ТЕМА: УН Диета

Мислење 11 Јун 2010, 23:41

Другарка моја ја применуваше диетава (незнам дали сеуште ја применува) и за 3 месеци ослабна 20 кг.
Аватар на корисникот
SummerGirl

Црвено цветче
 
6020
Мислења: 5291
Зачленет: 10 Мар 2010, 20:43
Локација: Скопје

Мислење 13 Јун 2010, 09:58

epa zenski eve da vi se pofalam jas ja zavrsiv dietata i sum prezadovolna 17kg izgubeni za 3 meseci :clap: sega prodolzuvam so odrzuvanje sekoe sabajle ovosje i sekako nema da gi mesam proteinite so jaglenihidrati,pa ke vidime.....pisete koj do kade e ima li nekoj sto e pri kraj?pozzz i srekno ponatamu
Аватар на корисникот
ines86

Фем почетничка
 
111
Мислења: 46
Зачленет: 07 Мар 2010, 23:11

Мислење 13 Јун 2010, 23:52

ines86 напиша:epa zenski eve da vi se pofalam jas ja zavrsiv dietata i sum prezadovolna 17kg izgubeni za 3 meseci :clap: sega prodolzuvam so odrzuvanje sekoe sabajle ovosje i sekako nema da gi mesam proteinite so jaglenihidrati,pa ke vidime.....pisete koj do kade e ima li nekoj sto e pri kraj?pozzz i srekno ponatamu

Честитки :*
Аватар на корисникот
VACA

Сино цветче
 
15049
Мислења: 218
Зачленет: 07 Апр 2010, 14:52
Слика

Мислење 14 Јун 2010, 08:36

ines86 напиша:epa zenski eve da vi se pofalam jas ja zavrsiv dietata i sum prezadovolna 17kg izgubeni za 3 meseci :clap: sega prodolzuvam so odrzuvanje sekoe sabajle ovosje i sekako nema da gi mesam proteinite so jaglenihidrati,pa ke vidime.....pisete koj do kade e ima li nekoj sto e pri kraj?pozzz i srekno ponatamu

bravooo,za primer
Аватар на корисникот
PetraPanka

Сино цветче
 
12
Мислења: 100
Зачленет: 05 Јун 2010, 05:50

Мислење 14 Јун 2010, 14:53

i kolku imash sega ako ne e tajna :D
Аватар на корисникот
Mimi.nixa

Фем почетничка
 
10
Мислења: 27
Зачленет: 25 Апр 2010, 17:02
I'm gonna step your kissy kissy mouth..

Мислење 14 Јун 2010, 15:25

ne e tajna imam....55kg :rofl:
Аватар на корисникот
ines86

Фем почетничка
 
111
Мислења: 46
Зачленет: 07 Мар 2010, 23:11

Мислење 14 Јун 2010, 16:22

bravo bravo...ja imav 64-5 i sea se simav na 58 ..vo posledno vreme zabushavam poradi ucenje...ali poso vise neam od denes na stroga un dieta sum :D sakam do 53-4 da stignam :D
Аватар на корисникот
Mimi.nixa

Фем почетничка
 
10
Мислења: 27
Зачленет: 25 Апр 2010, 17:02
I'm gonna step your kissy kissy mouth..

Мислење 15 Јун 2010, 07:36

ines86 напиша:epa zenski eve da vi se pofalam jas ja zavrsiv dietata i sum prezadovolna 17kg izgubeni za 3 meseci :clap: sega prodolzuvam so odrzuvanje sekoe sabajle ovosje i sekako nema da gi mesam proteinite so jaglenihidrati,pa ke vidime.....pisete koj do kade e ima li nekoj sto e pri kraj?pozzz i srekno ponatamu

Може ли да ставиш слика „ пред и потоа„ не мора лицето да ти се гледа. Обично после слабеење сита таквли слики стават, па да се мотивираме и ние малку :)
Аватар на корисникот
mKdevojce

Бело цветче
 
10528
Мислења: 93
Зачленет: 25 Дек 2009, 22:13
Avoid the crowd. Do your own thinking independently. Be the
chess player, not the chess piece.

Мислење 15 Јун 2010, 16:06

другарка ја држеше диетава околу една година, и навистина ослабе,но во стомак си остана речиси истата.и мислам дека и беше грешка што она јадеше само еднаш во денот,многу,а навечер не јадеше ништо(а нели треба половина од ручекот)
Аватар на корисникот
femina90

Жолто цветче
 
20591305
Мислења: 3960
Зачленет: 25 Дек 2009, 00:21
Локација: Скопје
Not every brigde wants to be crossed :)

Мислење 21 Јун 2010, 20:32

i jas ja drzam ovaa dieta sakam da simnam nekoi 5 kilca pa ke vidime na pocetok sum
Аватар на корисникот
nenuska

Зелено цветче
 
416647
Мислења: 621
Зачленет: 18 Јун 2010, 22:39
Понекогаш сакам да не сум таа што сум.
Возрасна жена а во душата се уште девојче.
За некои работи презрела , за некои се уште наивна.

Врати се на Диети

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Maroon5, sofijanoka и 19 гости