1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Соба-орман

Дискусија во 'Дом' започната од marama, 15 јануари 2011.

  1. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.136
    Допаѓања:
    88.489
    Пол:
    Женски
    Инспирирана од Кери Бредшо, но и од многу други туторијали во кои девојките имаат соба -орман, добив желба да имам и во својот дома.
    Дали на вас ви се допаѓа да имате таква соба, која ќе биде само за вас, ваше модно катче?

    Јас сум во план една од собите дома да си ја средам по мој вкус, да имам огромно огледало, сите чевли на полици, гардеробата на закачалки, накитот на свое место, чантите прегледни ... Имам нешто слично на ваква соба, но сеуште не е тоа што го сакам.
    Чекам мислења :)

    Еве некои слики, се разбира можете и вие да постирате нешто што ви се допаѓа.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Ctete, Barbie20, okcenzi и 4 други им се допаѓа ова.
  2. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Hие имаме во нашата спална соба,одприлика е голема како на последната слика што ја имаш поставено,само не ми е наместена по вкус,многу ми е расфрлано со стара облека,штиклите што не можам да ги носам зашто од кога се породив стапалата ми се проширија,си ги имам наместено само за украс ;( инаку убаво е да имаш,има простор,и можеш да си креираш сама :) Mи даде идеја да внесам некоја боја,да ја расцветам малку :D
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Јас многу сакам да имам таков простор само за мене, но за жал неможам немам место, ниту слободна соба, можеби кога ке се омажам ке го убедам сопругот да си направам.... Имам гледано такви на Очајни домакинки, мислам дека тоа по Америка многу се практикува.
    [​IMG]
     
    На frutini, mims-89, solzuska и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.986
    Допаѓања:
    4.846
    Пол:
    Женски
    И јас сакам ама не соба туку ходник од страните со отворени ормари
    Еве слики
     

    Прикачени фајлови:

    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Ретко која жена не би сакала ваква соба. :)
    Мада, и ваков орман би завршил работа:
    [​IMG]
    :lol:
     
    На LittleDevil, Ket.Rin, Elennaa и 3 други им се допаѓа ова.
  6. elenap

    elenap Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    10
    Леле и јас сакам соба-орман. И тоа од секогаш..
    [​IMG]
    само немам можност за тоа моментално :(
     
  7. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.136
    Допаѓања:
    88.489
    Пол:
    Женски
    Еве неколку видеа, првото ми е омилено.
    <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/AzzWFoDbn8s?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/AzzWFoDbn8s?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
    <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/e-bY4kLl6fc?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/e-bY4kLl6fc?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
    <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/25P-BCdtzho?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/25P-BCdtzho?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
     
    На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
  8. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Отсекогаш ги прашувам моите зашто не направиле. :D
    Такво практична соба обожавам. Најјака е на Хана Монтана која во почетокот е обичен орман, но се отвара и позади има огромна просторија со креативно организирани облеки :inlove:
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Ееее да имав толку алишта за да ги сместам во таков орман, ама скромно дејче сум јас, едно шкафче ми завршува работа :)
     
  10. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.136
    Допаѓања:
    88.489
    Пол:
    Женски
    Оффи не дека имам многу гардероба, но ќе ја наполнам со чевли и чанти :D

    <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Rr3K8QGrqE4?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Rr3K8QGrqE4?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

    <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/bwN1-hqoxWg?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/bwN1-hqoxWg?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
     
  11. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Уфф би сакала да имам ваква соба :inlove:
    И во еден дел ќе си ја чувам облеката која повеќе не ја носам , сум ја носела како мала и ќе си стои само за украс :!: дури можам да си ја наредам облеката по боја :D
    Ако би имала ваква соба , веројатно би требало да престанам да кукам како немам место во регалот.
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  12. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    малку поинаков орман :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
  13. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    Леле кој несака ваква соба?! ;( Порано, ко помалечка плачев за да имам ваква соба ама не упалија моите солзи кај моите (мада нема ни простор кај мене за вакво нешто) и си останав со обичниот плакар |( ... Сега ја гледам темава и ааах пак ќе рикнам :D Сакааааааам ваква соба - ЕПТЕН! И тој што ќе рече несакам ЛАЖЕ! :D

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Фацката на Кери е моментот... :!: ~ [ Are u serious?!?!? ] :D

    [​IMG]
     
    На stewart и frutini им се допаѓа ова.
  14. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    лелеи ја плачам по ваква соба!! многу сакам и најубавиот дел сама да си ја уредам а и многу сакам такви уредени со ситници каква што и е постирана првата слика на d.Darla
     
  15. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Ептен сакам ваква соба. Ќе имам и јас еден ден! :!: :D
    Еве некои сликички

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]



    ех да имам волку чевли! :inlove:
    [​IMG]
     
  16. Isidora-Veles

    Isidora-Veles Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    124
    [​IMG]
    [​IMG]
    вторава е повеќе за деца :))
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  17. Isidora-Veles

    Isidora-Veles Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    124
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Прекресни се , се надевам дека еден ден и јас ќе имам една ваква соба :wasntme:
     
  18. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Би сакала да имам ваков ормар, но доколку имам куќа од 150 квадратни метри. Реално се ова е убаво, јас уживам во убавите работи и не сум против фантазирање ;)
    Е сега ни останува да си обезбедиме доволно широк простор за живеење, за да можеме да си дозволиме ваков прекрасен ормар, кој сигурно би ни било задоволство секогаш да биде среден :D
     
  19. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    прво да соберам толку пара чевли и облека, па тогаш вакви ормани :D :D :D
     

    Прикачени фајлови:

  20. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Би направила една ваква просторија кога ќе имам можност, но нема да биде толку голема. Ги сакам ваквите ормани затоа што се многу прегледни, практични, а за нив не требаат којзнае колку големи финансии. На крајот на краиштата, би поставила еден ѕид и би ја скратила спалната за да имам еден мал простор кој ќе ми биде наменет за тоа и би бил убаво уреден. Со оглед на тоа дека јас не можам да заспијам ако не ми се средени фиоките и сум голема педантерија, ваква соба би ми завршила голема работа :)