1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

  1. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    Сега ја видов оваа реклама на фб,напишале дека се ослабнува до 15кг за месец ипол.Има пробано некој или да ми објаасни поубаво за што станува збор
    Еве и слика
     
  2. cucibuci1

    cucibuci1 Активен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    2
    jas gi pijam istite od bioslim sto se ama gi zemam po 1200,i epten sum zadovolna,ovie samo s evo kesicki,a bioslim s eprepakuvani,sostojkite se isti,ama razlikata e ogromna za tie pari vamu ke kupis dve paketcinja.inace obem sum sobrana epten si vlegov vo alista od 2009 hahha,a kg neznam ne se meram.pozz feminki
     
  3. HplsRomantic

    HplsRomantic Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    23
    Таблети за слабеење се научна фантастика! Секој резултат е моментален, колку да те залаже, а враќањето на старата тежина е многу брзо после оставањето на таблетите. Без правилна исхрана и вежбање-потење, нема слабеење! :)
     
    На Sunchild му/ѝ се допаѓа ова.
  4. stefaniantoska

    stefaniantoska Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    kolku kg se slabee so 36 tableti meizitang
     
  5. Sunchild

    Sunchild Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    361
    Ич!
    Јас ги пиев и за џабе фрлени пари. Можеби ќе имаш само плацебо ефект, демек на апови сум, па не ми се јаде, ама реалноста е друга. Докторка сум и знам само за т.н. апчиња за слабвњење со реален резултат но тие се добиваат со рецепт само(зборам за Орлистатот и Флуоксетинот, двата со различен механизам на дејство).
    Не се залажувај како мене, не купувај глупости. Среди си ја исхраната. Ако ти треба помош околу тоа пиши ми ЛП.
    И да не го заборавиш и вежбањето. Кардио,кардио,кардио+тежински тренинг.
    Само тоа има резултати!
     
    На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  6. soncka2

    soncka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    6
    здраво ме интересира дали некој ги има пробано капсулите 705 ФОРМУЛА ОД БИОКЛИНИКА И КАПСУЛИТЕ ОД АРТИЧОКА ИСТО ТАКА ОД БИОКЛИНИКА
    ве молам пишете затоа сто сакам да ги порачам :)
     
  7. Beatriche19

    Beatriche19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2012
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    89
    Глупости живи...

    Каков слимлајн бре луѓе????
    Колку е штетен по срцето не сте свесни!!!!!!
    и слимлајн и биослим исти Ку*ац

    А да не зборам за хербалајф шо сите мрчат дека ослабеле..три кутии по*бав грамче не се мрднав и другарка ми исто..заедно ги пиефме...
     
  8. jadna-dusa

    jadna-dusa Активен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0

    А што јадеше и колку дали знаеш? И колку време помина откако заврши со нивно пиење?
     
  9. nate1909

    nate1909 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    jas pak od citraks kilostop gramce ne slimnav
     
    На Sunchild му/ѝ се допаѓа ова.
  10. nicole123

    nicole123 Активен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Ацаи беру

    здраво феминки , бидејки немав никој резултати од слим лине софт гелот сакав да ве прашам дали некоја од вас ги има искористено Ацаи беру апчињата и дали имат некој ефект ? ве моолааам за одговор :( :( фала однапред :*
     
    На zat му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Sunchild

    Sunchild Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    361
    Не се лажи, само рекламна пропаганда е тоа да им се одземе некој тешко заработен денар на очајните души. Инвестирај подобро во здрави намирници, членарина во аеробик или фитнес клуб и ако ги читаш погорните постови не им верувај на оние со минимални мислења со про став, зад чиј профил се крие некоја вработена во дотичните фирми кои ги продаваат таквите продукти. Ти кажувам од искуство, се залажав, за срам, докторка сум а опнав пари и за Слим Лајн и за Акаи Бери и ништо-ни апетит супримираат ни бутур. Докторка сум и можам да ти пишам само за неколку научно потврдени лекови кои влијаат на апетитот или на метаболизмот. За повеќе обрати ми се во ЛП.
     
  12. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    982
    Допаѓања:
    1.623
    Имам пиено и Слим Лајн и оние Витаслим и можам да кажам дека е ефктот е баш спротивен од оној кој се очекува.Немојте да се лажете со апчиња.Комбинацијата на храната е она што најмногу помага при губење тежина. Не намалив ни килце од апчињава, само зголемена тахикардија, проблем со дишење , крвта... Овие се само измисленици за пари да се даде мислејќи да ќе има ефект, ама мало сутра.
     
    На Sunchild му/ѝ се допаѓа ова.
  13. drakulce

    drakulce Активен член

    Се зачлени на:
    7 март 2013
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    22
    jas sum piela slim line soft gel i premnogu mi pomogna
     
  14. InnaPH

    InnaPH Активен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    0
    Искрено, сум пробала неколку врсти на таблети за слабеење и не сум била нешто задоволна. Абе за слабеење треба само да не се крка! :D
    вака како човечево => :x :lol:
     
  15. drakulce

    drakulce Активен член

    Се зачлени на:
    7 март 2013
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    22

    e za ova imas pravo ama ako si strven, podobro ti e apcinja :lol:
     
  16. ELENA.TEMELKOVA

    ELENA.TEMELKOVA Активен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    I JAS PIJAM TABLETI ZA SLABEENJE BIOSLIM ZA EDNA NEDELA OSLABEV 3KG NO NEZNAM VTORATA NEDELA POCNA ZDIVOT DA MI MIRISA DALI E TOA NORMALNO?
     
  17. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Се што не е природно е опасно за здравјето мајка ми и пиеше едни таблети (несакам да правам антиреклама и затоа нема да ги именувам) но за само 4 дена почна да и се лоши , да се гуши побргу да се заморува , срцето да и одчукува побргу и сето тоа последица на тие таблети
     
  18. InnaPH

    InnaPH Активен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    0
    македонче, све сака да проба :D :D
     
  19. k-sweety

    k-sweety Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2013
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    За тие 10 ден колку кг симнеш?
     
  20. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    982
    Допаѓања:
    1.623
    Абе како не, и македонче и српче и албанче и не знам шо да си сакаш да ослабнеш со сите можни препарати и глупости на квадрат кои рекламите не завлекуваат. А не оти си македонче |(
    Туку да кажам она што сакав да кажам, значи многу сум против апчиња, слушнав за оние со јаболков оцет и коприва дека помагале и да ви кажам дека ако планира некоја да ги пие, желудникот ќе си го расипа. Исто како и диетата со оцет, кој се практикува сабајле,поручек и навечер по неколку лажици и тоа го расипува желудникот.