ТЕМА: Најкраток хороскоп....

Мислење 13 Сеп 2013, 11:47

Се изначитавме секакви описи на нашиот хороскопски знак, кои се нашите позитивни, а кои негативни страни...Затоа,ова е најкраткиот хороскоп ќе се откриете себе си преку само 3 единствени зборови. ;)

Овен: амбициозни, тврдоглави и надмени

Бик: нетолерантни, хедонисти и материјалисти

Близнаци: променливи, несамокритични и забавни

Рак: преемотивни, гурмани и весели

Лав: нарциси, снобови и лидери

Девица: контролори, перфекционисти и креативни

Вага: неодлучни, енергични и пребирливи

Скорпија: мрачни, сензуални и одмаздливи

Стрелец: хировити, наивни и авантуристи

Јарец: бескрупулозни, традиционални и упорни

Водолија: несопирливи, весели и себични

Риби: сонувачи, ситничари и филозофи
Аватар на корисникот
rici.aaaaa

Жолто цветче
 
32832057
Мислења: 1232
Зачленет: 25 Апр 2012, 12:33
Локација: online na Femina
Слика Слика

Мислење 13 Сеп 2013, 16:46

... не баш ;)
Аватар на корисникот
sajonaramucaca

Сино цветче
 
186208
Мислења: 469
Зачленет: 26 Апр 2012, 13:24

Мислење 13 Сеп 2013, 16:48

На мене не ми се некако погодени :)
Аватар на корисникот
Emotional123

Жолто цветче
 
871738
Мислења: 1754
Зачленет: 05 Јул 2011, 17:00
<a href="http://daisypath.com/"><img src="http://davf.daisypath.com/xpoWp2.png" width="400" height="80" border="0" alt="Daisypath Anniversary tickers" /></a>

Мислење 16 Сеп 2013, 18:30

rici.aaaaa напиша:Вага: неодлучни, енергични и пребирливи

Вистина,вистина,вистина :D
Аватар на корисникот
Barca-Gril

Зелено цветче
 
783859
Мислења: 773
Зачленет: 02 Јул 2013, 12:28
Локација: .....Бардовци.......
Се ќе помине!

Зарем тоа треба да биде некоја утеха?
Ќе помине и радоста,ќе помине и љубовта.
И животот ќе помине.
Зарем надежта е во тоа дека се ке помине?!....

Мислење 16 Сеп 2013, 18:32

Вистина :D
Аватар на корисникот
Flower27

Жолто цветче
 
1475776
Мислења: 1364
Зачленет: 06 Дек 2012, 19:09
Локација: up in the space
Слика

Мислење 16 Сеп 2013, 18:59

Па може да се каже дека делумно е точно :)
Аватар на корисникот
MorbGoth.666

Зелено цветче
 
11538
Мислења: 525
Зачленет: 16 Сеп 2013, 13:43
Локација: <3 Somewhere in Scadinavia <3
Слика Слика
Слика

Мислење 28 Сеп 2013, 16:42

Девица: контролори, перфекционисти и креативни
Па точно е :)
Аватар на корисникот
mihaela55555

Сино цветче
 
114109
Мислења: 216
Зачленет: 03 Мај 2012, 16:47

Мислење 28 Сеп 2013, 17:07

Де бе, не извреѓавте нас лавовите.. ;(
Аватар на корисникот
Decapitated.Hanna

Зелено цветче
 
517248
Мислења: 799
Зачленет: 04 Ное 2012, 18:36
Локација: ин флејмс.
No great mind was inspired without the touch of madness.

Мислење 29 Сеп 2013, 20:44

Рак: преемотивни, гурмани и весели

Точно. :)
И да додадам... Фамилијарни личности и нарциси (понекогаш) :D
Аватар на корисникот
mil4ence

Сино цветче
 
161260
Мислења: 264
Зачленет: 15 Јун 2012, 20:35
Локација: Beside my pets, of course...
They might destroy your shoes, gardens, jeans, shirts, flip-flops and beds, but they will never ever destroy your heart.
Слика

Мислење 30 Сеп 2013, 13:05

Пребирливи и енергични да ,ама неодлучни???
Аватар на корисникот
MarchelineAmaru

Жолто цветче
 
10366178
Мислења: 2152
Зачленет: 07 Јул 2010, 18:57
Локација: The First Circle of Hell
EvErYtHiNg AlWaYs HaPpEnS 4 A ReAsOnСлика

"...It's me and you - or walou..."

Врати се на „Другата“ наука

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 4 гости