ТЕМА: Виткање на салфетки

Мислење 08 Апр 2010, 16:40

Моја другарка прави веридба дома, па и треба помош за виткање на салфетки.
Кој знае некој интересен начин на виткање или некоја страница со идеи ве молам нека пише.
Поздрав :)
Аватар на корисникот
marina22mk

Сино цветче
 
4138
Мислења: 154
Зачленет: 04 Јан 2010, 01:33

Мислење 08 Апр 2010, 17:00

Еве на овој сајт имаш повеќе интересни идеи со инструкции за виткање

http://www.christmasmagazine.com/en/entertaining/napkins.asp

Мене ми се добри овиe:
napkin07.jpg
napkin07.jpg (4.39 KiB) Разгледано 20890 пати
Прикачени фајлови
napkin09.jpg
napkin09.jpg (8.25 KiB) Разгледано 20890 пати
napkin04.jpg
napkin04.jpg (4.28 KiB) Разгледано 20890 пати
napkin16.jpg
napkin16.jpg (8.48 KiB) Разгледано 20890 пати
Аватар на корисникот
Nina24

Зелено цветче
 
301188
Мислења: 667
Зачленет: 25 Дек 2009, 16:32
Локација: Скопје

Мислење 08 Апр 2010, 22:43

Јас барав сега за Велигден , ми доаѓаа гости па сакав да направам масата да изгледа интересно, ама сите инструкции што ги најдов на нет ми беа неизводливи или јас не сфатив како правилно да ги завиткам :D
Аватар на корисникот
irenna

Жолто цветче
 
15471855
Мислења: 2587
Зачленет: 01 Дек 2009, 19:19
Локација: Скопје
There are three ways to do something: good way, bad way and my way

Мислење 09 Апр 2010, 08:24

Па овде е прикажано со платнени салфетки, ама претпоставувам дека може и со хартиени само да бидат подебели и поголеми. Имаше едни такви само незнам што марка беа... малку беа поскапички :)
Аватар на корисникот
Nina24

Зелено цветче
 
301188
Мислења: 667
Зачленет: 25 Дек 2009, 16:32
Локација: Скопје

Мислење 13 Јул 2010, 12:47

е значи од вчера ми се во мисла колку интересно беа свиткани :clap:
за жал неможев да најдам слика со нешто слично на тоа но затоа ќе се потрудам да ви објаснам
од црвената салфетка беше направена ружичка и беше ставена во зелена како подсвиткана брановидно раширена во вид на лист
прекрасна декорација секоја и чест на домаќинката :$ :rock:
Аватар на корисникот
XstrongerX

Жолто цветче
 
28731077
Мислења: 1575
Зачленет: 07 Јул 2010, 21:52
Локација: In the sky with diamonds
Material girl

Мислење 06 Окт 2010, 14:40

Слика - zajace
Слика
Слика
Аватар на корисникот
d.Darla

Зелено цветче
 
93303
Мислења: 567
Зачленет: 01 Сеп 2010, 11:12

Мислење 23 Окт 2010, 21:53

баш ке ми се најдат.. ако имате и некои туториали како се прават ставете :$
Аватар на корисникот
pink4ever

Жолто цветче
 
9681027
Мислења: 1049
Зачленет: 23 Окт 2010, 13:06
Локација: Bo Париз на Ајфелова ^^

Мислење 24 Окт 2010, 21:07

Слика
Аватар на корисникот
Hipica

Виолетово цветче
 
1073517704
Мислења: 13864
Зачленет: 31 Дек 2009, 00:34
Локација: Таму кај што топол ветер прави плетенка од моите кадрици.
I just want you to know who I am.

Мислење 25 Окт 2010, 09:01

најдов некои :rofl:

Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
СликаСлика
Аватар на корисникот
pink4ever

Жолто цветче
 
9681027
Мислења: 1049
Зачленет: 23 Окт 2010, 13:06
Локација: Bo Париз на Ајфелова ^^

Мислење 25 Окт 2010, 18:04

Слика
Аватар на корисникот
Hipica

Виолетово цветче
 
1073517704
Мислења: 13864
Зачленет: 31 Дек 2009, 00:34
Локација: Таму кај што топол ветер прави плетенка од моите кадрици.
I just want you to know who I am.

Врати се на Дом

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 6 гости