1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

  1. Per4e

    Per4e Нов член

    Се зачлени на:
    12 септември 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Artichoka Forte tableti za slabeenje.

    Zdravo Devojki! Ve sledam na forumov na femina sekogash mi koristele vashite mislenja, no nikogash ne sum bila aktivna na istiot. Vo momentov ne mozev da ja pronajdam temava shto me interesira pa reshiv da se aktiviram. :D Gi poracav tabletive za slabeenje na Artichoka http://articoka.net/index.php me interesira dali nekoja od vas gi ima konsumirano istite i dali ima nekakov efekt??? Navistina so dieta nikako ne mozam da oslabnam pa zatoa reshiv da gi kupam tabletive. Sekoe mislenje bi mi bilo dobrodojdeno. Vi blagodaram :D
     
    На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. StefChef

    StefChef Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    1.655
    Допаѓања:
    488
    Ако си мрзелива да следиш што јадеш и да вежбаш, ниедно апче нема да ти помогне.
    Извини што сум суров, но секогаш има подобар начин од земање не ефективни апчиња за слабеење.
    Консултирај се со нутриционист за промена.
     
    На bojana.pec и feminium им се допаѓа ова.
  3. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.387
    Допаѓања:
    5.846
    овие апчиња за што се.. Каква е нивната цел? Ги користел некој? Резултати искуства?
     

    Прикачени фајлови:

    • za sto se.png
      za sto se.png
      Големина на фајлот:
      167,1 KB
      Прегледи:
      26
  4. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
    Еден совет од мене.
    Наместо да се труете со тоа таблетите,за почеток намалете од количината на јадење кое го внесувате.
    Јадете се,но во намалена количина и балансирајте.
    Пример,денеска јадев едно парче торта и за вечера овошје или млеко,сабајле јадев парче леб и толку леб за денеска и сл.И вежбајте секако.Барем по 30 скока во ден и две серии стомачни.
    Верувајте дека така побрзо ќе симнете килограми отколку со таблети.
    :wasntme:
     
  5. Daculka

    Daculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Citajki niz forumov... morav da go spodelam svoeto mislenje. Pred 3 godini jas imav 64kg ostanav bremena i vo tekot na bremenosta i posle nea za vreme na doenje se popraviv 40kg. Da! Navistina, koga bi mozela da vi pustam slika nema da veruvate. Otkako prestanav da go dojam sinceto, pocustvuvav kolku taa tezina mi preci i kako najednostavno resenie najprvin kupiv Vitaslim gi piev 2 meseca i od 103 kg namaliv na 97kg a potoa prekinav da gi pijam, ni po 8 meseci ne gi povrativ kg koi gi izgubiv, no mene mi bese potrebno naglo slabeenje. Probav so caevi bidejki bev svesna za losite efekti od bilo koi kapsuli, no od caevite mi bese dobro dodeka gi piev, a potoa koga ke prestanev patev od kaps, posle toa kupiv Bioslim koi vo kombinacija so Fitoslim caj oslabev neverojatni 18 kg od koi zamo 4 bea trajni, po 2 meseci otkako gi piev bio slim imav spusteno do 82 kg, no koga prekinav jo jo efektot nabrzo me stigna iako mnogu vnimavav na ishranata uspeav da kacam do 89, i sekako ne mi doagase pamet i seuste ne mi doaga si poracav Articoka forte programa za pomalku 20 kg, gi ispiv no rezultatot bese inzvoreden duri od 89 kaciv na 95 kg, mi gi vratija parite poradi toa sto nemaa efekt i povtorno zemav Bioslim! Deneska go dopiv celoto paketce bioslim~samo 2 kg pomalku i znaete sto mazot mi ke me ubie, aj sto gi poracav gi poracav, aj sto nemaat efekt nemaat ni edni ni drugi ni treti, deneska za posleden pat ke poracam Slimline Acai berry. Momentalno sum 93kg ni gore ni dole, mi precat fizicki sum aktivna, visoka, koj i da me vidi ne veruva deka ja imam taa kilaza, no mene mi preci. Probav i so vezbanje no nemam tolku vreme so malo dete rabota i fakultet. Ve molam ako nekoj gi ima pieno Slimline Acai berry da kaze dali ima efekt inesakani dejstva. I ova mi e posleden pat i da oslabam i da ne oslabam poveke nikogas nema da zemam apcinja za slabeenje svesno znam deka stetat, no se nadevam deka ke si ja vratam nekogasnata kilaza! SAKAM DA IM NAPOMENAM NA SITE KOI SAKAAT DA ZEMAT TABLETI ZA SLABEENJE,A PRITOA IMAAT VREME ZA VEZBANJE ILI BILO KAKOV SPORT TOA DA NE GO PRAVAT. TABLETITE SE SAMO PRIVREMENI I NE VREDAT 3000 DEN ILI 6000 DEN ZA SAMO 2 MESECA,A VEZBITE I SPORTOT SE TRAJNO RESENIE DOKOLKU SE VNIMAVA NA ISHRANATA.
     
  6. monikamonii

    monikamonii Активен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    28
    Ајде и јас да споделам искуство :)
    Бев со прекумерна тежина,мене лично ми сметаше,се чуствував како прасе помеѓу другите што и да облечев не ми стоеше,се решив и ги купив slim line капсулите ( зелени се),се пие по една дневно пред оброк најмалку 30 мин. со една чаша вода,ги пијам скоро 2 недели и резултатите се ОЧИГЛЕДНИ,но секој организам неможе да ги поднесе,бидејки се слабее мн брзо би можело да почне да ви се темни пред очите и тогаш прекинете ги,јас немам таков проблем,сите што ме видоа рекоа леле колку си ослабната,почнав да ги облекувам фармерките кои порано до половина не ми влегуваа,да напоменам дека сите апчиња за слабеење не делуваат исто кај секого бидејки секој организам е разчичен !! мене не ми помогнаа ниту acai,bozen cosmetics,citrux (ако се викаа така незнам,бели капсули на природна база од лимон беа)
     
  7. Devil99

    Devil99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2013
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Може да ми каже некој искуство што ги користел капсулите Slimline Soft Gel Овие што ги прикачив и како делуваат , дали има некои резултати? inside_gel.png
     
  8. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.552
    Допаѓања:
    151.161
    порано делуваа сега не бидејки му ја отстранија таа состојка која се слабееше со неа а воедно е штетна по здравјето и недозволена е
     
  9. Daculka

    Daculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    MOZE KE VI IZGLEDA DOLG TEKSTOV, NO I CITANJETO PREKU REDOVI SE NADEVAM DEKA KE VI GO PROMENI MISLENJETO!
    Jas gi zemav Slim Acai Berry! Iskreno, dokolku imas slobodno vreme i mozes da vezbas i se dvizes poveke ne zemaj preparati za slabeenje. Od moe licno a i od iskustvo na mnogu koi poznavam, ti preporacuvam i ne samo na tebe, tuku koj i da gleda spas za slabeenje pa makar i da ima potreba da simne minimalno, neka ne trcaat odma po kapsuli. Da, efektot e golem, so 1ta lenta od Slim Acai Berry namaliv 6kg, od vtorata uste 5kg i sea ja pijam tretata lenta. Ne se gordeam so namaluvanjeto bidejki Srceto i Psihata me "ubivaat"! Pred 4g imav 64kg, za vreme a i po bremenosta kaciv maksimalno do 103kg jas ne bev jas, go izgubiv mlekoto, dobiv hormonalno poremetuvanje, nemav vreme za vezbanje, ne dvizev, ednostavno begav od lugeto bidejki se sramev od site koi me poznavaa a veke retko koj mozese da me prepoznae. Spasot najpvin go najdov vo tabletite probav naj razlicni nekoi deluvaa nekoi po malce a nekoi skoro pa ic. Bioslim gi piev 2 meseca od koi veke vtoriot mesec ne mozev da gi podnesam mislam deka ke pripadnev nekade, imav apetit ama krvta, bubrezite i besikata najmnogu mi nastradaa. Oslabev so ne znam kolku posledici... Gi prekinav i poleka pocnav da ja navrakam tezinata po godina ipol ostanav pak bremena i go zagubiv plodot, cisto od razocaruvanje pak mu se vrativ na jadenjeto i veke se kaciv na devetata skala 93kg. Pred mesec ipol gi zemav Slim line acai berry i definitivno mi se promeni i likot. Sega momentalno sum 82kg a imam uste 9 kapsuli od tretata lenta. Pijam mnogu voda po preporaka od nutricionist 2 kg voda na sekoi moi 20kg taka da vo denot pijam po 5 kg voda, uste po vtorata kapsula nemam apetit ali se tesev so mandarina, banana, edno parce sirenje, kiselo mleko sepak nesto da vnesam vo organizmot, od vtorata lenta veke pocna suvo grlo, ispukana usta, nesonica, odvratnost kon odreden vid na hrana, ostanav samo na voda i mandarini i veke na kraj od vtorata lenta od poslednive 12 denovi mozam da kazam deka naglo namaliv 1 den-1kg veke ni voda ne mozam da pijam, vrtoglavica, ustata mi e celosno ispukana, ne mozam oko da sklopam vo 3 dena vklucuvajki go i denesniot, spiena sum samo 5h, ponedelnikot nokta 2h vtornik vecer 2h, sinoka 1h ili da revam od 5 ipol dremnav samo do 6h pa stanav da go nosam maloto vo gradinka, ama isto kako cela nok da sum spiela, ne se cuvstvuvam umorno no srceto kako da ne mi raboti, nervozata mi e senka, a kako sto gledan i vecerva ako ne legnam makar so ne mi se spie utre ke zavrsam na bolnica definitivno. Vo 3 dena sakam da kasnam nesto ali ne deka imam potreba ili apetit tuku cuvstvuvam deka celo vreme mehanicki gi izvrsuvam obvrskite, Usite mi zujat, definitivno........ od utre nema ni da mi tekne POVTORNO VO ZIVOTOT DA PROBAM NESTO SLICNO i im preporacuvam na site koi smetaat da zemat ili nekoj pa makar i blizok im rekol deka bilo koi kapsuli se dobri NEKA NE SE LAZAT. Devojki, Zeni, Majki.... site sme pod ova nebo isti, ama znam po sebe, retki se onie koi ucat na tugite greski! Jas sekogas vikav kakooo da ne nejze i bilo od ova i bilo od ona ne znaela da gi pie ili ne morala da ne jade.neka jade pa neka zeme ovosje zelencuk, ali se dodeka ne iskusov na moja koza nemase da poveruvam kolku e stetno. Se nadevam deka ponedelnik ke odam na ispituvanja za se gore sto vi nabroiv i + problemot so besikata i zaboraviv da napomenam docnenje na menstruacija od 3 nedeli a cel zivot i so poroduvanje i se, imam normalen ciklus ( osven docnenjeto koga ostanav bremena ) a sega po 2 meseca se izmaciv do sinoka, izinete ali ke vlezam vo detali duri i krvta koja ja isfrlam e rozeva, grutki debeli i obilna. Sepak Vi kazuvam iskreno i od srce ima drugi nacini za slabeenje, ima nutricionisti, doktori, teretani, pa duri i vezbanje niz doma i trckanje navecer moze ke bide podolgotrajno ama se.znae deka ne e stetno... Ima mnogu kako mene so posledici koi i sami ne si priznavaat kade zgresile no ete moze ke se prepoznaat i na site koi ke gi prasaat ke im ja kazat vistinata za SITE PREPARATI ZA SLABEENJE! Ne lazete se na pred novogodisnite, 8mo Martovskite, letnite i esenski popusti, nitu na onie vikendaskite.. Samo razbudete ja potsvesta i zacuvajte si go zdravjeto, tie sto nemaat treba da rodat, onie koi rodile treba da gi gledaat i cuvaat svoite deca no Majki za da go napravime toa ni treba zdravje pred se! Gospod ne sozdal i ni opredelil da se menuvame vo odnos na potrebite no ne ni odredil na site da bideme slabi ili deka nekoj slab nikogas ne bi se zdebelil i obratno... Se e vo psihata! Ama kaj mene kako i kaj mnogu drugi psihata proraboti duri otkako gi pocuvstvuvav posledicite... Edinstveno posakuvam uste ednas da imam sansa da zabremenam na moeto since da mu podaram drugarce i da si nemam naveano nekoja bolest.... Srekno na idnite konzumenti i cestito na onie koi zarabotija golemi pari na eksperimentalni gluvci kako nas....
     
    Последна измена: 12 декември 2014
    На nasmevnise, MarchelineAmaru и Sasha-Fierce им се допаѓа ова.
  10. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.552
    Допаѓања:
    151.161
    субутрамин се вика забранетата состојка коај ј асодржи слим лине ја извадиј аод зелените ја бапнаа во лилаковите капсули колку д ате известам тоа е некоја состојка што ја споредуваат како дрогата
    прашај го гугл за неа
     
  11. Daculka

    Daculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Da istrazuvav okolu toa so subutramin sostojkata gi kontaktirav preku email vo Hr i Bg i nekolku od distributerite vo Makedonija, uste pred da gi zemam za da znam sto da pravam i odgovor od komsiite ne dobiv a nasive tvrdat deka taa sostojka ne ja sodrzat i deka bila zabraneta. Sega poslednive denovi, ne mozam da go najdam go resetirav mob, posto od mob slucajno go otvoriv nekoj forum od Hr, ako povtorno go najdam ke go objavam linkot vo koi se naveduva istoto deka od zelenite e prefrlena vo acai berry i slicni raboti koi na konzumentite im se slucuvale... No vaka slicno se cuvstvuvav i od bioslimot... Abe ne sum pri pari iam golemi troskovi so malovo i opsto doma, praznici i pregledive koi treba da gi napravam inace edna proverka i da se znae pa ponataka neka si ja prevzemat odgovornosta ama dzabe e se otkako ke si go unistime zdravjeto po svoja vina. Se nadevam deka nema da mi se sluci nisto seriozno.... Debela da bidam samo neka bidam zdrava!
     
    На nasmevnise му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.552
    Допаѓања:
    151.161
    не се мачи јас сум нивни дистрибутер и ти кажувам како е ситуацијата момнтално
     
  13. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.552
    Допаѓања:
    151.161
    да ти се надоврзам знаеш ли зоштои од биослимот ти се дешавало исто затоа што био слимот се на една од првите дистрибутерки на слим лине се испокараа она објави дека имаат субутрамин и зема да ги продава био слим кој се исто старите слим лине зелените само различно име и различна паковка така да се е тоа едно исто гомно немој да се труеш
     
    На popovich и Daculka им се допаѓа ова.
  14. Devil99

    Devil99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2013
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    licno me interesirase bidejki i taka paketot go dobiv kako nagdada pa da prasam kako deluva. hmm sea pa ic neznam so da praam
     
  15. sonce555

    sonce555 Активен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2014
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Немојте се слимлајнот, ги повратив килограмите не дупло туку тродупло...кога ги пиев ми се намали апетитот да ама кога ги прекинав пак се здебелив....искрено ви препорачувам само природно, здрава исхрана и вежбање друго се е џабе... ;) :l:
     
  16. Daculka

    Daculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Nema so da se prasuva... Kaj nas vazi ona duri ne vidam i probam ne veruvam i pagame na toa deka ne se site oranizmi isti.... nitu zemam poveke nitu na nekoj ke mu dadam pozitivno mislenje pri toa da go dovedam na rizik... se e do nas lugeto... Svaka im cest na ostanatite
     
  17. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.552
    Допаѓања:
    151.161
    абе јас пишам вие не ме читате содржатеден вид опојна супстанца и слим лине и биослим се едни исти капсули воразлично пакување и различни фирми ги продаваат
     
  18. Magggdalenna

    Magggdalenna Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    ако може ваше мислење...
    acai belinea, slim line zeleni ili glucomanan.. кои од овие се најдобри за користење дали некој имал искуствo?
     
  19. Daculka

    Daculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Еве кoнечнo зaвршив сo детaлни испитувaњa..... Знaчи, ќе гo пoвлечaм кaжaниoт збoр, пoдoбри резултaти никoгaш не сум имaлa, знaчи и пoкрaј тaблети зa слaбеење и oстaнaтo... немaм никaкви пoследици.... Сепaк сегa зa сегa не сум сo нaмерa пoвтoрнo дa земaм нo дoкoлку некoгaш би имaлa не би се двoумелa....
     
  20. Magggdalenna

    Magggdalenna Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    а кои таблети користиш?