1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

  1. gagic

    gagic Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    62
    Дали ги има некој пиено Nature Essential од папаја и манго ?
     
  2. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Ги имав пиено ми рекоа ќе станам папаја или манго,на крај станав крушка и се прејадов лубеница.
    Не знам што згрешив,можеби се прејадував и немав добар план за исхрана и за вежбање.
    Многу бев мрза и сакав брзи резултати,не разбирајќи дека нема брзо решение.
    Можеби ако го видов видеово ќе зачував пари и ќе се советував со некој што вистински знае.
    https://www.youtube.com/watch?v=umnkHsQ_h04
    П.С исхрана на прво место нема брзи решенија!
     
  3. MonikaIlieva

    MonikaIlieva Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2014
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    4
    јас си ги купив од минхен Хербафаст и имаше 10 таблети и ептен се добри ми се изгуби апетитот и ослабнав многу
     
  4. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Slim Line Soft Gel

    Дали ги употребувал некој? Резултати? Цена?


    а Био Слим ?
    Цена? Резултати


    Има нешто по аптеки или?
     
  5. bubi22

    bubi22 Нов член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    dAJTE KAZETE NESTO ZA BRZO SLABEENJE AKO IMA NEKOJ TABLETI PIENO OD ISKUSTVO
     
  6. lucky.253

    lucky.253 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Дали некој од вас ги има користено Артичока Форте, и доколку ги има би сакала да знам дали се постигнуваат некакви резултати ? :D
     
  7. vesna11

    vesna11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    sandricka kako da te najdam na fb imam i nekoj prasanja za tebe pozzzz
     
  8. sonuvacka

    sonuvacka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    34
    дали некој ги има пробано акаи белинеа (acai belinea) како делуваат и дали има резултати?
    фала многу :* :* :*
     
  9. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Секое апче функционира ако се сменат животните навики.
    Ако сакаш плацебо ефект слободно купи го.
    Дознај повеќе Вистината за топачите на мастите!: http://youtu.be/umnkHsQ_h04
     
  10. anna87

    anna87 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2013
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Јас ги пиев Слим Лајн Софт гел и многу ми се лошеше од нив и прекинав после 9 дена. Јас би ти ги препорачала Липовон со нив имам добро искуство да не се повторувам :) . Поздрав
     
  11. femina.girl

    femina.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2011
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    девојки,дали некоја од вас има пиено таблети од спирулина сан себастијан,не се наменети само за слабеенје.слуснав од една пријателка дека девојката сто ги пиела,намалила во килаза.по реков и вас да ве прасам,дали некоја од вас има искуство со овие таблети..позззз
     
  12. teateevska

    teateevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2014
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Каде можам да ги најдам таблетите Липовон и по која цена ?
     
  13. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    Мајка ми ги користи липовон таблетите. Кога беа во старата опаковка беа одлични ги користеше пред отприлика 8 месеци и тогаш симна 7 кг.( од 2 пакетчиња) а сега почна да ги пие во новата опаковка вака како што ја гледам гледам дека немаат никакви ефекти а почна да го пие и второто пакетче и нема симнато ни килце . Така што според мене сметам дека апчињата се променети и мислам дека за џабе ке давате пари инаку се 1800 ден и се продаваат по порачка преку телефон . Бројот ке го најдеш на фејсбук само напиши Липовон Македонија.
    е сега сакам да прашам за овие ефтини таблети -ова е за мене дали некој ги користел Supravit L-CarnitineL-carnitine и дали се добри , само да не ме поправат друго ништо не ми е важно
    Supravit L-CarnitineL-carnitine е потребен да ја ослободи енергијата од мастите. Ги транспортира масните киселини во митохондриите кои претставуваат “ложиште “ на клетката од каде енергијата е достапна за телото. Л-карнитинот се произведува во телото од амино киселините, лизин и метионин.

    Карактеристики:

    Како и да е во случај на големи енергетски потреби, потребата за Л-карнитин може да га надмине количеството што се произведува во организмот. Затоа Л-карнитинот се смета за “условно важна “ состојка и треба да се внесува дополнително. Наменет е за намалување на тежината и зголемување на физичката издржливост. Л-карнитинот ја подобрува оксидацијата на мастите( ефикасно ослободување на енергија како резултат од горењето на мастите.) и атлетското достигнување.

    Квалитет и безбедност на Supravit L-carnitine

    Л-карнитинот искористен во Supravit L-carnitine е од познатата марка L-Carnipure од шведскиот производител Lonza. Тоа е единствениот добавувач на 100% биолошки произведен L-carnipure. Благодарение на неговите квалитети, претставува единствениот во светот кој поседува GRAS ( Generally recognized as Safe) статус на FDA и единствениот кој е дозволен за употреба во храната во САД.

    Намена:
    ги претвара мастите во енергија
    помага во губење на тежината
    ја зголемува физичката издржливост на организмот за време на спортување и вежбање.

    Не се препознаени несакани ефекти.

    Препорачана дневна доза:
    1-2 капсули се конзумираат со вода пред вежбање.

    Се препорачува да се конзумираат 2 месеци, па потоа да се направи пауза.

    Прикладно е за лица постари од 18 години.

    Да не се зголемува препорачаната доза.

    Жени кои се во период на бременост и доење да се консултираат со доктор пред употреба!

    Начин на чување:
    Да се чува на суво место, недостапно за мали деца и на температура до 25° С

    Supravit L-Carnitine претставува додаток кон храната, не е лек. Овој производ нема за цел да поставува дијагноза, лечи или да изврши превенција од било која болест. Да не се користи како замена на разноврсната исхрана.

    Секоја капсула содржи:

    L-carnitine 500 mg
    Magnesium stearate 5 mg
    И морам да искоментирам на темава НЕ СВАЌАМ ЗОШТО ТИЕ ШТО СЕ ПРОТИВ ТАБЛЕТИ ВООПШТО КОМЕНТИРААТ НА НЕА . Друштво нема потреба од вашето мислење. Според мене овде пишуваат луге кои веке пробале на поинаков начин и не им успеало па сега сакаат да пробаат на друг начин.
    на пр. Мајка ми има 80кг откако знам за мене цел живот е на здрава исхрана. Кога била млада имала 40 кг но после две деца стигнала до 80 и сега по никоја цена неможе да ги намали. Нејзината работа е физичка така што 8часа дневно редовно е во движење. Неможам да очекувам од неа кога ке се врати од работа да ја спрегнам да вежба тоа е лудо за жена од 60 год. па нели и треба одмор. И да ви кажам не се откажува што стварно ме фасцинира. Па затоа пробува со таблети.
    И затоа многу ме иритираат муабетите во стилот земи вежбај , земи јади само овошје и зеленчук и сл. значи не сте во нечие тело за да знаете кој што и како има пробано и каков начин на живот живее. Престанете со предрасуди ...не сте фер. .
     
    На mmaar му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Vennera.aa

    Vennera.aa Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2014
    Пораки:
    1.188
    Допаѓања:
    7.590
    Пол:
    Женски
    Jас ги пијам спирулината веќе 4 месеци но како витамински додаток и поради тоа што се богати со жележо и нели сите придобивки кои ги рекламираат меѓу кои и слабеењето, забележувам намалување на апетитот но дека се слабее од нив не, на природна база се даваат енергија и се чуствувам убаво и цената не им е висока 600 таблети се 500 денари, а дневно се пијат по 6 таблети три пред еден оброк три пред друг значи имаш тука за 100 дена :)
     
  15. vinozito1

    vinozito1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2013
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    3.417
    Се извинувам што сум надвор од темата. но слабење со обична вода и малку цеден лимон дава зачудуваќи резлутати и тоа на секој организам.Значи пијте многу вода.Заменете ги соковите , кафето, со вода.Исфрлете ги благото од исхраната, и мрсното.И секако малку физичка активност ми годи на секој организам.А за таблети немам некое искуство но верувам дека се само дополнителни во секоја диета.
     
    На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
  16. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Не сум против користење на таблети кој се докажани и кој се ефективни.
    Тие се многу малку и очајните луѓе ќе купат се за да стопат вишок килограми повеќе,не разбирајќи дека такво магично апче не постои.
    Топење на мастите е комплексен процес,многу малку таблети делуваат да го забрзат процесот на топење масти.
    Има 3 категории што би ги поделил.
    1.Се термогениците или забрзувачи на метаболизмот,тие функционираат со подигање на срцевиот пулс и температурата на телото со што забрзуваат 5-10 % од дневните калориски потреби.
    2.Се таблети за намалување на стресот и го зголемуваат фокусот и е полесно за да се држиш на диета.
    Тоа се амино киселините л-тирозин и 5-HTP но дали делуваат е друга дебата.
    3.Се намалувачи на апетитот и инхибитори на одреден нутриент(јаглехидрати и масти)
    Диеталните влакна се најдобар избор за намалување на апетитот,потоа протеините и одредени суплементи кој се рекламираат дека ќе го намалат апетитот.
    Сите овие работи може да ги проверите на страната
    www.examine.com
     
  17. Matilde

    Matilde Нов член

    Се зачлени на:
    23 август 2014
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    0
    дали некоја има искуство со БИО СЛИМ апцинја ги купив пред еден мецеџ ама уште не сум почнала да ги користам?
     
  18. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Ја промени ли исхраната ?
     
  19. Finki

    Finki Нов член

    Се зачлени на:
    8 септември 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Како да ослабам?

    ако некој знае некој ефикасни таблети за слабеење што во исто време те прочистуваат поретко да одиш у вц ?
     
  20. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    Како да ослабам?

    лексилиум пробај или диезепам ;)
    |( |(
    стварно незнам како можеш да мислиш дека таблети ќе ти завршат работа мајкеми, стани и оди во теретана и купи си овошје место чипс е тоа ќе ти врши табота а не таблети