш да јадам само еднаш во денот...Се друго ми е поважно,да ги завршам сите работи,па ако ми остане време за јадење,и многу се нервирам што сум таква :x Но и кога сум јадела најнорнално,дури и повеке од некои луѓе што ги знам,можев да качам до 44,повеке никако не можев,не знам зошто :?: Пробав и јас многу витамини,пивски квасец,но ништо... А овие 40 ми се стварно премалку,ама тоа е,можеби кога ке станам мајка,здравје боже,ке се поправам :) ,така барем сите ми викаат :)
Аватар на корисникот
angelce1

Сино цветче
 
190591
Мислења: 386
Зачленет: 08 Дек 2009, 14:34
Господе Исусе Христе,Сине Божји,Помилуј Ме Мене Грешната!

Мислење 30 Мар 2010, 18:38

Здраво на сите што се на форумот,јас сум нов член,и мило ми е што наидов на овај сајт.Инаку да се вклучам во темата за зголемување на тежината....Јас сум од секогаш слаба,таква ми е конструкцијата а и генетскиот фактор ми влијае,висока сум 167цм,а тешка 54кг,кога бев во средно школо бев послаба,но тогаш многу време си надвор од дома,не се храниш редовно итн,но сега решена сум да си ја вратам мојата идеална тежина од 60тина кг :) пред една недела започнав со пивски квасец за прв пат(на Амос Витал во таблети 3 пати по 2)па ќе видам дали од тоа ќе имам некаков ефект. Јас за себе сум забележала дека кога имам помалку активности и го запазувам времето на оброците,тогаш си ја стабилизирам и килажата,но само што ќе почнам на работа,или некои други обврски,нервози....веднаш уште во првиот месец намалувам 2-3кг :( Ме нервираат коментари од типот многу си слаба,јади повеќе да се здебелиш,е тоа ме вади од такт,како на некој друг да му е грижа за мојата тежина и метаболизам
Аватар на корисникот
danika

Сино цветче
 
111266
Мислења: 140
Зачленет: 30 Мар 2010, 18:06

Мислење 30 Мар 2010, 18:41

danika напиша:Здраво на сите што се на форумот,јас сум нов член,и мило ми е што наидов на овај сајт.Инаку да се вклучам во темата за зголемување на тежината....Јас сум од секогаш слаба,таква ми е конструкцијата а и генетскиот фактор ми влијае,висока сум 167цм,а тешка 54кг,кога бев во средно школо бев послаба,но тогаш многу време си надвор од дома,не се храниш редовно итн,но сега решена сум да си ја вратам мојата идеална тежина од 60тина кг :) пред една недела започнав со пивски квасец за прв пат(на Амос Витал во таблети 3 пати по 2)па ќе видам дали од тоа ќе имам некаков ефект. Јас за себе сум забележала дека кога имам помалку активности и го запазувам времето на оброците,тогаш си ја стабилизирам и килажата,но само што ќе почнам на работа,или некои други обврски,нервози....веднаш уште во првиот месец намалувам 2-3кг :( Ме нервираат коментари од типот многу си слаба,јади повеќе да се здебелиш,е тоа ме вади од такт,како на некој друг да му е грижа за мојата тежина и метаболизам

Zdravo danika dobredojde ;) I jas sum slabicka mi treba i mene da se popravam malku pa imav slusano za tabletite od pivski kvasec,ke mozes da mi kazes od kade gi kupi i kolku pari se
Аватар на корисникот
Melanie

Зелено цветче
 
460
Мислења: 556
Зачленет: 19 Фев 2010, 01:43

Мислење 30 Мар 2010, 19:02

Јас се распрашував многу за таблетите од пивски квасец и од многу мои пријателки добив препорака за таблетите на Амос Витал,ги има во аптеките и се делат(инаку цело паковање е околу 400ден а внатре има 500 таблети што е многу),јас си зедов за почеток 100 таблети за цена од 80 ден,па здравје ако видам ефект од овие таблети ке продолжам да ги земам. Инаку мене ми се добредојдени и за ноктите исто така бидејќи ми се кршливи и расслоени често.
Аватар на корисникот
danika

Сино цветче
 
111266
Мислења: 140
Зачленет: 30 Мар 2010, 18:06
Слика

Мислење 30 Мар 2010, 21:39

360 денари 500 таблети од Зегин се таблетите од пивски квасец.
Аватар на корисникот
Victorya

Жолто цветче
 
428748
Мислења: 1398
Зачленет: 05 Јан 2010, 02:20
Не барај совршенство за да сакаш, бидејќи ќе умриш без љубов. Најди нешто несовршено, љуби го и направи го совршено!

Слика

Скриен текст: покажи
Слика

Мислење 07 Апр 2010, 15:47

Сега ми текна да ја отворам темава..Гледам девојки сакаат да стават некое кило плус..И јас спаѓам во послабите..Помала бев слабичка и со нормална исхрана и се џабе си седев иста..Со тек на време малку се поправив ама нормално со текот на годините само по себе доаѓа..Таблети нешто не многу да сум користела али сум земала Ц витамин, Б витамини,пивски квасец итн.Нема врска..се е до генот!Еве сега со годините осетив дека имам малку ставено некое кило..ама сум си таман..55кг. со години држев..не се приметуваше,другарки или било кој ми завидуваат што и сега на моиве години сум си таман со килажа иста а може и некое кило,две повеќе...Јадете нормално не се оптеретувајте со тек на време како поминуваат годините самата килажа се менува.Предноста кај нас е што во однос на покрупните секогаш изгледаме и ке изгледаме помлади од тоа што сме. :up:
Аватар на корисникот
julie77

Црвено цветче
 
102638447
Мислења: 5320
Зачленет: 02 Фев 2010, 15:31
Локација: Special land
Слика

Мислење 09 Мај 2010, 14:01

I jas go imam ovoj problem..visoka sum 162 a imam samo 45kg.Imam slusnato deka idealna tezina za mojata visina e 50-52kg.Imam probano i so pivski kvasec i so multicompex tableti,veruvajte nisto ne mi pomogna.Veke 4 godini sum na ovaa tezina i samo variram za kilo dve.Ocajno sakam da se popravam-se blize letoto:D....Mnogu retko da jadam so apetit i zatoa mnogu bavno jadam minimun pola saat.HELP!!!
Аватар на корисникот
xSunsetx

Фем почетничка
 
36
Мислења: 38
Зачленет: 09 Мај 2010, 04:24
Мислите имаат моќ да ве направат Господар на вашиот живот или негов Слуга.Зауздете ги вашите мисли,па ќе се претворете во бог на сопственото постоење.

Мислење 09 Мај 2010, 16:17

xSunsetx напиша:I jas go imam ovoj problem..visoka sum 162 a imam samo 45kg.Imam slusnato deka idealna tezina za mojata visina e 50-52kg.Imam probano i so pivski kvasec i so multicompex tableti,veruvajte nisto ne mi pomogna.Veke 4 godini sum na ovaa tezina i samo variram za kilo dve.Ocajno sakam da se popravam-se blize letoto:D....Mnogu retko da jadam so apetit i zatoa mnogu bavno jadam minimun pola saat.HELP!!!

и јас едно време го имав овој проблем, дури се бев довела до степен на анорексичност, имав некои луди идеи во глава.
сепак мене многу ми помогнаа оние апчињата мерц тие се онака витамини мислам за коса кожа нокти, и јас значи немав аптетит, но ми се појави по еден месец откако почнав да ги пијам апчињата. пробај со нив, позз
Аватар на корисникот
sara18

Фем почетничка
 
20
Мислења: 20
Зачленет: 06 Јан 2010, 19:46

Мислење 09 Мај 2010, 16:40

јас сум висока околу 1,63 а сум 47 кг и очајно сакам да се поправам.Лани овој период се поправив малку и можам да кажам дека бев супер но тогаш да размислував како сега.Тогаш упорно се обидував да ослабнам а мислам дека се здебелив бидејќи пиев редовно млеко јадев мн благо и вежбав а сега само се чудам и барам начин како да се здебелам барем 3 кг и ако може да кажете какви се тие апчиња и каде може да се најдат на мерц а не овие пивските
Аватар на корисникот
chicka

Жолто цветче
 
7617
Мислења: 1277
Зачленет: 08 Мај 2010, 22:07
Слика

Мислење 09 Мај 2010, 17:10

мерц можеш да ги најдеш во секоја аптека околу 600 денари се мислам, има 60 апчиња внатре и се пијат по две на ден, така да едно кутиче е за месец дена. пробај со мерц, треба да добиеш апетит, а и многу се делотворни на косата, кожата и ноктите. косата и ноктите за многу брзо време растат, а сега баш како што иде лето има да добиеш совршен тен од овие апчиња бидејќи се многу добри и за кожата позз
Аватар на корисникот
sara18

Фем почетничка
 
20
Мислења: 20
Зачленет: 06 Јан 2010, 19:46

Врати се на Диети

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 16 гости