ТЕМА: Спална соба

Мислење 04 Сеп 2013, 15:11

irena.1 напиша:
Agrona напиша:Ние ептен имавме дилема околу спалната соба, ваква, таква, онаква... Бевме на саем за мебел, го преоравме цело Скопје за да најдеме соодветна спална со некоја НЕастрономска цена. И на крај решивме да ни ја направи еден комшија столар што е. Ни ја направи беспрекорно, преубаво од дебела иверка, баш ние како што сакаме. Плахарот како што си го нацртавме така и излезе и лежајот (корпусот) преубав со четири фиоки долу. Од страната има две ноќни орманчиња, а од моја страна има огледало. :lol: Се на се не фати 12 000 лежајот со се работна рака и ноќните орманчиња и огледалото, и 18 000 плахарот со се работна рака. Бојата е сива со валкано бело некако накај крем му доаѓа. А душек зедовме од Симпо за 9000 денари така нешто беше мислам, прубав е душекот се преродив јас спиејќи на него (бидејќи цела година спиев на гарнитура).

Леле Агрона истата дилема. Те молам кажи ми како се вика душекот од Симпо што го купи. Јас го меркав наутилиус ама незнам. А гледав и една спална во симпо тоскана 14 000 па уште немам конечно решено. Јас сакам најобичен брачен кревет, светла боја,по можност со фиока одоздола.

Значи ИЧ да не му ја мислите, да си земете од Симпо душек. Презадоволни се сите досега што земале душек од таму. Еве и јас од искуство ти кажувам преубав е. Ваков мислам дека е нашиот нешто цената беше според димензијата (не знам да ти кажам точно од спалната наша димензија) околу 9000 денари го плативме душекот. Па пиши што сте направиле дали сте зеле душек. Поздрав ! :hai: :*
http://www.simpo.mk/detail_more_end.php ... %BD%D0%B0#
Аватар на корисникот
Agrona

Жолто цветче
 
16233975
Мислења: 1215
Зачленет: 21 Дек 2012, 23:06
Локација: Скопје
СликаСлика

Мислење 06 Сеп 2013, 14:48

Јас многу ја сакам црвената боја,затоа и дома во станот мојата спална е во црвена боја,прекривачи ќебиња,навлаки ,перници се тоа е бордо или црвено.
Многу ми е романтична таа боја и не никогаш да ја сменам :)
Еве една многу убава спална соба :)
Прикачени фајлови
394885_528074613876856_1354220077_n.jpg
Аватар на корисникот
Valentina.Vaki

Сино цветче
 
217403
Мислења: 207
Зачленет: 12 Авг 2013, 22:17
Be yourself, everyone else is already taken.
Oscar Wilde

Мислење 25 Ное 2013, 19:21

1466299_738928646120631_1027528376_n.jpg
1231359_701305259882970_1965073006_n.jpg
1231359_701305259882970_1965073006_n.jpg (55.88 KiB) Разгледано 369 пати
1044712_661409683872528_105004833_n.jpg
1044712_661409683872528_105004833_n.jpg (41.55 KiB) Разгледано 369 пати
1017100_661462693867227_389036847_n.jpg
1017100_661462693867227_389036847_n.jpg (30.73 KiB) Разгледано 369 пати
22001_674981729181990_1566915512_n.jpg
Аватар на корисникот
sadgirl21

Црвено цветче
 
3190747
Мислења: 6952
Зачленет: 30 Јан 2013, 22:12
Знаеше дека дел од неа засекогаш ќе остане со него. Таму каде што се разделија оној ден, останаа неговата гордост, нејзината тврдоглавост, пропуштената шанса и едно ветување. Имаа сè, а избраа ништо..

Мислење 25 Ное 2013, 19:25

970124_645685688778261_288858991_n.jpg
970124_645685688778261_288858991_n.jpg (22.16 KiB) Разгледано 365 пати
531842_625588174121346_1147667526_n.jpg
531842_625588174121346_1147667526_n.jpg (29.95 KiB) Разгледано 365 пати
484454_631349423545221_950893174_n.jpg
484454_631349423545221_950893174_n.jpg (23.28 KiB) Разгледано 365 пати
184950_616367838376713_499501531_n.jpg
48000_631347796878717_337311117_n.jpg
Аватар на корисникот
sadgirl21

Црвено цветче
 
3190747
Мислења: 6952
Зачленет: 30 Јан 2013, 22:12
Знаеше дека дел од неа засекогаш ќе остане со него. Таму каде што се разделија оној ден, останаа неговата гордост, нејзината тврдоглавост, пропуштената шанса и едно ветување. Имаа сè, а избраа ништо..

Мислење 25 Ное 2013, 20:07

1459266_10152081305303060_2038885307_n.jpg
1384292_10152027320423060_1685182982_n.jpg
1384221_10152027320463060_1460109529_n.jpg
579165_10152106654663060_471568641_n.jpg
548468_10152078688798060_1773355428_n.jpg
Аватар на корисникот
sadgirl21

Црвено цветче
 
3190747
Мислења: 6952
Зачленет: 30 Јан 2013, 22:12
Знаеше дека дел од неа засекогаш ќе остане со него. Таму каде што се разделија оној ден, останаа неговата гордост, нејзината тврдоглавост, пропуштената шанса и едно ветување. Имаа сè, а избраа ништо..

Мислење 25 Ное 2013, 20:11

1395829_10152016288163060_1050071393_n.jpg
1393499_10152000764048060_937440656_n.jpg
1381380_10152027320173060_1611754904_n.jpg
1374915_10152011052558060_68512247_n.jpg
1240273_10151968882883060_2086602465_n.jpg
Аватар на корисникот
sadgirl21

Црвено цветче
 
3190747
Мислења: 6952
Зачленет: 30 Јан 2013, 22:12
Знаеше дека дел од неа засекогаш ќе остане со него. Таму каде што се разделија оној ден, останаа неговата гордост, нејзината тврдоглавост, пропуштената шанса и едно ветување. Имаа сè, а избраа ништо..

Мислење 13 Дек 2013, 14:23

Слика
Аватар на корисникот
Mimi123

Зелено цветче
 
801788
Мислења: 859
Зачленет: 10 Јул 2010, 16:52
Слика

Мислење 25 Јан 2014, 20:20

Сакам светла, класична,наједноставна спална,да се чувствувам удобно
Слика
Слика
Слика
Аватар на корисникот
SimonaTino

Жолто цветче
 
10532995
Мислења: 1609
Зачленет: 21 Дек 2012, 22:18
Слика
Слика

Врати се на Дом

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: sadgirl21 и 18 гости