1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гледање на кафе

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Vodolija, 12 јануари 2010.

  1. Vodolija

    Vodolija Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    12
    Dali go primenuvate ''trendot'' gledanje na kafe, t.e. na talog od kafe :D Sto mislite za toa i ako go primenuvate dali nekogas vi se ima ispolneto nesto :lol:
    Mene licno mi e interesno i niso drugo...Ne veruvam mnogu vo takvi ''babini devettini'' no za tepanje vreme so drustvo e interesno :) Pozz
    Inaku se izvnuvam so ne pisuvam so mak poddrska no neso ne mi e vo red so kompjuterot :)
     
    На meckicka и ancymk им се допаѓа ова.
  2. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Мене тоа ми се чисти глупости. Сум го правела порано заради тепање време, ама не верувам во тие глупости и не го правам тоа повеќе. :)
     
  3. iloveyou

    iloveyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    haha, bas interesna tema:) Iskreno jas gledm na kafe:) koga im gledam na drugi velat deka sum im "pogodila", a za mene nikogas nemozam da si "predvidam" Najmnogu se raspravam so drugarkite zatoa sto mi e mn glupavo koga im gledam na kafe...Inaku ne deka veruvam mn vo toa, no sepak ponekogas rabotite se poklopuvaat so gatanjeto, mozebi cista slucajnost, no bas e interesno :) pozz
     
    На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Порано го правев со другарките тоа секој ден, се дешаваше дури и 2-3 пати дневно :lol: :lol: Сега го правам тоа поретко. Не верувам баш затоа шо ретко кој ми ПОГОДИЛ, ама се има случено девојче со кое имав само ЗДРАВО, ШО ПРАИШ да ми гледа на кафе и девојкава ми гледаше едно 20 минути можда и просто ме растури. Се од збор збор што ми кажа, како животот да ми го рецитираше. И како после да речам дека е тоа скроз безврска?
     
    На ennas му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    I veruvam i ne veruvam>ne sekogas mi se pogaga!ama da vi kazam sto e interesno:worried:o drugarka sto sme od mnogu mali zaedno,sekoe piejne kafe ja prevrtuvame soljata_e kako moze da ni e se vistina koga ni se ima sluceno i po 6-7 kafina da ispieme vo dva ili tri casa :D :D :D
     
  6. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    aj pa ako ne ja ke vi gledam na kafe,ama internetsko kafe:)neznam bas da gledam,ama gledam crtki,linii,formi....:)
     
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Ke ja slikame soljata i ke ja staime slikata tuka pa ke mozes da ni gledas hahaha :)
     
  8. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    hahahahahaha,ke pogoduvam so moze stvarno ke pogodam nekoj:))))))
     
  9. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Jas licno veruvam na ova... samo ako mi gleda nekoj sto stvarno ne znae nisto za mene i normalno da se razbira vo toa... veruvam zosto stvarno do sea mnogu raboti mi imaat pogodeno sto bile ili pak se ostvarile potoa :)
     
    На unforgiven му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Lolipop92

    Lolipop92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    14
    jas ne veruvam vo gledanje na kafe...toa najcesto se slucuva samo zaradi cista zabava i "tepanje" na vreme so drugarkite...a vo posledno vreme pa i ne go praktikuvam :D pozz
     
  11. Angiii

    Angiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    0
    Jas porano ne sum veruvala no od pred 2 god pochnav bidejkji mi gledashe edna dev i iskreno se mi pogodi .. se se sluchi kako shto reche taa shto ne mi se veruvashe .No za zal i jas se zaraziv so toa gledanje i pochnav i jas (me ucheshe edna drugarka) Koga si gledam samata na sebe nekako ne si pogoduvam no koga i da gledam na drugi mi velat deka se sum im pogodila Heh
     
  12. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Јас ич не сакам сама да си гледам зато шо кога си гледам сама некако ми се гледаат работи јас шо сакам да ми се видат, па затоа избегнувам сама да си гледам.
    леле само колку пати повторив ГЛЕДАМ :lol:
     
  13. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    ...a be kakvo e toa...Гледање на кафе...
    ...u meleno ili nemeleno..?
    ...jas znam za gledanje vo sholja...
    ...za kafe...normalno...
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  14. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    a jas imam slusnato deka ne cinelo sam da si gledas i deka ako dvajca ti gledale i toane bilo dobro... navistina? :roll:
     
  15. nica

    nica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    56
    Jas ne znam da gledam na kafe. I toa go pravev cisto onaka za zanimacija. Mi gledale drugarki, tetka mi, ama nikogas ne sum se zamarala da vidam dali ke mi se ispolni ili ne. I zaboravam na toa sto mi kazale pa i ne gledam dali me si ostvaruva. No so mnogu lugje sum razgovarala i vikaat deka im pogodile.
     
  16. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Па прочитав некаде, дека гледањето во кафе е реално, само ако добро се одгатат фигурите. Тоа е поради тоа што додека го пиеме кафето, тоа ја допира нашата плунка, а се смета дека во плунката има наша ДНК. Па така нашата ДНК се лепи на талогот на кафето. Ова го прочитав и мислам дека е логично.
     
  17. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    За тоа сам да си гледаш дали чини или не незнам, ама некако ми е глупо сама да си гледам, не е објективно ич и го гледаме она што сакаме да го видиме. А и јас имам чуено дека не чини двајца да ти гледаат истовремено и никогаш со другарките не го практикуваме тоа.
     
  18. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    Hipica...odamna...
    neman ni chueno ni videno...
    te napraviv po eno kafe...

    [​IMG]

    daj vidi ako sakash...
    da chujam shto me cheka...
     
  19. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ubavini te cekaat:)))))
     
  20. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    ...vikash.!?...a zelba...
    ...moze zelba da stisnam.!?