ТЕМА: Виткање на салфетки

Мислење 28 Јан 2011, 14:23

Ekstra se site i jas barav ama ne najdov nesto vaka posebno, inace ako imat nekoj neka prikazit uste i mene me interesiret mnogu vakvi dekoracii

Потсетување од модератор

Ве молиме пишувајте на кирилица. Ако не знаете како, прочитајте овде.
Последна редакција: Lux на 29 Јан 2011, 20:45; редактирано еднаш.
Причина: Мислењето не е пишувано на кирилица.
iznervirana

Фем почетничка
 
10
Мислења: 14
Зачленет: 13 Сеп 2010, 21:17

Мислење 13 Фев 2011, 23:00

Ајде домаќинки повелетее :lol:Аватар на корисникот
macence85

Жолто цветче
 
754754
Мислења: 1217
Зачленет: 30 Авг 2010, 14:35
Слика Насмевни се, утре ќе те нема Слика

Мислење 18 Фев 2011, 16:25

еве како јас си ги виткам обично салфетите :rofl:
Прикачени фајлови
SDC12485.JPG
SDC12485.JPG (108.96 KiB) Разгледано 5155 пати
100_2260.JPG
100_2260.JPG (50 KiB) Разгледано 5155 пати
Аватар на корисникот
ljubicicaa

Жолто цветче
 
52897
Мислења: 1539
Зачленет: 14 Дек 2010, 23:16
Слика

Мислење 25 Фев 2011, 09:05

Интересно Лјубица баш ми се допаѓа дај те молам објасни ми како да ги направам и јас вака салветите ..

Позз
Аватар на корисникот
bonb

Бело цветче
 
50
Мислења: 66
Зачленет: 07 Фев 2011, 09:16

Мислење 07 Мар 2011, 23:38

Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Аватар на корисникот
maca99

Жолто цветче
 
16242812
Мислења: 1820
Зачленет: 19 Сеп 2010, 21:54

Мислење 21 Мар 2011, 15:59

*
Слика
*
Слика
Слика
Слика
Слика
*
Слика
*
Слика
*
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
*
Слика
Слика
Аватар на корисникот
BeYourself

Жолто цветче
 
24305123
Мислења: 1418
Зачленет: 12 Сеп 2010, 17:17
Локација: Далеку од очи, далеку од срце..
Beauty is a curse on the world. It keeps us from seeing who the real monsters are.

Мислење 29 Авг 2011, 08:07

[quote="BeYourself"]*
Слика
*
Слика
Слика
Слика
Слика
*
Слика
*
Слика
*
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
*
Слика
[img]http://7days.kiev.ua/wp-content/uploads/2010/Може ли да го напишеш сајтот од каде што се извадени сликиве? Фала многу.
Аватар на корисникот
inimini

Сино цветче
 
602
Мислења: 217
Зачленет: 20 Авг 2011, 09:00

Мислење 14 Окт 2011, 15:08

Гледам дека темава е од лани, но ако некој како мене сепак погледне, еве една страница за виткање „вистинска“ роза: http://napkinrose.info/index_en.php
Аватар на корисникот
tace73

Сино цветче
 
34141
Мислења: 132
Зачленет: 22 Сеп 2010, 14:36

Мислење 06 Ное 2012, 15:54

треба да се пробат овие...некои што ги немам правено..интересни се...
Аватар на корисникот
ocila

Црвено цветче
 
18081250
Мислења: 5516
Зачленет: 20 Апр 2012, 18:22
Локација: таму каде што никој нема да ме најде
"Ona kaže da joj nije stalo, ali njene oči pričaju drugu priču."

Мислење 07 Ное 2012, 15:49

Слика
Аватар на корисникот
Dala

Жолто цветче
 
1863229
Мислења: 1513
Зачленет: 17 Сеп 2012, 13:50
Локација: Terra Penguinia
Everything has beauty, but not everyone sees it. Слика

Врати се на Дом

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 4 гости