ТЕМА: Таблети за слабеење

Мислење 15 Јан 2013, 01:13

Девојки и јас сакам да прашам дали има некој користено Belinea Acai и дали има некој ефект бидејки ми изгледаат добри, а и препорачани се од фитнес тренер, но речиси сите лажат :D Па ме интересира дали имате некое искуство со нив?
ivanus

Бело цветче
 
81
Мислења: 66
Зачленет: 25 Авг 2010, 02:09

Мислење 15 Јан 2013, 01:19

thomlinson напиша:пробав се, па сега сум во мислење да пробам и со капсули.. дали да се решам за Citrax Kilostop ? некој совет? :/

Овие цитракс апосолутни немаат никаков ефект, џабе испив 2 шишенца немаше никаков ефект, а ни тие со зелка се без веза. Ни грам не ослабев од тие. Ми помогнаа само slimline, но многу се потев од нив и неможев да спијам убаво. Потоа порачав уште едно пакување, но дистрибутерката што ми ги снабдуваше не ми ги даде истите рече како демек им било сменето пакувањето а биле исти, е од тие немаше ефект, очигледно ме излажа и ми ги зема само парите :D
ivanus

Бело цветче
 
81
Мислења: 66
Зачленет: 25 Авг 2010, 02:09

Мислење 17 Јан 2013, 19:22

Bi ve zamolila ako nekoj gi ima probano da spodeli iskustvo
http://alcachofa-forte.org/page5.php
Pozdrav
valentinamapa

Фем почетничка
 
02
Мислења: 2
Зачленет: 17 Јан 2013, 14:55

Мислење 17 Јан 2013, 21:17

valentinamapa напиша:Bi ve zamolila ako nekoj gi ima probano da spodeli iskustvo
http://alcachofa-forte.org/page5.php
Pozdrav

Jas imam probano od cabbage forte, kako sto gledam od istiot proizvoditel se, isti semi imaat za slabeenjeto, a i cenite im se isti. Apsolutno nemase nikakov efekt. Poracav 2 dozi, ja ispiv ednata i pola od drugata i ne oslabev ni eden kilogram. Gi vrativ i mi gi vratija parite.
ivanus

Бело цветче
 
81
Мислења: 66
Зачленет: 25 Авг 2010, 02:09

Мислење 18 Јан 2013, 01:36

Девојки јас сакам да прашам дали има некој користено Belinea Acai и дали има некој ефект бидејки ми изгледаат добри, а и препорачани се од фитнес тренер, но речиси сите лажат :D Па ме интересира дали имате некое искуство со нив?
ivanus

Бело цветче
 
81
Мислења: 66
Зачленет: 25 Авг 2010, 02:09

Мислење 18 Јан 2013, 18:58

Dali nekoj znae dali gi ima kaj nas tabetive www.proactol.com
Аватар на корисникот
nenuska

Зелено цветче
 
416647
Мислења: 621
Зачленет: 18 Јун 2010, 22:39
Понекогаш сакам да не сум таа што сум.
Возрасна жена а во душата се уште девојче.
За некои работи презрела , за некои се уште наивна.

Мислење 19 Јан 2013, 16:46

molikaMk напиша:
shekerche напиша:
molikaMk напиша:Јас пијам апчиња од јаболков оцет и коприва, не се скапи и стварно имаат ефект. Јас за 2 и пол недели ослабев 6 кила, секако без леб, благи и со вежбање. :)

дали ги има во сите аптеки и колку пари се?

Да, ги има во секоја аптека. Една лента со 10 апчиња е околу 75 денари и се пијат по 2 на ден пред јадење.

ги има уште некој пробано овие ?? вреди да се проба за 75 денари :D има резултати некој ???
Аватар на корисникот
Ariel-555

Фем почетничка
 
59
Мислења: 9
Зачленет: 19 Окт 2012, 23:15

Мислење 20 Јан 2013, 11:49

ako znae nekoj vo koja apteka bi mozelo da gi ima TURBO FAST, prasav vo nekolku (zegin,eurofarm,herba,zam,zenit) gi nema ???
valentinamapa

Фем почетничка
 
02
Мислења: 2
Зачленет: 17 Јан 2013, 14:55

Мислење 20 Јан 2013, 15:43

дали некој ги има пиено слим 5 таблети за слабеење и дали има ефект
Аватар на корисникот
langida

Бело цветче
 
90
Мислења: 63
Зачленет: 15 Фев 2011, 15:26

Мислење 20 Јан 2013, 15:54

Незнам какви се овие и дали се истите,но моја пријателка пиеше био слим 3 месеци и стварно ослабе доста видно од 75 сега има 60.Ама се доста скапи 2200 мислам беа 30 таблети.
Аватар на корисникот
aleks26

Сино цветче
 
75123
Мислења: 305
Зачленет: 18 Јул 2012, 00:48
Огледалото е единствениот пријател кој никогаш нема да се насмее на моите солзи

Врати се на Диети

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 11 гости