1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

  1. marijamaca10

    marijamaca10 Активен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Елкарнитин
     
  2. ana005

    ana005 Активен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2012
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    2
    имам другарка што пиеше некој таблети за слабеење...да ослабе....али се смени тотално во фаца....многу лошо изгледа...
     
  3. elle77

    elle77 Активен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Дечки некој дали ги купи Сафралине и дали имаат ефект? Ве молам некој нека пише. Фала
     
  4. elle77

    elle77 Активен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Zdravo, rezultatite kakvi se ? Se mislam da gi kupuvam, falaaaa :)
     
  5. Mariee

    Mariee Активен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Luge dajte be napisete za safraline kapsulive dali da gi poracame imavte efekt ...ve molam
     
  6. discofilman

    discofilman Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    106
    Бегајте со километри од такви вештачки работи ако сакате да си го сочувате здравјето.На почеток можеби ке ослабете ама после тоа големи се шансите да ги вратите истите и да добиете повеке отколку што имате сега.Ако сакате на природен начин да слабеете без никакви последици и да ја одржувате таа тежина до крајот на животот секое наутро на гладно срце цеден лимон во 250 мл вода без шекер и како лимунада ке го испиете сокот.Ако ви се јаде ке земете прво две банани или две јаболка а откако ке го изедете последниот залак ке почекате најмалку пола саат за да се свари овошјето па 1 до 2 чаши вода од 250мл.Дури после тоа ке јадете што ке ви се пријаде.Одбегнувајте месо и месни производи,одбегнувајте леб од продавница бидејки адитивите за нараснување го дујат стомакот и никогаш не сте најадени со таков леб.За домашен леб во машина со брашно тип 800,пченкарно,интегрално и ржано брашно имам напишано рецепт како се прави бидејки два пати во неделата го правам дома,јадете риба сардина два пати во неделата со кромид бидејки кромидот ги топи маснотиите,готвените јадења правете ги што попосни и обавезно лук во нив а зејтинот да го ставате на крај во многу мала количина без никаква запршка со брашноШто се однесува до физичката активност кога сте во можност одете барем еднаш неделно на Водно до горе,обавезно почнете соларна јога бидејки по завршувањето на цела терапија ке бидете буквално подмладени со многу повеке енергија исто како во тинејџерските денови,движете се пешки што повеке и за година дена ке почнат да ве приметуваат луѓето.Јас за година дена намалив од 78 на 63 кг иако идеалната спрема висината ми е околу 68 и сега стагнирам на околу 64кг.Во почетокот мислеа дека сум болен зашто луѓето од што се толку неписмени знаат а некој бил дебел па ослабел гарант е болен но јас не ослабев за неколку дена туку за цела година и сега имам кондиција исто како пред 15 години кога бев слаб.
     
  7. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
  8. marijamaca10

    marijamaca10 Активен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    од vitalslim се слабеј од 2 до 5 килограми за месец ама после то одма се враќа килажата :|
     
    На Unique.chick му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Lavica01

    Lavica01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Дали некој ги користел Сафралајн таблетите за слабеење ?? Доколку ги користел пишете резултати ве молам
     
  10. marinaxxx

    marinaxxx Активен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2

    Ај ќе те молам пиши ми ја таа диета и казжи какви резултати имаше од неа :D
     
  11. meri321

    meri321 Активен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Слим Лине софт гел или Акаи Бери?? Помош!!
     
  12. elle77

    elle77 Активен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Pa slim line veke ne se toa sto bea (posle losata sostojka subtramin sto ja isfrlija), a za akai beri ne sum slusnala.
     
  13. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    http://www.safraline.net/page5.php

    Ги има пробано некој овие?Сега ги најдов па се мислам дали да ги земам.Мислења?
     
  14. Sweetheart87

    Sweetheart87 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2012
    Пораки:
    619
    Допаѓања:
    706
    Кумановке :)

    Незнам за овие капсули, ама ова е фирмата што ги дистрибуираше Cabbage forte капсулите од зелка.
    Јас ги порачав тогаш и ефектот знаеш кој беше........ една огроооомна НУЛА во однос на изгубени килограми.

    Не си ги фрлај парите за џабе...
     
    На Mariee и Mermaid90 им се допаѓа ова.
  15. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    А зошто ви се таблети? И онака по некое време 100% ќе си ги вратите килограмите.
    Зошто не пробате природно да ослабете? Да се испотите малку убаво? Тој вишок не е добиен преку ноќ, за преку ноќ и да се симне.
     
    На creshicka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    Во право си!Јас вежбам и внимавам што јадам,а за апчињата...па се мислев да земам за да побргу има ефекти,но ме предомисливте :)
     
    На katerina88 и Mariee им се допаѓа ова.
  17. Mariee

    Mariee Активен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Jas pocnav da vezbam i navistina e ubavo ama bi sakala da gi zemam vitaslim light i lekarigi preporacuvaat se mislam kakvi rezultati bi imale... :worried:
     
  18. ela982

    ela982 Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Дали некој има слуснато за ови најновите таблети Артичоката од Лаон http://alcachofa-forte.org/ и какво е васето мислење за нив ,дали е само маркетиншки трик?поздравце до сите кои се на диета . :*
     
    На valentinamapa му/ѝ се допаѓа ова.
  19. katerina88

    katerina88 Активен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Zdravo devojki, veke 30min gi citam razlicnite iskustva i nemozev da ostanam imuna a da ne go spodelam moeto... Imam pieno samo eden tip na apcinja za slabeenje a toa bea Slim Line Soft Gel. Pokraj nesekojdnevnite cuvstva ( nesonica, zed, tahikardija, visok na energija i sl.) i kilogramite si zaminuvaa, no za zal ne vo eden pravec.Otkako prekinav da gi pijam se pojavi jo-jo efektot, i namesto onie 7 sto gi izgubiv jas dobiv +10. Seto toa mi bese dovolno za da se osvestam i da se spremam za vistinsko potenje :sweat:
    Dorucekot mi se sostoi od musli, rucekot mi e normalen, veceratat lesna bez leb. 4 dena vo nedelata posetuvam teretana, pa se nadevam deka za 3 meseci ke postignam nekoj zadovolitelen rezultat.
    Veruvajte deka nema nisto poubavo od cuvstvoto posle teretana!
    Ve pozz site i se nadavam deka na nekoja od vas ke i pomognat novite zborovi!
     
  20. debela123

    debela123 Активен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    5