1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

  1. Black-Hair

    Black-Hair Активен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Има Хербафаст во Прилеп,ги има во неколку аптеки! Побарај во онаа што е на плоштад до поранешно Кавали кафе (не ми текнува името на аптеката),или прашај по сите други аптеки низ центар кои се подобро снабдени! Но,јас не би ти препорачала! Една другарка моја ги пиеше,изгуби апетит ,не ослабна,само имаше вртогалвици! Цената мислам дека е околу 600 ден. за 10 капсули (само 10 дена ),така да не очекувај некој посебни резултати! Ете јас пак имам доста слушано позитивно за овие Slim Line,мислам дека има и кафе,а и капсули! Ама овде читам по форумов дека не баш кај секој има резултати,а и дека се штетни! Па размисли добро и обавезно провери им го рокот на траење (доколку купуваш),зошто може да ти продадат нешто и со поминат рок! Невероватно ама нажалост вистинито!
     
  2. mili4kask

    mili4kask Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2011
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    9
    Јас искрено, никогаш не сум била за варијанта пиење таблети, мојот начин на симнување килажа е следен - ЈАдам нормално, слатко не јадам и не грицкам. Секој ден правам по 60 стомачни и 20 минути на изи глајдер. Летно време барем 3 пати неделно ролери. Тоа . Не сум на некој посебен режим, нити пак во ноемалните оброци внимавам сто внесувам нормално се хранам. Резултатите се видливи и тоа за недела ипол по 2 килца, а телото е убаво и затегнато.
     
  3. mili4kask

    mili4kask Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2011
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    9
    А да заборавив.....секојдневно водење љубов со партнерот.....ем задоволство, ем губење калории....:))))))
     
  4. asa

    asa Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    денес си купив таблети турбофаст (по форумиве прочитав дека биле ефикасни), од утре ке почнам да ги пијам држете ми среќа :)))))))))
     
  5. mili4kask

    mili4kask Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2011
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    9
    Ајде што поскоро да се фалиш колку килограми си симнала ;)
     
  6. asa

    asa Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Од денес почнав да ги пијам таблетиве ама мнооооогу ми се суши устата и на 3 мин пијам вода
     
  7. mili4kask

    mili4kask Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2011
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    9
    Пиј течности, а чекај овие турбофаст чии се?
     
  8. asa

    asa Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    на јака80 сега некако не ми се суши толку устата ама сепак пијам доста вода :)
     
  9. butterflyyy

    butterflyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2010
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    59
    Аса имаат ефект Турбофаст таблетите?
     
  10. stela-86

    stela-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    daj ako imaat efekt i jas da zemam...sakav so medobil da pocnam...no toa e vsusnost ne vnesuvanje na hrana...gladuvanje...kazi ako deluvaat odam da zemam odma:)
     
  11. sopphia

    sopphia Активен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    SLIM LINE ГЕЛ КАПСУЛИ ЗА СЛАБЕЕЊЕ

    Сакам да ги купам капсуливе ( слим гел ).Конкретно за мене не треба многу да слабеам,имам 60 сакам до 55 кила да стигнам.Сум пробала и со диети и теретана ама не ми успева секогаш посегнувам по благо грицки...ми треба нешто како ова за да ми го намали апетитот.И имам многу бавен метаболизам..претерано бавен! сепак малку се двоумам поради сите негативни коментари околу истите.Некој да сподели било какво искуство? :$
     
  12. asa

    asa Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    јас испив цело кутивче(10 таблети) и едвај 1,5кг симнав иако пазев што јадам пиев многу вода
    мој совет диета (јас така 2 кг симнав побрзо од кога ги пиев таблетиве) и сеа си смислив некоја моја комбинација од диети и супер ми, а овие турбофаст си немаат врска
     
  13. mona22

    mona22 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.858
    јас денес купив едни од ананас на природна база се и не биле штетни почнав да ги пијам па ке видиме колку ке има ефект.
     
  14. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Девојки има ли некоја искуство со Citrax Kilostop капсулите за слабеење или Капсули од зелка?
     
  15. alekcoki

    alekcoki Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    31
    Капсулите од зелка ги пијам 2 недели и можам да кажам дека има добар ефект ама само со комбинација од здрава храна , значи само го потпомаагат слабеењето затоа што претходно со истиот режим слабеев многу малку ;)
     
  16. Ivanna91

    Ivanna91 Активен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Decki sakam da ve prasam dali nekoj od vas ima koristeno tableti od supa od zelka slusnav deka bile mn efikasni
     
  17. hehehe

    hehehe Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    57
    Би сакала да прашам кои се актуелни ефикасни таблети за слабеење?
     
  18. cvetcinja

    cvetcinja Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    1
    Според мене се Слим лајн софт гелот. Поздрав
     
  19. O.l.i.v.a

    O.l.i.v.a Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    122
    Дали некој ги има пробано Витаслим таблетите за слабеење?
     
  20. Lollipop7

    Lollipop7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2012
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    782
    Пол:
    Женски
    јас дечки почнав да ги пијам капсулите од зелка Cabbage forte. Ако ги пие уште некој нека пише искуство ПЛС :) :*