1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

УН Диета

Дискусија во 'Диети' започната од mKdevojce, 7 јануари 2010.

  1. Angel.Heart

    Angel.Heart Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2012
    Пораки:
    593
    Допаѓања:
    2.053
    Мора двете овошја да се исти.
     
  2. Ramante

    Ramante Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    60
    јас си јадев ананас во конзерва мислам дека можеш праски поздравче
     
  3. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    15/90
    Скробен ден
    појадок:1бананаж
    ручек:манџа одд компири и грашок, салата од зелка
    вечера:малку од манџата
     
  4. macam

    macam Активен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    3
    Mnogu ubava dieta :*
     
  5. Anuska0307

    Anuska0307 Активен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    9
    Каков лосос сум јадела денес, мхмхмх, тоа за ручек и вечера
    А за доручек 2 зелени јаболка

    Утре 10/90 на мени ќе биде леќа

    Супер се чувствувам, по некое време ќе се протнам во старите
    Алишта, да не се прави арч :D
     
    На Regenbogen и Ramante им се допаѓа ова.
  6. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Ај тука ќе пишам, да биде ептен свечено. Оти со моето утре, утре и никогаш нема да дојде :). А минаа празниците одамна :wasntme:.

    Се решив за стандардната, па што биде нека биде. Со среќа на сите кои ја држат инаку, ви посакувам добри резултати. А и на себе си посакувам. Овојпат да бидам истрајна!

    Ќе пишам одвреме-навреме во темава која инаку редовно ја пратам, колку што можам.
     
    На kate21, Lux, Angel.Heart и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    25.561
    Пол:
    Женски
    BlackSwan5 со среќа и тебе,овде сите сме собрани со иста цел,мораме да се бодриме и поддржуваме и никако не смееме да се откажиме :D Good Luck на сите
     
  8. shangri-la

    shangri-la Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2012
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    31
    Од течности ти е дозволено чај, вода и кафе (дозволено е да го пиеш со млеко). Aко си зависна од сокови можеш да си правиш цеден сок од свежо овоше.. но имај предвид дека се смета за оброк. Така што конзумирај си го меѓу доручекот и ручекот. Или пак колку сакаш во овошниот ден. Никако газирано, Light не-ligh газирано е. Што се однесува до овошјето, доручекот е свежо во пар (значи две исти овошки) а во овошниот ден можеш свежо, јаткасто и сушено.... конзервирано немам никаде прочитано дека е дозволено. Исто избегнувај банана, јас ја јадев многу ретко. Среќно ;)
     
  9. Ramante

    Ramante Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    60
    Вчера мевце ммммм значи ај што зезнав завчера и вчера ми беше лошо и веќе нема прекршување чесен шпионерски збор ;)
    значи доручек 1 јаболко големо беше
    ручек 2 парчиња стек и кинеска салата
    вечера кинеска салата
    плус 2 нескафиња со млеко и чајчиња 4 стандард тоа
    поздрав
     
  10. Regenbogen

    Regenbogen Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    за вчера не сум пишала
    36 јх
    појадок разновидно овошје
    ручек пита со зелка и малку шпагети со малиџано и доматно пире
    вечера чоколадирана плазма њам

    37 овошен (за мене протеински)
    појадок 1јаболко, 2 портокали и најверојатно и некое киви
    ручек печурки динстани со морков и сос од павлака
    вечера јогурт, кашкавал
    го обожавам протеинскиов :inlove:
    здравје утре планирам некое мевце сочно или ев. јајца, а и да, периодот на стагнација заврши, конечно заличувам на човек :lol:
     
  11. Regenbogen

    Regenbogen Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Обожавам лосос, не само што е вкусен туку е и многу корисен, ете ми даде идеја за петок со разни мирудии на кришки печен мх мх
     
  12. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Денеска протеински ден, уште три дена до крајот на 12-кава.
    Варени јајца ќе јадам со зелка салата. И повторно ќе бидам во движење и нема да имам време за вечера, најверојатно кај 9,10 вечер ќе изедам една салата, колку да не е без ништо.

    После доооооооолго време, се навикнав да бидам на диета веќе не ми паѓаат така тешко деновите - ми поминуваат некако.
     
    На Ramante му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Скробен ден 2/90
    доручек:/
    ручек: ориз со грашок и компир (печени)
    вечера:пола од ручекот
     
  14. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.540
    Допаѓања:
    95.396
    Пол:
    Женски
    Ане.Белла ти доколку си убедена дека е ОК ние не можеме да те разубедиме. Значи нема шеќер но има засладивач, а количината е иста, пак во КокаКолата имаш 3тина чаша шеќер само не класичен шеќер туку засладиваш, и баш поради тоа е дури и поблага. Зар кога пиеш не ти е слатко, не ти е благо, како може да биде благо а да нема внатре било каква врста на шеќер или засладивач. Компот од конзерва, тегла, тоа исто така содржи многу шеќери, неретко присуствував на чинот на правење на компот, буквално четврт тегла шеќер во најмала рака, а тоа му иде отприлика 150 грама шеќер, ако не и повеќе. Ти пишав и во ЛП, мислам дека доста грешиш па затоа те поправам, но ти пак можеш да не ги послушаш моите совети ;)
    Мене денес 60ти ден, отприлика 2 месеци заокружени, сеуште зацврстени 20 см и 10 килца, не е лошо нели :D
    Појадок - една банана и една мандарина, понесов цитрон ама јас со моите црева не сум во најдобри односи и од многу цитрусни овошја ми станува страшно тешко
    Ручек и Вечера - ќе ги комбинирам а ќе јадам леќа, малку сакам да се испостам пошто иако доста време сум на диета ми претходеа две недели во интензивно јадење, во некои случаи и храна според зададениот ден, но сепак во поголеми количини. Салата најверојатно ќе биде зелче или нешто слично, исто да ме прочисти малку.
    Влегувам во последната третина, забавно е и навистина се навкнав, дури и кога грешам ми се случува да ми стане тешко и да се почувствувам лошо па се мислам како сум издржувала волку години, како не ми било тешко. Но мојот организам е прочистен и сега сакам само да загубам уште толку и да вратам што е можно помалку, ако може и ич :lol:
     
    На kate21 и Mrs.Bass им се допаѓа ова.
  15. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Значи тоа над Ангел не се важи :D
    Сега јадев суклијач, а за ручек си јадев тоа погоре што е напишено, за вечера ке јадам овошје и така :hai:
     
  16. Sweetheart87

    Sweetheart87 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2012
    Пораки:
    619
    Допаѓања:
    706
    3/90 JХ
    Појадок:1 портокал и 1 чаша цеден сок од јаболка
    Ручек: Макарони со доматен сос
    Вечера: уште не ми е помината, ама ќе биде исто како ручекот
    До сега испив и едно турско кафе, 1 шоља чај и 1л. вода :)

    Инаку планирам да вежбам на орбитрек секој ден, освен овошните денови. Така ќе ми дојде како 5 дена вежбање, 2 дена пауза :)
     
  17. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.540
    Допаѓања:
    95.396
    Пол:
    Женски
    Ја грешеше а? Сутлијашот ти е благ, не е во овој ден, за утре ти е, а и овошје навечер не се јаде, ама ако си јадела благ сутлијаш си ја утнала веќе па подобро да биде некоја салата зеленчукова отколку овошје.
     
  18. natalinati

    natalinati Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    24
    здраво на сите форумџики :)))
    јас сум нова на сајтов и сега прв пат одлучив да се приклучам на овој форум, бидејќи цел живот се занимавам со диети и триста чуда но ниедна диета не е ефикасна како што е оваа. јас прв пат слушнав за оваа диета од тетка ми која топло ми ја препорача бидејќи за два месеци ослабе 19 кила. искрено тоа ми беше мотив и јас да ја започнам оваа диета и пред почетокот на летото ја почнав и се придржував строго на правилата од оваа диета и за 10 дена ослабев 7 кила. Бидејќи бев задоволна од резултатите почнав да ја занемарувам диетата и за жал се вратив на првобитната тежина ... па ме интересира дали има некоја од вас што сака да ја почнеме заедно од утре...па заедно да се бодреме и поддржуваме како мотивација... :))) поздрав до сите вас од охрид
     
  19. natalinati

    natalinati Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    24
    здраво на сите форумџики ))
    јас сум нова на сајтов и сега прв пат одлучив да се приклучам на овој форум, бидејќи цел живот се занимавам со диети и триста чуда но ниедна диета не е ефикасна како што е оваа. јас прв пат слушнав за оваа диета од тетка ми која топло ми ја препорача бидејќи за два месеци ослабе 19 кила. искрено тоа ми беше мотив и јас да ја започнам оваа диета и пред почетокот на летото ја почнав и се придржував строго на правилата од оваа диета и за 10 дена ослабев 7 кила. Бидејќи бев задоволна од резултатите почнав да ја занемарувам диетата и за жал се вратив на првобитната тежина ... па ме интересира дали има некоја од вас што сака да ја почнеме заедно од утре...па заедно да се бодреме и поддржуваме како мотивација... )) поздрав до сите вас од охрид
     
  20. Maya3112

    Maya3112 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    479
    Сега ручек имам марула салата и 3 варени јајца.Е сеа како можам да ги јадам јајцата само со сол или може да направам и салата од нив.Патем 1 парче сирење е дозволено нели?