ТЕМА: „Играње“ (треперење) на окото

Мислење 22 Фев 2010, 17:29

Lady-Sweet напиша:...имам јас еден соновник огромен-во него има се па дури и трепетник...
кажете се што треба,ќе погледнам и ќе ви кажам ;)

Што значи да сонуваш дека возиш кола?
Аватар на корисникот
Hipica

Виолетово цветче
 
1074217704
Мислења: 13864
Зачленет: 31 Дек 2009, 00:34
Локација: Таму кај што топол ветер прави плетенка од моите кадрици.
I just want you to know who I am.

Мислење 22 Фев 2010, 18:05

:arrow:да сонуваш дека возиш кола,тоа ја означува твојата амбиција и способност да се движиш од една фаза во твојот живот кон друга фаза.Ако го возиш автомобилот, тогаш преземаш активна улога во начинот на кој твојот живот се случува. Меѓутоа, ако си патник, тогаш преземаш една пасивна улога. :roll:
се надевам дека ме свати нешто бидејќи соновникот е на српски а јас се обидувам на македонски да преведам... :?
Аватар на корисникот
Lady-Sweet

Сино цветче
 
7471
Мислења: 206
Зачленет: 16 Фев 2010, 22:23
Драго минато, ти благодарам за дадените лекции.
Драга иднино!...доаѓај те чекам подготвена!
;)

Мислење 22 Фев 2010, 18:09

Hipica напиша:У па на моево незнам шо му е станато. Можда скоро недела има, не престанува да ми игра. Десното. :lol:

ако ти *игра* десното око-тоа значи дека што и да помислиш,по воља ќе ти се исполни... :D
...па сега мисли и...хххххх
Аватар на корисникот
Lady-Sweet

Сино цветче
 
7471
Мислења: 206
Зачленет: 16 Фев 2010, 22:23
Драго минато, ти благодарам за дадените лекции.
Драга иднино!...доаѓај те чекам подготвена!
;)

Мислење 22 Фев 2010, 23:36

Фала многу Лејди-Свиит. Ќе се фрлам на мислење :lol: :lol:
Аватар на корисникот
Hipica

Виолетово цветче
 
1074217704
Мислења: 13864
Зачленет: 31 Дек 2009, 00:34
Локација: Таму кај што топол ветер прави плетенка од моите кадрици.
I just want you to know who I am.

Мислење 23 Фев 2010, 00:06

lele srcka pisuvaaaaaj molimte ....jas se mrdnav od strav...uste mu igra okoto....najcesto e desnoto....retko levoto............pisi sto pisuva vo toa knigata za treperenjeto.... :lol: mene dooooooolgo vreme mi igra...... :?
Аватар на корисникот
enca.69

Жолто цветче
 
33532705
Мислења: 1708
Зачленет: 25 Дек 2009, 16:16
If u wait to do something untill you`re complitely sure...you probably won`t do much in your life

Мислење 23 Фев 2010, 00:18

Zdravo!!Jas sum medicinar,i vo vrska so temava"treperenje"na oko sme razgovarale so ass.po ochno koja ni objasni deka toa najchesto se slucuvalo od stres,ako prethodniot period bil stresen treperel samiot muskul na okoto( no ne kaj site) i spored nea edinstveniot lek za toa e pienje na vitamin B6 .Pozdrav :)
vericka

Фем почетничка
 
00
Мислења: 2
Зачленет: 12 Фев 2010, 22:45

Мислење 23 Фев 2010, 11:07

enca.69 напиша:lele srcka pisuvaaaaaj molimte ....jas se mrdnav od strav...uste mu igra okoto....najcesto e desnoto....retko levoto............pisi sto pisuva vo toa knigata za treperenjeto.... :lol: mene dooooooolgo vreme mi igra...... :?

за десното-што и да помислиш,по воља ќе ти се исполни :)
а за левото-лоши вести ќе слушнеш :?
Ама морам да ви кажам дека има различно мислење наведено ако ти *игра* само левото или десното око,друго мислење има ако ти *заигра* левото око со левата веѓа;Друго е ако ти *заигра* крајот од левото или десното око...
Има и за горната и долната трепка...има за се
а јас верувам во ова-и затоа и ви кажувам ;)
Аватар на корисникот
Lady-Sweet

Сино цветче
 
7471
Мислења: 206
Зачленет: 16 Фев 2010, 22:23
Драго минато, ти благодарам за дадените лекции.
Драга иднино!...доаѓај те чекам подготвена!
;)

Мислење 23 Фев 2010, 11:33

vericka напиша:Zdravo!!Jas sum medicinar,i vo vrska so temava"treperenje"na oko sme razgovarale so ass.po ochno koja ni objasni deka toa najchesto se slucuvalo od stres,ako prethodniot period bil stresen treperel samiot muskul na okoto( no ne kaj site) i spored nea edinstveniot lek za toa e pienje na vitamin B6 .Pozdrav :)

Не верувам во тоа бидејќи нормално е да постои некој медицински термин,но мене лично ми се има случено долната уста да ми заигра...мнооогу ми играше и и кажав на мајка ми(во то време сеуште незнаев дека имаме некаков соновник-трепетник дома) таа ми го донесе,ми кажа дека е стар,дека е од баба ми,но дека е доста точен.
Нормално дека не верував,но ако ти *заигра* долната уста-радост од некој познаник ќе имам;
Не поверував,но ми се случи...
Друга случка...бев нешто ко без врска тој ден,станав можеби на лева нога-од ко се разбудив цело време ми *играше*
2от прст од едната рака...-тоа значи---ќе се скараш со некој клет,злопамтило,но ќе смирите за брзо;
Со комшивката(стара вештерка-баба) неможам да ја поднесам...
одев до продавница и разговарав на мобилен-а таа ми довикна дека сум разговарала со *швалерот*(ова е нејзин израз)
и што да ви кажувам-малце ми фалеше да ја истепам... :x :lol: но набрзина ми помина лутината и тоа...
Има и други работи,не ми текнува се...
но нема врска дека е од некаков стрес...Летово одмарав малце на село кај баба ми,додека бев таму...на 2,3,пати ми заиграа двете усни едноподруго.......за жал не го носев трепетникот со мене,и незнаев што значи
Вечерта на гости кај баба ми дојде другарка ми со брат и и мајка и...бев изненадена :P
по неколку дена-Кога си појдов дома,бев смирена одморена..бидејќи на село беше мирно,тивко-а градот е нешто друго.
видов во трепетникот и пишуваше дека--------со некој пријател ќе се поздравиш;
Ете-другарка ми помина,се поздрави со мене и замина на одмор со нејзиното семејство ;)

немав стресна ситуација за да верувам во тоа :)
Аватар на корисникот
Lady-Sweet

Сино цветче
 
7471
Мислења: 206
Зачленет: 16 Фев 2010, 22:23
Драго минато, ти благодарам за дадените лекции.
Драга иднино!...доаѓај те чекам подготвена!
;)

Мислење 23 Фев 2010, 14:43

Lady-Sweet можели во твојот соновни да пронајдеш нешто поврзано со пагањето на заби во сонот :?: :?: Неколки пати до сега имам сонувано дека ми пагаат забите и дека чувствувам голема болка а сонот ми е толку многу реален што и кога се разбудам одам да се видам на огледало или пипкам со јазикот дали сите заби ми стојат.Фала однапред поздрав :)
Аватар на корисникот
Mija

Бело цветче
 
178
Мислења: 85
Зачленет: 25 Ное 2009, 16:54

Мислење 23 Фев 2010, 14:52

Mija напиша:Lady-Sweet можели во твојот соновни да пронајдеш нешто поврзано со пагањето на заби во сонот :?: :?: Неколки пати до сега имам сонувано дека ми пагаат забите и дека чувствувам голема болка а сонот ми е толку многу реален што и кога се разбудам одам да се видам на огледало или пипкам со јазикот дали сите заби ми стојат.Фала однапред поздрав :)

Колку што имам јас слушано, паѓањето заби во сон означува болест (не дај Боже такво нешто)

Ама искрено, јас не верувам многу во тие работи, а може и во соновникот на LadySweet пишува поинаку....
Annath

Црвено цветче
 
549510414
Мислења: 5334
Зачленет: 09 Јан 2010, 16:01

Врати се на „Другата“ наука

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 9 гости