1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СлимЛајн (SlimLine)

Дискусија во 'Канта' започната од Daddy.princess, 11 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Daddy.princess

    Daddy.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    здр. ме интересира дали некој има користено од SlimLine производите и какви се резултатите .. бидејќи јас сакам да почнам да ги користам па дај споделете некое искуство :)
     
  2. Olenka

    Olenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    15
    SlimLine

    И јас го сакам истото. Планирам од петок да почнам. Ве молам да споделете ваши искуства :*
     
  3. Bise

    Bise Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    11
    SlimLine

    Јас ги пијам веќе 9 дена. Е сеа за резултати не знам, уште се немам измерено на вага, ама чуствувувам дека малку сум ослабена, валјда 1 или 2 кг, пошто да се повеќе ќе се познава повеќе. Меѓутоа, воопшто не сум гладна, доручувам овошје, ручек нормален со едно парче леб, а не вечерам ништо и воопшто не сум гладна. Е сеа, устата ми се суши и цело време пијам вода, но сите знаеме дека добро е да се пие повеќе вода, зошто му помага на телото побрзо да слабее. Исто така не чувствувам никаква слабост или вртоглавица, а два дена ми се случи дури и да не ручам нормално, значи бев на една јаболка и на едно пакетче бејк ролс за ручек цел ден и одлично се чувствував. Но иако ви го намалува апетитот дури и премногу, немојте ништо да не јадете. И на нивната веб страница го пишува ова
     
  4. Olenka

    Olenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    15
    SlimLine

    Дали ти се осеќаш подобро? Некако полесно? Викат дека неможе наеднаш да се ослабне, може да почне да ти се познава по 15от ден или незнам како, може после 10от , зависи до организмот. Некако ич не ме фаќа верба, али ќе пробам, тоа ми е прв пат да пијам капсули за слабеење, немам време за диети и спортувања, ретко сум дома. Гледам дека, бајаги има ослабнато, ама од кај да знам, може е фотошоп тие фотографиите таму, може е вистина, ич, ич не ме фаќа верба. :doh: :^)
     
  5. Negreva

    Negreva Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    8
    SlimLine

    јас иамм слушнато за капсулите декаа имале сванроо добар ефект јас ги порачав и планирам да почнам а ги пиам па ке видиме :)
     
    На VESELA.T му/ѝ се допаѓа ова.
  6. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    SlimLine

    Ги пијат пола жени што ги познавам (хит ми е кај комшивките :D )и кај сите има различен резултат, што е разбирливо различен организам, различно прифаќа и различно реагира на супстанците.
    Koмшивката што прво ги проба за 3 месеци над 15 килограми ослабе, по 5 месечно. Нејзината снаа за 2 месеци ослабе 3-4 килограми, ама третиот месец нагло ослабна повеќе од 5 килограми. И сите не чуствуваа глад.
    А на мои колешки им ги препорачав и двете претходно имаа намалено со исхраната и јадеа здрава храна и кога почнаа да ги пијат потешко идеа во тоалет што е чудно и за месец ипол ослабнаа преееемалку и не сакаа да продолжат зашто и повторно чуствуваа глад. Може да продолжеа ќе имаше ефекти, ама они се разочараа зашто сепак чуствуваа доста глад, а помал апетит е еден од главните ефекти што треба да се појави при пиење на апчињава.
    Сепак и не се ефтини, 2700-2800 мислам дека и планирајте си неколку дози за добри резултати.
     
  7. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    SlimLine

    леле не се толку јас платив околу 900 денари за пола кутија, мислам дека се 1850 точно за цели :o :o :o
     
  8. Negreva

    Negreva Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    8
    SlimLine

    толку се 1800 ... ке пробаме па ке видиме :))
     
  9. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    SlimLine

    Леле да 1800 беа. Смешав :rofl:
    Се извинувам :$
     
  10. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    SlimLine

    Ааааа ок тогаш јас мислев да не ги опљачкале девојчињава ;)
    поздрав
     
  11. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    SlimLine

    :?: Ај ве молам дајте ми информации каде ги порачувате апчињата? Од каде ги зимате?
     
    На elpida26 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    SlimLine

    Можам да ви дадам ако сакате телефонски број од моја другарка, таа ги пиеше SlimLine и самата ослабе многу! Преку нејзе знам дека и други набавувале, кој сака ќе му дадам број на пп.
     
  13. Negreva

    Negreva Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    8
    SlimLine

    Да прашам јас за слим кафето мислам дека на истата компанија е дали е ефикасно како што ја мислев чај да зимам ама погрешка земав кафе :) 130 ден 4 кесички а у дента се пиат 2-3 така да скапичко е али.. некој дали знае има ли резултати дали да пордолжам или не..??
     
  14. Negreva

    Negreva Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    8
    SlimLine

    А и плус на кесичката пише да се растворе во 50мл вода а тоа е пола филџанче нели е тоа малку??
     
  15. Negreva

    Negreva Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    8
    SlimLine

    ААА и да пеашам за апчињата колку се пијат на ден и како ??
     
  16. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    SlimLine

    Едно на ден пред или по доручек.
    Најбитно е да се конзумира доручек за енергија и најчесто апчето го пијат по доручекот.
     
  17. Negreva

    Negreva Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    8
    SlimLine

    Фалааа ми рекоа утре ке ми ги донесат па ке почнам да ги пиам и ке видиме што ке биде :)
     
  18. Pavlin4e

    Pavlin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    9
    SlimLine

    Негрева, ги купи ли ти, до каде стигна, како е, имаат ли ефект, како се чувствуваш, има ли некој несакан ефект.....???????
     
  19. Olenka

    Olenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    15
    SlimLine

    Јас ќе ти одговорам кај мене како е. Ги пијам веќе 26 дена и имам ослабено 8 кг. Несакан ефект.. хмм.. па често се чувствувам дека имам непријатен здив, ми горчи устата, само тоа. А и понекогаш кога сум помалку активна во текот на денот ми се случува да имам тахикардија, на пример за викенди кога повеќе се излежавам отколку што се движам. Инаку ептен сум задоволна и продолжувам се додека не ја постигнам зацртаната цел. Поздрав :*
     
  20. pocetna

    pocetna Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2010
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    138
    SlimLine

    не бе,пред појадок имаат подобар ефект ;)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.