1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

(Морална) Поддршка за сите што сакаат да ослабат

Дискусија во 'Диети' започната од Vampire-Girl, 26 јуни 2010.

  1. Zocuska

    Zocuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    1
    Слабеење до Нова Година

    jas ke slabeam 8 kg duri i premnogu ke mi bidat:D resena sum iii znam deka ke bide posto sum oslabila veke 20 kg:D
     
  2. LittleMissSunshine

    LittleMissSunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    22
    Слабеење до Нова Година

    Еве и ја почнувам од денес сакам да ослабам 10 кг до нова година ќе комбинирам повеќе диети и ќе вежбам пилатес за почеток а после може и нешто друго и мене ми е највеќе заради облеката многу се нервирам коа ќе видам нешто што ми се свиѓа а нема број за мене или не ми стои убаво :(
     
  3. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Слабеење до Нова Година

    Се најдовме мрснички ќе си се тешиме тука. :rofl:
    Иначе и ја сум на диета (на Жан Митрев) веќе трети ден, резултати освен очајно скришно sиркање по благцето не сум приметила но ќе ве известувам за мојот напредок (ако воопшто го има). :D
     
  4. vogue.trandland

    vogue.trandland Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Слабеење до Нова Година

    Здраво девојки :) Јас таа цел, да симнам некои 7-8 килца до нова година ја поставувам веќе 3 години :D ама некако не успевам. Па така туркам до мај/јуни, кратки пантолончиња, бикини и слично... :$ сеуште се трудам да успеам :$ па еве, и јас ке ви се придружам, како и секоја претходна година :D
    Мотивација.... да се чувствуваш посамоуверено и покомфортно во своја кожа и нормално да немаш проблеми со јакни, фармерки, кратки фустанчиња :) :$
     
  5. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301
    Слабеење до Нова Година

    Епа девојки ме мотивиравте и мене , па се решив и јас да почнам од утре :)
    Треба да ослабам доста, сега за сега не зацртувам бројка , бидејки немам моментално ни вага...
    Ке си купам набрзо :)
    Мојот план е едноставен, почнувајки од утре секој втор ден ке ми биде овошен т.е наутро ке јадам овошје (една врста) и ке пијам вода, а навечер салата и супи.
    Па ке видиме како ке испадне. :)
     
  6. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Слабеење до Нова Година

    И јас ке ви се придружам, јас имам вишок некои 5-6 кила, проблемот кај мене е што многу лесно ги симнувам, ама уште полесно ги качувам, како да си останам после на тие килограми не знам :worried:
     
  7. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44
    Слабеење до Нова Година

    Ете ме и мене :D Не сум дебела, свесна сум за тоа и сите ме уверуваат, ама од порано си имам комплекс набиено дека сум полничка малку, мислам дека имам 2-3 килца плус, отприлика. Без нив ќе се чувствувам мнооогу поубаво, па ај да се решам да ги симнам, ама долгорочно а не да ги вратам за 1 недела и тоа повеќе. Затоа да слабееме ама здраво, не нагло. Планирам да намалам количински на исхраната ама од ништо да не се лишувам сосема, и да вежбам колку што можам. Па таман 3 килца до Н.Г, по едно килце месечно :D :*
     
  8. solzuska

    solzuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    135
    Слабеење до Нова Година

    и јасссс :) :)
     
  9. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Слабеење до Нова Година

    Девојки јас нема да бидам на диета но сепак ве подржувам :) Јас имам другпроблем како да си ја одржам оваа тежина до Н. Год :sweat:
     
  10. Zamzara

    Zamzara Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    32
    Слабеење до Нова Година

    Јас сум со вас почнав понеделнички..Доручек вода со лимон,ручек супа и малку многу малку 3 сан кифлицка со ајвар...Вечера вода..Утре овошен ден :( Се надевам ке смршам некое килце!! Заедно сме посилни ;)
     
  11. sunnygirl

    sunnygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    19
    Слабеење до Нова Година

    we share the same story :D :D и јас сим ИН

    кажете резлутати
     
    На beticka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Слабеење до Нова Година

    - 1кг..
    сега за сега 8) :lol:
     
  13. Zamzara

    Zamzara Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    32
    Слабеење до Нова Година

    2 ден и само на овошје..Морам да кажам супер си го поминав..На работа си каснав банана и јаболка а домче салата..Морам да издржам,морам да ослабам...Заедно сме посилни..Како Ви оди Вас
     
  14. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Слабеење до Нова Година

    Еве и јас да ви се придружам, никако да се одлучам да ослабнам 4,5 кила кои не ми се толку потребни ама јас би си се чуствувала поубаво. Сеа имам 59 :) а мојата цел е 54,55 :) со не многу строга диета и возење орбитек. Може ќе успеам и пред Нова Година :D ќе ве известувам како напредувам.
    Имам едно прашање дали некој знае да ми препорача некој салон во кој прават рачни масажи против целулит ама да се добри и ефикасни, бидејќи тоа ми е голем проблем покрај овие 4,5 кила :lol:(може и преку ЛП да ми пратите за да не бидеме офф топик :* ) . Фала однапред.
    Позз
     
  15. Zamzara

    Zamzara Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    32
    Слабеење до Нова Година

    Женски како оди,Ве нема нешто да пишете да не се откажавте!? Јас добро се држам..Утре следува пак овошен ден..
     
  16. Gargamel

    Gargamel Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    129
    Слабеење до Нова Година

    И јас ви се придружувам, сакам да ослабам 15-20 килограми... :) :)
    проблем ми е само што сум во школо насабајле и незнам што да јадам до кај 1 саат.. :^)
    Секој 2 ден ке ми биде овошје и зеленчук, а другите денови за ручек манџички :D грашак,боранија,грав... :wasntme:
     
  17. beticka

    beticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    22
    Слабеење до Нова Година

    POZDRAVCE DO SITE STO SE NA DIETA,JAS VI POSAKUVAM SAMO USPEH.NAJZDRAVATA DIETA SPORED MENE E:DORUCKUVAJ SAM,RUCEKOT PODELI GO SO PRIJATELOT,A VECERATA PODARIJA NA NEPRIJATELOT,NA OVA DODADETE SEKOE UTRO CASA ZA POCETOK MLAKA VODA PODOCNA CASA I POLOVINA ,I PO 17C. ZABORAVETE NA BLAGO ,SOLENO I SEKAKVI PIJALOCI OSVEN VODICKA,AKO NEMOZETE DA IZDRZITE 1 VARENO JAJCE E VO RED AMA DA NE VI PREMINE VO NAVIKA,JAS VAKA SIMNAV 14KG ZA 6 MESECI I NE ZABORAVAJTE SEKOJA RIGOROZNA DIETA MOZE DA NAPRAVI MNOGU STETA ,I SEKOJ PRAZNIK SE POVTORUVA AMA SO DOBROTO ZDRAVJE E I DOBROTO RASPOLOZENIE.I DOBRO BI BILO DA SE POGLEDNUVATE POCESTO VO OGLEDALOTO TAKA NEMA SANSI DA GO IZGUBITE INTERESOT I DA ZABORAVITE NA DIETATA.MOETO LICNO ISKUSTVO SAKAV DA GO SPODELAM SO SITE VAS ZOSTO JAS KILOGRAMITE NE GI POVRATIV VEKE 6 GOD.METABOLIZMOT SE MENUVA I TELOTO SAMO SE KONTROLIRA SE RAZBIRA BEZ PREJADUVANJE.POZDRAV
     
    На Zamzara му/ѝ се допаѓа ова.
  18. vesna31

    vesna31 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    10
    Слабеење до Нова Година


    Јас не сум се откажала, сеуште сум на Аткинс добро ми е, малку ме факаат кризи за благо али мора да издржам , нема да се откажам. Ајде феминки кажете некој резултат!! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  19. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.220
    Допаѓања:
    124.248
    Слабеење до Нова Година

    СУПЕР што има некој вид на група за поддршка! Мене мноооогу ми треба поддршка, сакам да ослабам 10 кила. Сите надежи ми паѓаат кога ке сфатам дека не сум ослабеа а сум гладувала, ама сега сакам да издржам па што сака нека биде!
     
  20. Zocuska

    Zocuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    1
    Слабеење до Нова Година

    inace si se tesam uste za da pocnam i samo si jadam:D sea ne se 8 kg tuku 10 posto se zdebeliv:worried: