ТЕМА: Зелено кафе

Мислење 17 Мар 2010, 19:52

Имам испробано секакви апчиња за слабеење. Најефикасни се HERBAFAST ги има у зегин некаде околу 500 денари се 10 капсули се пие едно на ден. Со овие апчиња немаш апетит и мнг јасно дека ќе ослабеш.во скоро време освен зелена кафа немам пиено други апчиња али планирам да си почнам пак со хербафаст.
iskri4ka

Фем почетничка
 
100
Мислења: 12
Зачленет: 12 Мар 2010, 12:00

Мислење 21 Апр 2010, 17:09

leptirce напиша:moze li nekoja koja go ima koristeno zelenoto kafe da mi kaze kade go ima zemeno zasto imam slusnato mnogu pozitivni raboti za nego iskreno kazano deka deluva :) pozz

Изгледа не си ги чула и негативните работи.Забрането е за употреба бидејќи имало многу штетни состојки.Сите кои го пиеле се повикани на задолжителен медицински преглед.
Состојката сибутрамин спаѓа во групата лекови што се користат за лекување на дебелината. Европската агенција за лекови го забрани неговото користење, бидејќи е утврдено дека сибутраминот е повеќе штетен отколку користен. Состојката предизвикала повеќе компликации посебно кај луѓето кои имаат проблеми со штитната жлезда, со црниот дроб, кардиоваскуларните болести, бубрезите, па дури и психички проблеми.

Поздрав ;)
Аватар на корисникот
Wild.Child

Црвено цветче
 
65882432
Мислења: 5574
Зачленет: 12 Јан 2010, 20:09
Things you own, end up owning you.

Мислење 10 Мај 2010, 01:26

[color=#FF0040]Zdravo! Nova sum na forumov, a zainteresirana sum za poefikasno slabeenje. Poradi navedenava pricina , slusnav za efikasnosta na Zelena kafa i sakav i jas da go kupam. Vo namerata me spreci tetka mi, koja imase ispieno nekolku kesicki i bese zadovolna od efektot. Megjutoa odkako nejzinite gazdi ( funkcioneri na Alkoloid) razbraa deka go pie, istiot go isparatile na ispituvanje vo nivnite labaratorii i utvrdile prisustvo na toksicni materii stetni po organizmot. Pa taka sega i jas ne sakam da cujam za konsumiranje na Zelena kafa. Pozzzzzzzzzz !!! :hai:
Аватар на корисникот
anelulu

Фем почетничка
 
213
Мислења: 3
Зачленет: 01 Мај 2010, 18:38
Локација: Скопје

Мислење 07 Ное 2010, 11:48

Eve da vi poobjasnam okolu cenata na zeleno kafe nakratko..... MOzete da go najdete vo sekoja podobro snabdena apeteka vo Mk e sea fintata e vo toa sto jas pred nekolku dena bev da si zemam no odbaska ne mozev da najdem, pa zatoa najdov vo kombinacija so edni kapsulu ... Znaci zeleno kafe+VitkaHodia(kapsuli za slabeenje)=980den. Kapsulite sum gi piela porano i za 1 mesec oslabnav 6kg inace vo pakuvanjeto ima 60 kapsuli a se pijat po 2 pati na den po 1kapsula... sto se odnesuva do zelenoto kafe ... pakuvanjeto sodrzhi 14kesicki odnsono za 2 nedeli koristenje, a za kraen rezultat preporaclivo e zelenoto kafe da se konzumira 2 meseci. Vo kombinacija so ovie tableti mislam deka bi postignale podobar i pobrz efekt, Jas pocnuvam da gi pijam za 2 dena pa zdravje posle nekoe vreme ke ve informiram za rezultatite ... Pozz se nadevam deka na nekoj od vas mu pomognav okolku infomraciite za temava.
Аватар на корисникот
lolita89

Фем почетничка
 
30
Мислења: 6
Зачленет: 18 Фев 2010, 16:45

Мислење 18 Окт 2011, 22:09

Девојки дали некој од вас има пробано Зелено Кафе и дали има ефекти?
brownie

Сино цветче
 
492
Мислења: 198
Зачленет: 06 Апр 2011, 08:46

Мислење 09 Јун 2012, 12:11

јас имам пиено од ова кафе искрено немав никакви ефекти само залудно тросенје пари а и кафето не е бас со добар вкус,се зависи до организмот мене не ми помогнаа ни најмалце не ослабев
Аватар на корисникот
langida

Бело цветче
 
90
Мислења: 63
Зачленет: 15 Фев 2011, 15:26

Врати се на Диети

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: mimoza.mk и 4 гости