1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со чај

Дискусија во 'Диети' започната од The-Queen, 13 февруари 2011.

  1. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    4 ден и ништо... :(( и исхраната ми е намалена и благото и редовно го пијам чајот секој ден си варам пресен по 1.5 литар... се обесхрабрувам
     
  2. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.971
    Допаѓања:
    233.193
    И јас намалив со исхрана, јадев само еднаш на ден и си велам да не треба повеќе оброк, но не, вчера јадев повеќе, и пак ништо. Како што кажав можеби во комбинација со водата што ја пијам ќе има добри резултати за целулитот :) .
     
  3. litllemonster

    litllemonster Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    луѓе пијте многу течности не се откажувајте јас секој ден пијам течности посебно многу вода и секако не заборавајте многу чај има ефекти верувајте се чуствувам подобро вито јас изгуби 2 кила не е многу но има ефект имајте верба не се откажувајте
     
  4. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.103
    Допаѓања:
    23.641
    не знам дали е до чајов, до постов, или до ПМС, ама јас само јадам :tmi: Поточно сум на релација маса - веце..
     
  5. SexyPrincess

    SexyPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    132
    Jас од денес почнав да го пијам чајот веќе го испив1,5 и еве сега вода пијам, јадев само сабајле и за ручек салата од марула, кафе, вода, чај... уште мотивација за трчање да си најдам и се ке биде совршенооо 8) 8)
     
  6. claudi00

    claudi00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    137
    Пол:
    Женски
    леле и јас исто... пијам но не се чуствувам дека сум намалена и нз што да правам... пијам 4 дена а исто не јадам да речам дека јадам само ручек и тоа .. баш сум нервозна оти не можам, никако да намалам од килцава и да ми го снема стомачетоо хелпппп :worried:
     
  7. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.971
    Допаѓања:
    233.193
    Не знам до што е работата ама јас го пиев чајот 5 дена. Денес го фрлив, не го испив, бидејќи откако го пијам јас неможам да одам во wc, а инаку си одам редовно, некогаш и по 2-3 на ден.
    Мене чајот ме затна :) .
    Ништо, ќе си пијам вода и зелен чај само.
     
  8. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    И јас го пијам чајот, тоа што е миксот од неколку различни чаеви, и искрено ослабев 2 кила за недела дена. Се мерев пред неколку дена, и бев ваква :rofl: просто пресреќна.

    Инаку јас го пијам само со мајчина душица, кантарион и зелен чај. Магдонос не најдов во маалските продавници а никако да им кажам на моите да земат, постојано заборавам. |(
    Но сепак покажа ефект, јас си го пијам пола пред да јадам, значи наутро кога ќе станам до ручек пијам половина и другата половина после. Ниту појадувам ниту вечерам, но јас така сум навикната и претходно така се хранев. :wasntme:
     
  9. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.092
    Истото и мене ми се случи.Не можев во тоалет да одам,а плус,дури не ми се ни мочкаше толку многу како кога пијам само вода или кога го пиев тој чајот против целулит (добро,само еден ден го пиев,ама затоа од вц не излегов),само ме дуваше и се откажав.
     
  10. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Девојки а да пробате како мене, да го пиете чајот но без магдоносот, зашто тој најчесто е за прочистување на организмот.
    Јас погоре пишав дека и така има ефект, со сигурност (тестирано е на мене). А одењето во ВЦ не ми е којзнае колку зачестено, одам но не којзнае колку, можеби двојно повеќе од претходно, но ништо екстремно.
    Мислам дека нема да ви шкоди да си пробате. ;)
     
  11. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    16.971
    Допаѓања:
    233.193
    Не го пијам веќе во ниедна варијанта. Обично тоа што другите ги тера да ка*каат, мене не. И обратно. Еве на пример бананата. Ретко кој од неа може да оди во wc, а јас кога и да јадам одма трчам :) . Тоа е. Реков јас, вода и зелен чај, друго ништо веќе!
     
  12. al-vik

    al-vik Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    110
    Бананата е за регулација на метаболизмот, значи треба да ја јадат и ти што премногу одат во вц знаете на што мислам :) за да намалат, а и оние што не одат за да им убрза, значи регулира.
     
  13. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Јас го пијам веќе четврти ден и никаков резултат нема. И не само тоа забележав дека потешко одам во wc. Не знам дали да продолжувам или уште денес да си го допијам и да прекинам :?: Совет???
     
  14. del-fin

    del-fin Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    20
    iudoto 19 колку кила намали те нема да писувас резултаиии. :D :D
     
  15. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    не се мерам ама овие денови не го пијам баш-баш :tmi:
    еве сега ќе си сварам и почнувам да бидам редовна :)
     
  16. Em4e711

    Em4e711 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    368
    кога веќе си почнала зошто да не ја завршиш цела доза...
    секој си има различен менталитет и различно влијае кај секого, ако кај некој имало одма резлутати кај некој др може покасно да има :)
     
  17. claudi00

    claudi00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    137
    Пол:
    Женски



    јас го пијам уште утре ми остана и баш се мерев и не сум намалена ни 1 кг и мн сум разочарана зошто јадам мн малце и појќе овошје а не можам никако да ослабам и да го намалам овај мој стомаккк :@ ве молам помогнетеми и кажете што да направам оти не можам повеќе мн се разочарувамм а тоа не е доброо .... :(
     
  18. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    викиче планирам од утре и јас да почнам, како си задоволна сигурно ги помина двете дози со пауза, имаш резултати или?
     
  19. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    И јас сакам да го купам чајов. може да ми кажеш дали ти помогна и колку пати на ден го пиеше и такви ствари поврзани со чајчето :) :angel:
     
  20. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    јас испив две дози некаде за 18 20 дена,сакав да продолжам со чајот ама почнав комбинирано со други чаеви, магдонос, комприва, шипка, хибискус требаше да пијам заради витамниот ц и за крвта, а кирколината додека ја пиев, пиев по 750мл до 1 литар дневно и да ви кажам право имав проблеми со столицата и од кога почнав да пијам такво олеснување секојдневно не сум имала и многу убаво се чувствувам, ослабнав 2 килца само ама не се стегав и си јадев што ми се јаде! немав подуеност на стомакот, на мене не се познаваше бог знае колку многу ама јас се чувствував по лабаво! може да си пробаш една до две дози, јас го пиев како ладен чај некогаш со еден лимон исцеден во 1 литар чај!