1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

  1. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Од свое искуство да ви кажам дека цитраксот немаат врска.Лани порачав две дози,двете ги испив,ни грам не симнав,а си дадов 1700 со се достава.Се лажев со таблети и глупости,секогаш ми се враќаа назад килограмите и дојдов до не толку револуционерен заклучок,дисциплина.Ако нешто сакаш,ќе најдеш начин,а таблетите беа само немање на цврста воља и пред се немање на крактер да се откажам од нешто што само моментално може ќе ми биде задоволство,како на пример чоколадо,а ќе ми биде нервоза во наредните месеци,а како и да е и да се симнат тие килограми,сметајте на тоа дека ќе бидете врзани за тие таблети затоа што после нив гарантирано се враќаат килограмите.
    Вие си знаете,сум била во таа позиција,знам дека е тешко,ама кога ќе се рече не,кога ќе се најде мотив,кога ќе имаш воља,нема да изостане успехот.Некој ќе рече,ама како јас сто диети пробав,не ослабев,па како функционираат тогаш таблетите кои ти го намалуваат апетитот?!Значи нејадеш,слабееш,се движиш слабееш,трошиш повеќе отколку што внесуваш,таа е философијата.Мене ми е срам кога ќе се сетам дека млада,способна,се однесував како баба,јас не можам,море можам,можам и да спортувам,можам и здраво да се хранам,можам да ослабам само така и така и бидна.Кога не успева,значи нешто не се прави како што треба или обидот трае 3 дена.


    Нејсе,не се лажете со цитракс.
     
    На Negreva му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Britney25

    Britney25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    тие да не се како
    шумечи таблетки???? :devil: и јас пиев пред добри 5 години од биоклиника ли се викаше. едни шумечи таблетки, ко сокче, и -0кг ослабев :envy: и јас 2 пакетчиња земав и ништо... 1800 денари или така нешто беше..... ;(
     
    На sandricka1 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Не,не се тие.Овие демек се на база на лимони,цитрони,како капсули се,се пијат по две пред секој оброк,со доста вода.Пиев по пола литар со нив...џабе.Ни грам!

    Биоклиника се живи лажги,од прво до последно.Со самото тоа што ти стигнува демек си втор по ред за главната награда ако им порачаш не знам што,сами заклучете колку се добри.
     
    На valentinamapa, eleni23 и Trendafilka им се допаѓа ова.
  5. baby87

    baby87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    8
    јас пиев витка ходија и не симнав ни грам тие беа некаде околу 1800 денари .само имав хормонско пореметување ми излегоа некои влакненца по лицето...ако сакате ке ви писам диета..т.е реџзим на исхрана со која се слабее премногу а не ослабува ни крв ни нисо..позз
     
  6. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Како што можам да забележам не сте задоволни од таблетите еднаш и јас ги имам препорачано но особата која ги користеше е презадоволна и од тогаш до сега ги нема вратено килограмите ...Можно е да не ги користите правилно и потоа се фрлате на обилна храна и ставате многу повеќе него што сте изгубиле ...Се зависи од исхраната и метаболизмот ....
     
  7. littlegirl92

    littlegirl92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    13
    Драги девојки,
    дали ќе може некој да ми каже како да нарачам од slim line и со кој производ мислите дека има најдобри ефекти и колкава му е цената??
    Јас гледав на веб страната нивна ама не најдов цени и ме збуни делот дека треба да имам нарачка од најмалку 30 евра.
    Ако некој има искуство би сакал ли да го сподели??
    фала ви однапред
    гушки
     
  8. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Za kolku vreme oslabna 4 kg? Kolku tableti ima vo pakuvanjeto i kolku vreme se pijat? Izvinete za latinica :$
     
  9. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Slim lajn se 1800 den. tabletite, a 800 den kafeto, taka pisaa devojkite pogore, a izgleda treba da poracas od nekoj sto e zaclenet.
     
  10. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    за 10 дена,,, внатре имаш за 10 дена капсули, т.е само 10 капсули.. и не знам точно колку пари се, :| едни викаат 470, едни 600... како и да е ја ке ги земам слим лине деновиве па за 2-3 недели ке ти пишам резултати :*
     
  11. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    ^
    Значи исто испаѓаат цените, турбофаст ако е околу 500 ден за 10 дена, ќе испадне дека за 40 дена е 2000 ден, а слим лајн за 36 ден 1800 ден. значи тука некаде се цените. А викаш за 10 дена си ослабнала 4 кг, а од слим знаеш ли колку се слабее? :)
     
  12. plavusha21

    plavusha21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2010
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    4
    Devojki od licno iskustvo ne vi peporacuvam turbo fast...zosto zavrsiv na infuzija od niv...imav strasno povrakanje :puke: a gi koristev 6 dena i od togas poveke si rekov Tableti za slabeenje-NIKAKO... :x
     
  13. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    не јас срц, другарка моја ослабе од турбо фаст :) а јас ги барав во 2-3 аптеки, ги немаше.. а слим лине ќе ги земам во вторник-среда па ќе ти кажам какви се итн... па очекувам за 5 недели да ослабам 7-8кг толку ми треба (според мојата теорија) :lol: а викаат дека од слимлине се слабее најмалце 5кг...
     
  14. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    Девојли -4 за 10 дена со слим таблетите усте ги пијам со кафето претходно побрзо ги стопив првите 5кг сега овие потеско ми оди само знам дека оние со повеке кг и повеке салце побрзо ке стопат одколку оние другите мегу нив и јас кои сме набиени што подразбира полнички ама со мускулна маса но се разбира со кг повеке од граница на индекс за нормална тежина .
    Ке ги допијам уште е рано па ке видиме и да не заборавам ги имам пиено и хербафаст но потоа имаше јо-јо ефект.
     
  15. HappyOne

    HappyOne Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    77
    Eдна моја дргарка ослабна 5 килограми за 10 дена од тие турбофаст, а јас никогаш не сум користела таблети за слабеење, си одам на сигурна опција и секој ден трчам по 8km на стадион :*
     
  16. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    слим лине и кафето на слимлине во комбинција ги пиеш или? а колку е кафето? и 4 кила за 10 дена со среќаааа :D
     
  17. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    да, знам дека помагаат ама проблемот е сто многу малце се произведуваат така да ги нема во сите аптеки :(
     
  18. emili2

    emili2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    jas piev jabolkov ocet + kopriva tableti i navistina imaat efekt 142 den se ima 30 tableti za eden mesec ispiv 2 kutii i oslabev 6-7 kg a i ne se shtetni pozz
     
  19. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    Не не прво почнав со кафето а сега само апчињата си ги пијам .Кафето е 800 ден за 12 дена а таблетите 1850 за 36 дена, сакам да кажам првите 5 кг брзо ги стопив сега некако потешко ми оди ама ке видиме до крај како ке биде .
     
  20. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски

    Јас ги пиев, две дози као демек едната гратис, и не ослабев ни еден грам!