ТЕМА: Слабеење со чај

Мислење 04 Мар 2011, 18:06

Благодарам на Ем4е 711 што ги напиша состојките, па се надевам дека ке има ефект.....:)
simona.taseva

Фем почетничка
 
00
Мислења: 2
Зачленет: 24 Фев 2011, 00:33

Мислење 04 Мар 2011, 18:12

Mimi123 напиша:со wc-то си викам ќе издржам :D само незнам со чајов дали ќе ми се намали стомачево и спојлечињата :D :^)

Кратко и јасно - ДА! :)
Аватар на корисникот
pumpkin

Сино цветче
 
113156
Мислења: 240
Зачленет: 23 Јан 2011, 19:25
Ж'т д'г в'к п'н б'ј

Мислење 04 Мар 2011, 18:42

pumpkin напиша:
Mimi123 напиша:со wc-то си викам ќе издржам :D само незнам со чајов дали ќе ми се намали стомачево и спојлечињата :D :^)

Кратко и јасно - ДА! :)

јас денес почнав и нон стоп сум во wc :D се надевам дека ке ми се намали стомачетооо .....
Аватар на корисникот
claudi00

Бело цветче
 
1410
Мислења: 79
Зачленет: 25 Јан 2011, 23:51
Најголемата среќа е да освоиш срце, а најголем грев е да си играш со него!

Мислење 04 Мар 2011, 19:01

Цел форум почна да го пие чајов, изгледа и јас ќе морам да почнам хехехе
Знаев дека има добри резултати од него..од туѓи искуства па за тоа и го пишав. Баш ми е мило : )
Аватар на корисникот
Em4e711

Сино цветче
 
132135
Мислења: 454
Зачленет: 11 Авг 2010, 00:47

Мислење 04 Мар 2011, 19:14

Em4e711 напиша:Цел форум почна да го пие чајов, изгледа и јас ќе морам да почнам хехехе
Знаев дека има добри резултати од него..од туѓи искуства па за тоа и го пишав. Баш ми е мило : )

е фала за тоа што ни го препорача.. но ме интересира дали стомачето ке ми се намали дали ке симнам некое килце ....
Аватар на корисникот
claudi00

Бело цветче
 
1410
Мислења: 79
Зачленет: 25 Јан 2011, 23:51
Најголемата среќа е да освоиш срце, а најголем грев е да си играш со него!

Мислење 04 Мар 2011, 20:33

И мене многу ми се допадна слабеењето со чај и баш ке пробам . Јас оваа година многу се здебелив ама сега почнав да одам на аеробик и пилатес и гледам после вежбање да не јадам и сеа ке пробам и со чајот па ке видам какви ефекти ке има . :) Поздрав до девојчето што го даде рецептот за овој чај затоа што сметам дека е здрав и дека има ефекти . :)
Аватар на корисникот
alisa222

Сино цветче
 
3228
Мислења: 207
Зачленет: 14 Окт 2010, 22:59

Мислење 05 Мар 2011, 11:46

:) Фала...
Инаку new info, од таму од кај што го дознав рецептот :)
Значи, не треба да се претерува со чајот, ако се решите да ја пиете пак истата доза најдобро е да направите малку поголема пауза... како и што спомнав во еден пост, се што го има во поголеми количини не е убаво :) Поради тоа што (како што спомна една феминка), доведува до мала дехидрација, е сега не кај сите, ама можна е таква појава...: )
Аватар на корисникот
Em4e711

Сино цветче
 
132135
Мислења: 454
Зачленет: 11 Авг 2010, 00:47

Мислење 05 Мар 2011, 11:55

Jас денес и утре сум на пауза! него ем4е, дали знаеш одприлика невестата колку време го пиела чајот??? :rofl: и ако можеш да дознаеш колку симнала супер ќе биде :lol: :lol: ќе ни напраиш голема услуга :)
Аватар на корисникот
ludoto19

Црвено цветче
 
113999888
Мислења: 5861
Зачленет: 01 Мар 2010, 04:05

Мислење 05 Мар 2011, 13:17

Дали може да користам домашно сушен кантарион,магдонос и мајцина душица само зелен цај да земам во кесички и да почнам .?
Аватар на корисникот
Pla4ka

Сино цветче
 
6910
Мислења: 228
Зачленет: 26 Дек 2009, 17:45

Мислење 05 Мар 2011, 13:20

Pla4ka напиша:Дали може да користам домашно сушен кантарион,магдонос и мајцина душица само зелен цај да земам во кесички и да почнам .?

добредојде :* и да можеш и домашен, исто ти се фаќа :)
Аватар на корисникот
ludoto19

Црвено цветче
 
113999888
Мислења: 5861
Зачленет: 01 Мар 2010, 04:05

Врати се на Диети

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 15 гости