1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

  1. SILVIJA123

    SILVIJA123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    5
    Се разбирам, разбирма здрав начин на исхрана, вежбање, внимавање на сопственото здравје, но , а постои но во овој случај, кога медицински ќе ви речат дека за 15 дена треба да симнете 10-15 килограми.
    Прво: Постојат еден куп луѓе кои имаат проблем со тироидната и особено тие не се во состојба дури ни да вежбаат се додека првично не намалат од својата тежина
    Второ: Не можете да ми кажете дека жените кои се на одговорни работни позиции и Плус имаат семејство-деца имаат време за физичка активност.
    Многу е лесно да се осудуваат и оспоруваат начини кои ќе помогнат при замислената цел, само заради тоа што се побрзи и поедноставни.
    Факт е дека не зборувам за млади луѓе кои имаат време во изобилие: пешачење, возење велосипед, туку зборувам за Full time working Woman. И факт е дека на ниедна млада девојка која е здрава и има време и можност за спортување не би и препорачала да се користат таблети за слабеење, но исто така пред било каква употреба на лекови да не се земаат без да се прочита се што е можно воопшто за истиот за да не се дојде до негативни последици.
     
    На iRony и Glasna им се допаѓа ова.
  2. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
  3. SILVIJA123

    SILVIJA123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    5
    Стварнооооо, те ставам во моја кожа од понеделник до петок , па да правиме муабет пак. Абе која ви е дрскоста не ми е јасно? Се слушаш ли што збориш, ти да не ќе дојдеш да ми ги завршиш обврските и да ми ги довршиш службените задачи кои секојдневно ми се до 21? И јас таака ќе реагирав со Твоите 25 Stef
     
    На Glasna и natalijja им се допаѓа ова.
  4. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Г-ѓо извинете што бев дрзок но бев искрен и подобро одколку да ви ја кажам вистината во очи,отколку да ве манипулирам и да ви речам купете го тој продукт или тоа ќе те направи послаба.
    Ок ќе бидам помек,не ме интересира во каква состојба сте дали имате 100 деца или милион обврски,ќе најдете време за себе,барем 1 час и ќе си посветите лично за вас работи што ви значат.
    Тоа е вашето здравје и вие сте криви за таа состојба не јас,не општеството туку вие.
    Добрите навики доаѓаат од паметниот избор на храна,што сигурно не знаете како е и јадете разновидни работи што не се здрави и немаат никакво полезно дејство кон вашето здравје.
    Почнете сами да раководите со тоа што правите,имате сега милион сервиси за калкулирање калории и во секој продукт мора да пишува од оваа година.
    Така ќе си знаете колку калории внесувате дневно и ќе видите дали сте над или под.
    2 активноста е битна особено кревање тежини,затоа што го забрзува метаболизмот.
    3-то стресот и спиењето е битно,ако спиете 8 часа ќе имате резултати.
    4-то тироидната жлезда не игра голема улога во масните наслаги.
    What is the relationship between hypothyroidism and weight gain?
    Since the BMR in the patient with hypothyroidism (see Hypothyroidism brochure) is decreased, an underactive thyroid is generally associated with some weight gain. The weight gain is often greater in those individuals with more severe hypothyroidism. However, the decrease in BMR due to hypothyroidism is usually much less dramatic than the marked increase seen in hyperthyroidism, leading to more modest alterations in weight due to the underactive thyroid. The cause of the weight gain in hypothyroid individuals is also complex, and not always related to excess fat accumulation. Most of the extra weight gained in hypothyroid individuals is due to excess accumulation of salt and water. Massive weight gain is rarely associated with hypothyroidism. In general, 5-10 pounds of body weight may be attributable to the thyroid, depending on the severity of the hypothyroidism. Finally, if weight gain is the only symptom of hypothyroidism that is present, it is less likely that the weight gain is solely due to the thyroid.
    http://www.thyroid.org/weight-loss-and-thyroid/
     
  5. Betta

    Betta Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    3
    Некој со поново мислење и искуство со Липовон?
     
  6. ciganka

    ciganka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    12
    има ли некој што е порачувал SPIRULINA iдали има ефект
     
  7. alonegirl

    alonegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Здраво... еве и јас конечно да се решам да пишам на темава..., ги читав коментарите...иако знам дека таблетиве се штетна работа, сепак последниве неколку дена постојано размислувам да земам табчети за слабеење, затоа што искрено ми треба да ја намалам тежината,со 125kg не можам нога да подигнам, а камоли да трчам, значи сакам да симнам од килажата па потоа нормално тогаш ке можам и да вежбам и да трчам и фитнес...Јас си го имам апатитот, постојано мислам на храна, а и со самото мислење и опседнатост од храна имам и голем апатит, па затоа пред да купам апчиња за слебеење сакам да прашамП кои се подобри, SLimline Acai Berry Citrax kilostop, или Липовон,
    Ве молам нека ми пиши некој ..
    Поздрав, имајте убав ден
     
  8. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Правилна исхрана и пешачење.
    Не можам=не сакам!
     
  9. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.262
    Допаѓања:
    8.656
    Телото е програмирано да имаш онолку апетит колку што ти треба да се нахраниш,а тоа во секој случај не е огромна количина на храна. Мислиш на храна затоа што ти дава задоволство,кое е краткотрајно,со храната заменуваш друга потреба.

    Размисли во таа насока што те прави несреќна и која потреба ја заменуваш со опсесивно внесување на храна.

    Инаку има диети во кои јадеш и не се чувствуваш гладна,само треба да имаш желба,мотив имаш-здравствениот. :)

    И не оди на варијанта хемикалии и апчиња,само се труеш со нив,а после потрошените пари ќе бидеш само поразочарана и пак утеха ќе ти е храната.
     
  10. Marijana93

    Marijana93 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    1.132
    Допаѓања:
    6.607
    Извинете ако ја утнав темата :D Сабајлево ми стигна купон од Био Клиника да сум земела шумливи таблети Easy Off помагале во намалувањето на вишокот килограми за 7 дена - 7 килограми немало несакани ефекти ... да да сигурно значи до кога со ти е таблети ќе не залажуваат што ништо не помагаат само ти го уништуваат здравјето :fubar: само здрава исхрана и вежбање :D
     
  11. alonegirl

    alonegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Ве молам, некој што има искуство со пиење на Citrahkilostop, или на Липовон , нека сподели искуство затоа што неопходно ми е брзо симнување на килажата... :/
    Поздрав
     
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Девојко, ако сакаш да слабееш пробај со јаболков оцет и балансирана исхрана. - ПРОВЕРЕНО ќе ослабеш.

    Не се трујте со таблети, боље со некој сируп за слабеење него ли со таблети. Штетни се, може сега на млади години нема да осетите ништо но на стари ќе ви се наплатат последиците.
     
    На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Valentina.Vaki

    Valentina.Vaki Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2013
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    578
    Пол:
    Женски
  14. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.358
    Допаѓања:
    83.802
    Пол:
    Женски
    Не ги купувај во никој случај,јас ги имам еве ги стојат,имаше знам некоја промоција па ги порачав по брза пошта 2000 2 шишенца и некое ЦД глупости,немаат врска пиев само недела време и не чуствував никаква промена едноставно ништо ... Ако сакаш да слабееш најди си соодветна диета или смени начин на исхрана отколку такви работи,сум купила секакви таблети но доколку во глава немаш и нон стоп јадеш ахаа како да не ќе намалиш ГЛУПОСТИ ! Безврска се сите апчиња за слабеење верувај !
     
    На Twinkles и Valentina.Vaki им се допаѓа ова.
  15. TitiBu17

    TitiBu17 Активен член

    Се зачлени на:
    2 април 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    devojki sakam da prasam dali nekoj od vas gi ima pieno tabletite od jabolkov ocet i dali ima rezultati?
    NATURE ESSENTIAL - Јаболков Оцет e ovie ?
     
  16. Pikachuuu

    Pikachuuu Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Каде може да се купат Slimline Acai Berry таблетите ?
     
  17. 2212

    2212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    Провери во еуро фарм 90% ги има
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Nakov

    Nakov Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    Factor Fit (капсули)

    Здраво девојки во последно време гледам нешто многу актуелни се овие Factor Fit капсуливе,па би ве замолила ако имате било какво искуство или знаете нешто во врска со нив да споделите,Однапред ви благодарам!
     
  19. kate-goldy

    kate-goldy Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Ги има некој пробано таблетите Глукоманан од Nature Essential, препорачани од доктор Оз :) ? Имаат ефикасност или само маркетинг е? :!:
     
  20. marijaz

    marijaz Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    190
    Пол:
    Женски
    Девојќи колку сте задололни од овие таблети!!? Citrax kilostop и Липовон