1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

УН Диета

Дискусија во 'Диети' започната од mKdevojce, 7 јануари 2010.

  1. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.947
    Допаѓања:
    20.748
    Издржа срце јуначко :clap: :clap: :clap:
    Бидејќи го издржав вториот ден,дефинитивно продолжувам.
    Ден 2- на менити
    д-1 јаболко
    р-грав без запршки,леб не јадев( ќе си купам утре црн) и салата зелка и краставица
    в-само салата од зелка и краставица

    Инаку вчера вагата покажуваше 61,5, денеска веќе 59,5 знам дека тоа не е дека сум ослабната,туку баш ме чуди зарем 2 кг храна сум внесувала,па бидејќи многу поскромна исхрана ми е,ми фалат 2 кг.И ова ептен ме нервира,неможам никогаш да знам колку кг навистина имам.Си ветувам до 2 недели нема да се дружам со вагата.

    Инаку Kala V и претходниот пат ја држевме во исто време.Врати ли нешто од кг или имаш дополнително за симнување?
     
  2. MejustMe

    MejustMe Нов член

    Се зачлени на:
    28 септември 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Јас вчера имав кошмар ден и не се придржував 100% до диетава.

    Појадок не ни јадев.
    Остатокот беше турлитава (различен зеленчук и ориз во релна), краставица салата, леб и зденка. :$

    Некако се натерав да вежбам ама не бев ни на тоа 100% посветена. Првиот пат откако го завршив видеото не бев ни уморна ни испотена и знаев дека е затоа што не вложив труд ко што треба па ајде од почеток.
    И не ги правев вежбите со Џ. Мајклс.

    Денес појадок јаболка.
    Ручек се мислам дали да си направам пица или макарони. Ама мислам дека пица ќе биде затоа што ќе можам пола да ја јадам за вечера. Не сум по благото баш и вака повеќе ми одговара.

    blackred Многу не има на темава па неможе човек да стигне да постави прашање од тебе :D Уживај. Тука сме за да си помогнеме.
    hello-kitty.90 браво и од мене. Можеш!
    Со текот на времето ќе биде послено. Потребни се 21ден за да се стекне нова навика така да верувам дека првите 3 недели ќе бидат потешки ама после ќе биде лесно.

    Јас да прашам, ако јадете ориз за ручек јадете ориз и за вечера секогаш?
    Знам дека не треба да мешаш протеини ама не знам за скроб.
    Има ли врска ако е грав за ручек, компир за вечера?
     
    На blackred му/ѝ се допаѓа ова.
  3. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301

    Вратив само 2 кг во 5 месеци ама тоа повеќе вода беше. :D :D А знаев некогаш и со јадење да си претерам. Не дека многу пазев искрено... :)
    Ама воглавно сакам сега уште некој килограм да намалам и пред се повеќе витамини да внесувам.
    Минатиот пат премногу енергија имав, многу добро се чувствував.
    И јас батеријата на вагата ми е слаба и сега ќе ја баталам. Си ја знаев почетната тежина и сега не се мерам. Тек по 1 месец. Најважно ми е што имам еден нов пар фармерки и сакам во нив да влезам. Се дури во нив не влезам не ја прекинувам диетава. :D :D


    MejustMe Најдобро е да не мешаш. Значи ориз за ручек, исто и за вечера. А и за готвење е полесно.
    Е сега ако се погоди некој ден да смешаш не е страшно , ама пази на количина. ;)


    И баш ми е мило што сме повеќе да се дружиме, мотивира. :)
     
  4. LiliMari

    LiliMari Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2013
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    18
    Два дена поминаа, се се придржувам точно и навечер опс стрвост,криза криејки се по едно или две чоколатца, кренбанани.
    Послем грижа на совест ме јаде, колку сум без карактер.
    Денес ЈХ за вечера да се казнам да нејадам благо, ако успеам да се воздржам
     
  5. MejustMe

    MejustMe Нов член

    Се зачлени на:
    28 септември 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    ^ Не си сама. И јас вчера се придржував се како што треба ама вечерта после вежбање мртва гладна. И кај 9-10pm јадев леб и зденка.
    АМА! Иако јадев пица имав внесено само 700калории до тогаш. Вежбав Т25,30 day shred и 10 минути AB пилатес.
    Затоа и си дозволив.
    За стрвости, благо такви работи не сум баш. Ама секогаш ми си се пријадува кај 10. До сега се воздржував ама тешко е затоа што тоа време се вечера. Ќе мора да издржам додека не се одвикнам.

    Денсе прв овошен ден за мене. 4/90
    Појадок лубеница
    Ручек си правам супа од тиква и јаболко. Оддвај чекам да ја пробам.
    Пијам вода со лимон и имам печена тиква во релна. Ако ми се јаде уште ќе си направам мешана салата со цвекло, морков и зелка.


    Фала Кала!
     
  6. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.947
    Допаѓања:
    20.748
    Успешно го поминав првиот овошен ден.На менито беа 3 јаболка и 1 краставичка.
    Веќе почнав да се чувствувам убаво.
     
    На LiliMari му/ѝ се допаѓа ова.
  7. LiliMari

    LiliMari Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2013
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    18
    Јас толку многу грешам свесно, па уште и се тешам. Ај вака по мое уште денес и утре па од сабота, поднело. Секој ден навечер благо бутам јадам, не многу ама за срамота две кренбанани и си велам е бравос многу се најаде сега. Утре овошен и послем построго поригорозно. Знам дека диетава има ефект многу ослабмав со неа, ама ај да соберам сила и уште еднаш да ја издржам, барем 29 дена, без грешка
     
  8. Megannn

    Megannn Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2014
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    210
    Пол:
    Женски
    Врти сучи, пак јас на УН диета и се враќам :angel:
    Ама срам да ми е , еднаш асално не ја издржав! Ајде, ќе биде овој пат сигурно . :)
    МОЖАМ ЈАС!
    Почнувам да ве дружам од утре, си обезбедив доволно овошје барем за оваа недела, лесно ќе биде.


    Со среќа на сите што се придржувате кон оваа диета, па до Нова год. сите со згодни телца да сме! :D :*
     
    На blackred му/ѝ се допаѓа ова.
  9. blackred

    blackred Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2014
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Како ви оди диеталки ??
    Јас имам добиено и страв ми е вагата во очи да ја погледнам . :'(
    Сакав да ве прашам , ок е кој и да е ден да пијам чај со една лажица мед ? :/ И во овошен ден може само сушено овошје или и бадеми лешници такви работи ? ако може колку ви грамажа ??
    Фала фала фала и да си ослабете побрзо :*
     
  10. Megannn

    Megannn Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2014
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    210
    Пол:
    Женски

    Јас мислам дека е дозволено мед во чајот, сепак медот е здрав и треба да се конзумира.
    Што се однесува до јаткастите плодови,секако дека може, само да не се претерува нели, во мала количина може да се јадат, по една рака од прилика. :)
     
  11. ristovska123

    ristovska123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    64
    Медот мислам дека може само во јх ден :)
     
  12. olimpia

    olimpia Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Megannn i jas kako tebe, postojano na UN dieta se vrakam a zgodni telca za Nova godina e prav potik ;) ,
    jas pocnuvam od denes :).
     
  13. blackred

    blackred Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2014
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    21-ВИ ДЕН И САМО 4 КИЛОГРАМИ.Се мерам секој ден.
    Се тешев ,се тешев ама НЕ МОЖАМ .
    Никаде не грешам и пијам по 2 литри вода многу сум очајнааааааааа :envy: :envy:
     
  14. Megannn

    Megannn Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2014
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    210
    Пол:
    Женски
    Нема зошто да очајуваш, тоа е сосема доволно слабеење за тој период (нормално е 0,5кг неделно) ако месечно слабееш по 4кг, за 3 месеци ќе си -12 :)
    Само позитивно продолжи си.

    Јас официјално од денеска почнувам. На менито денес :
    Д: едно гооолемо јаболко и кафе со млеко
    Р: стек и салата
    В: стек и салата

    * olimpia ќе се дружиме чим во исто време почнуваме :*
     
  15. Dzili

    Dzili Нов член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Девојки здраво јас веќе 11 дена ја држам диетата имам намалено 4 кг има стварно ефект, и покрај тоа што правев исклучоци... Сакам да ви дадам плус совет секое утро пијајте топла вода со пола цеден лимон има големо влијание :)
     
  16. olimpia

    olimpia Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    4 den - ovosen edvaj go izdrzav :( , samo ovosje , ne posegnav po nisto drugo.
    Vo 20 casot bev vo krevet za da ne odam vo kujna :D .
    Today is a new day and I am stronger that yesterday :D .
    Ne se otkazuvam ovoj pat :rock:
     
  17. temelkovska

    temelkovska Нов член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    zenski a denot so grav,grasok,oris,kompir kako go kombinirate.Odbirate edno jadenje na primer oris i samo toa za rucek i vecera,taka?Jas sum nova i od utre pocnuvam pa da si ja razjasnam startno :D
     
  18. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.335
    Допаѓања:
    83.591
    Пол:
    Женски
    Не се меша јас колку што знам,зависи сите си тераат како сакат веќе :D
    Јаскога ја држев се придржував според правилата т.е како што е напишано.
    Обично јадев само варен компир понекогаш леќа и грав без запршка секако + салата :)
    Но се случуваше да јадам и пуканки без сол но само за вечера.

    Би те советувала доколку навистина сакаш да имаш ефект да се придржуваш како што е напишано а не како некои што оваа диета ја тераат како на нив им одговара.
     
  19. emili23

    emili23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    Devojki jas od denes pocnav so dietava utre mi e 2 den kazete mi vo meguvreme koga ke pocuvstuvate glad smee ness da se gricne semki soncogledsuseno ovoshje bilo sto??? Kako se spravuvate vie so toa? Pozdrav
     
  20. V.odolija

    V.odolija Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2014
    Пораки:
    1.173
    Допаѓања:
    20.839
    Сакам да започнам со оваа диета,само ако знае некој да ми каже дали до ручекот може да се јаде нешто-било што.Едно јаболко,смоки,јогурт или што и да е,затоа што незнам колку би издржала да не јадам ништо до околу 2 часот бидејќи тогаш доаѓам од работа.
    И еве погоре се надоврзувам на прашањето семки и сончоглед може ли да се грицка ?