1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Новогодишни елки!

Дискусија во 'Дом' започната од 2468, 14 декември 2010.

  1. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Е оваа година сама си ја накитив елката :clap: си ја направив таква како што сум сакала одсекогаш јас сум една од оние фриковите за околу модните дезени и средување на ентериерите па незнам дали можете да замислите колку е само убаво.Елката ми е голема до плафон и целата е во стил прелевање на боите од врвот до долу и најубавото е дека си направив пакети кои ги ставив под неа,како мало дете сум а всушност не ја сакам зимата но оваа година правам исклучок со оглед на тоа што целата куќа ми е како домот на Дедо Мраз :lol: прекрасно епа сега нека доаѓа Нова Година,ајт пријатно се гледаме на елката :P
     
  2. Ducky

    Ducky Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    1.633
    Пол:
    Женски
    Откако се сеќавам за себе, мојата елка била прилично чупава и ужасно шарена. Не дека не сакам шарени елки, ама мојата ги имаше сите можни бои :D Оваа сега што ја имам е помалку чупава од претходната и ја китам строго во црвено-златна комбинација :lol: Како и да е, едвај чекам да си ја накитам и тоа секоја година со мерак го правам, па ќе постирам некое фотче :)

    Инаку лани во Веро Центар имаше многу симпатична елка направена од плишани мечиња.
     
  3. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Дома моите си китат редовно, ама јас овде во Скопје во станот тешко пошто немам а некако не ми се купува и за тука. Ама ништо чудно некоја малечка да си земам, или пак некој украс.. сепак за се чувствува таа атмосфера колку толку.

    Ќе си импровизираме вака нешто, да не е без ич :rofl: [​IMG]
     
  4. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Китиме нормално и секоја година купуваме повторно лампиончиња.
    Мајка ми знае убаво да ја накити елката затоа јас не се мешам само гледам :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  5. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Мојата елка лани изгледаше вака ,оваа година за жал нема да можам да ја накитам дома бидејки нема кај да ја ставам па затоа решив дека ќе си ја китам во другата дома т.е кај дечко ми дома плус и мама негова ќе докупела лампиони па се надевам ке биде дури и поубава од лани :D
     

    Прикачени фајлови:

  6. smiley-94

    smiley-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    321
    Мој бизнис е местење елка и такви ставри и никој не сакам да ми се меша.Ехе мајка ми со радост ми ја предаде работата и сега е само моја :D .На времето имавме едно мало елче за кое на мајка ми душа ја боли не сака да го фрли мн скапо го платила ...ама сега си имаме убава голема елка. :).Сликиве се од ланската година.А оваа топкава ми беше празна и си и ставив плави лампиони поголеми и помали и она како снег што е :)
     

    Прикачени фајлови:

    • IMG_29311.jpg
      IMG_29311.jpg
      Големина на фајлот:
      198 KB
      Прегледи:
      536
    • IMG_29201.jpg
      IMG_29201.jpg
      Големина на фајлот:
      435,4 KB
      Прегледи:
      535
    • IMG_29001.jpg
      IMG_29001.jpg
      Големина на фајлот:
      402,4 KB
      Прегледи:
      536
    На girl.23 и A-j-a им се допаѓа ова.
  7. mila.s

    mila.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    36
    Со нетрпение чекам утре да си ја накитам елката. Пред две години си купив елка висока 210см и е многу разгранета и ја украсувам само со црвени и златни лампиони. Обожавам кога ќе видам елки накитени во 2-3 бои, не сакам шарени... :) Да ја накитам и ќе ја сликнам, барав слика од лани ама неможам да најдам.
     
  8. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Си купив вчера елка, мислам дека нема посреќен човек од мене. Си купив црвени и златни лампиони, не сакам шарена па ќе ја направам црвено-златна и башка ми одговара со ентериерот дома.

    Еве ја ама ненакитена, кога ќе ја накитам ќе ставам пак слики да ја видите.
     

    Прикачени фајлови:

    • Photo-0176.jpg
      Photo-0176.jpg
      Големина на фајлот:
      191,5 KB
      Прегледи:
      470
    • Photo-0178.jpg
      Photo-0178.jpg
      Големина на фајлот:
      130,4 KB
      Прегледи:
      469
    • Photo-0179.jpg
      Photo-0179.jpg
      Големина на фајлот:
      210,5 KB
      Прегледи:
      471
    На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Женски, кога ќе ги китите елките???? :)

    Јас сум многу нестрплива, сакам порано да ја наместам за да создадам новогодишна атмосфера дома, ама да не е рано сеуште???? :$ :wasntme:
     
  10. guguence

    guguence Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    291
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    јас вчера си ја накитив мојата и мислам дека и не е рано
     
    На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    Денес си ја накитив мојата елкичка,голема е и густа и многу и се радувам кога ќе треба да ја китам,накитена е со златни,сребрени и сини лампиони и златна и сина трака од тие има и машнички златни и сјалички најобични во една боја тие што се :)сеуште ја немам сликано ама еве многу слична скоро идентична на оваа:
     

    Прикачени фајлови:

  12. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Јас ја китам на СВ. Никола, ама оваа година од пуста радост дека си купив нова ќе ја накитам денес или утре.
     
    На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. epruveta

    epruveta Активен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    во кои бои е шик украсена новогодишната елка

    мое мислеље е елката да биде украсена како некогаш во сите бои многу разлицни лампиони и украси сега многу вештачки изгледаат елките
     
  14. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Јухууу, ние нашата денес ја стокмивме, понеделнички, малтене истата од лани :lol: , има само нов врв, и поинаку ги наместивме лентите.
    [​IMG]
     
    На A-j-a, Serafima, sweetyears и 6 други им се допаѓа ова.
  15. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Трчам, трчам и јас покусо да не останам.
    Еве ја и мојата елка, и да се пофалам јас сама ја китев 8) .
     

    Прикачени фајлови:

    • eee.JPG
      eee.JPG
      Големина на фајлот:
      319 KB
      Прегледи:
      662
    • gg.JPG
      gg.JPG
      Големина на фајлот:
      328,6 KB
      Прегледи:
      660
    На mims-89, la-chicka, LilBaby и 3 други им се допаѓа ова.
  16. la.chocolada

    la.chocolada Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    25
    Премногу сакам елки и целата новогодишна еуфорија што доаѓа со нив. Кај нас дома китењето на елка е голем настан и сите четворица (јас, брат ми, татко ми и мајка ми) придонесуваме за убаво накитен, среден и топол дом. Секогаш ја китиме близу празникот св. Никола и тоа во златно црвена комбинација.Не е многу голема, 140cm, ама со добра комбинација на лампиони, сијалички и светлуцави ленти со ѕвездички, изгледа боженствено.Покрај елката украсуваме и со новогодишни свеќници, сијалички по прозорите и терасата, снегулки кои висат од таванот и слично.И кога се е накитено и стокмено како што треба, it's time to party :party:
     

    Прикачени фајлови:

    • lampionchinja.jpg
      lampionchinja.jpg
      Големина на фајлот:
      41,5 KB
      Прегледи:
      598
  17. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Многу сакам зима и многу сакам да китам елка.Годинава многу ми е жал, ама немав време за неа, ќе мора дури викендов да ја накитам, а обично пред 15 декември ми е накитена.Мислам дека тоа треба да се прави заеднички со семејството, но бидејќи кај мене дома не се баш расположени за китење елка, ќе мора сама да го направам тоа |( И обавезно ќе ставам слика од неа ;)
     
  18. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Може ќе бидам офтопик ама да се надоврзам со китењево елки. Денес постојат прекрасни украси во разни бои и можат да се купат секаде. Но јас давам предност на сопствена изработка. Порано кога одевме на училиште правевме честитки, поклончиња, прстенчиња од хартија поврзани да излегледаат како украс на елката и слично. Би сакала да споделите идеи за правење лампиони, украси и слично. Тоа според мене е празнична еуфорија-сам да си креативен. Поубаво чувство од тоа нема. Поздрав.

    А, да, јас елката ќе си ја китам на св. Никола (тогаш правилно е да се кити). Поздрав :)

    Едит. Се извинувам!!! најдов таква тема! :lol: :lol:
     
  19. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Мене ми е балконот волшебно убав, ако ми текне да сликам ќе ставам сликичка некоја колку да ја доловам новогодишната атмосфера по дома што владее. :)
    Еве ја елката. Малку штура и лошо накитена. Има 2 бели лампиони што штрчат затоа што е во глобала црвено-златна, ама омилени ми се. :$ :angel:
     
    На A-j-a и Hipica им се допаѓа ова.
  20. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Еве ја и мојата елка накитена.
     

    Прикачени фајлови:

    • Picture1.jpg
      Picture1.jpg
      Големина на фајлот:
      73,7 KB
      Прегледи:
      441
    • Picture2.jpg
      Picture2.jpg
      Големина на фајлот:
      62,6 KB
      Прегледи:
      442
    На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.