1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сонови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Claudia, 22 ноември 2009.

  1. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Јас сум душа и свет кога се чевли во прашање.Обожавам чевли !!!
    Ќе ти кажам нешто па ти протолкувај си го сонот .
    Кога бев девојка-средношколка постојано сонував чевли и тоа се како ги гледам-интересни ,убави ама кога ќе им се приближам не ми се допаѓаа.Во меѓувреме симпаттии,удварачи ама никој не ми се допаѓа-ќе го видиш убав-ќе го запознаеш тапа,збор со збор незнае да сврзе.

    Една ноќ сонував нови чевли, како сега ми се пред очи-црни на штикла-салонка ,абе да ги грабнеш и да бегаш.Се наведнав ,си ги обув ,ептен убаво ми стоеа и ми беа удобни.Со тие чевли си заминав(на сон нели)
    Не помина многу време се зближивме со еден дечко(го знаев од порано онака),после врска и на крај завршивме во брак(сеуште сме си заедно :inlove: :inlove: :inlove: .)
    Чевлите според мене ти претскажууват врска ,а тоа што си крадела штикли???Можеби некому ќе му го украдеш срцето,али како и да е следи ја ситуацијата на ова поле и запомни ми го постот-ќе видиш дека нешто такво ќе се случи.Позз. ;)
     
  2. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.019
    Допаѓања:
    5.941
    Kрвта значи некоја добивка . Ако сонуваш дека ти течи крв - некој радосен настан :)
     
    На nena2010 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    Јас сонува како сум била во болница :worried: и сам била правена операција од нешто, ама се ми беше така матно, одвај одеше од лековите ли, или од кај знам од шо. И коа се разбуди уште ми беше пред очи тај одвратнио билнички кревет..брррр коа се потсетам се ежам
    Знае некој да ми каже шо значи :?:
     
  4. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Сонував како брат ми бил умрен. :worried: :worried: Ама пак сум имала уште помало братче што многу личело на него, а тоа кога се родило брат ми веќе бил умрен. И така го гледав братчето, исто копија, сум му покажувала слики од брат ми и се изнаплакав во сон! ;( ;(
    Никогаш волку не сум плачела во сон, липав, завивав, зајдував, немав воздух....
    Дури и кога се разбудив продолжив да плачам. :worried: :worried:
    Што значи сонов?
     
  5. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски

    знам дека кога го сонуваш некој како умрел му го продолжуваш животот.. :?:
     
  6. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767

    На јаве ке си мн среќна
     
  7. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Сонував дека сум украла шише кисела вода од супер маркет. :rofl: :rofl: :rofl:
    И тоа не намерно, маркетот функционирал нешто слично како Џамбо (доле влегуваш, горе касата), а јас сум се задржала долго, додека две другарки цело време ме чекале да излезам. Излегов без да платам од кај што влегов, па кога сакав да платам сфатив дека ако се вратам ќе титне тоа што стои пред каса. :rofl:
    А другаркиве ми викале да побрзам. И загубив син чадор.
    Ениуан? :?:
     
  8. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.089
    Допаѓања:
    6.814
    Пол:
    Женски
    Крадењето значи премногу високо поставени цели кои се` уште не се исполнети т.е нереализирани.
    Минерална вода како поим значи дека ќе уживаш во некои фини работи во животот.
    Чадорот значи емоционална заштита,а самото негово губење значи губење на таа заштита. ;)
     
    На Wild.Child му/ѝ се допаѓа ова.
  9. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Чадор-значи дека твојата добрина ќе ја злоупотребат други

    шише-полна со нешто: ќе те клеветат, празно: невоља, пази на својот јазик, големо: ќе западнеш во долгови, мало: големо изненадување

    кражба-сам да украдеш нешто: караница со љубениот, неуспеси, ќе се чуствуваш непријатно

    Продавница-грижи, несогласување (ова го пишува во мк соновник)
    неочекувана авантура (не мора да биде љубовна) (ова го пишува во српски соновник)
     
    На Wild.Child му/ѝ се допаѓа ова.
  10. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Што значи да сонуваш риби, само риби сонувам во последно време :^) И по некоја змија :envy:
    А, и пред некој ден сонував трева, а на тревата една огромнна детелина :o
     
  11. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Јас сепак мислам ова да го прифатиш :) кај мене во тоа соновниците се негативно :^)
     
  12. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Риба-да ја фаќаш со рака: превара, рзачарување, лутење да ловиш риба: неуспех во љубовта, љубомора, жалост, нови пријатели, неисполнување на желбите да видиш како други ловат: издаја мали риби: неприлика во куќата, големи риби: ќе претрпиш штета, да јадеш риба: среќа во коцка

    Змија-непријател, ако убиеш змија ќе се спасиш од непријател, успех на сите пољина па и во љубовта, ако те касне змија ќе бидш болен, голема змија: имаш голем злотвор 9некој што ти мисли многу зло), мала змија: ќе се љутиш на некого, повеќе змии: кратка непријатност, да ја напаѓаш змија: опасност, болест, понекогаш смрт змија без боја те чека наследство, црна змија чувај го домот.

    Трева-сакаш мир, ако е засушена ќе имаш расправа

    Детелина-те чека среќа обична: среќа во бракот и љубовта, со четири листа: многу си самоуверен
     
    На k.i.m му/ѝ се допаѓа ова.
  13. loni

    loni Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    7
    Може веќе една недела како секоја вечер сонувам како имам состанок со некој дечко, но секоја вечер тој е некој друг значи не е истиот.Дали некој би знаел што значи ова??
     
  14. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Што е тоа да сонуваш како се возиш на велосипед :?:
     
  15. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Брзо ќе стигнеш до саканата цел.
     
    На TheCandy880 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Што е финтата со овој човек што многу луѓе го сонувале? :worried:
     
  17. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Хм, го немам сонувано чичето, имам сонувано старец со седа коса, нешто налик него и тоа два пати... но со седа коса, не толку густи веѓи. Јас обично сонувам глас, што ме предупредува и ми кажува што ќе се случи, али не многу добронамерен глас, повеќе ко некој кој се исмејува со мене или моите блиски.

    Штиклите што ги сонувала the.one пред влезна врата, значат дека ќе запознае дечко што многу ќе и се свиѓа и ќе сака да е со него, тоа што ги пробувала може да значи дека ќе биде со него, ама тоа што рекла ццц значи дека поголема е веројатноста да не биде сепак се мед и млеко, во добивањето на дечкото. А, освен што треба да дојдеш до нечие срце треба и да го задржиш де, да чука за тебе :P

    Ова второво си знае и самата веројатно :)
     
  18. ver.verica

    ver.verica Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    дали некој знаае да ми го протолкува сонот
    ја сонував мојата покојна баба како се спремама некаде да оди а јас ја карам бидејки не била добро обле.ена и наогам облека и и ја давам прв пат во сонот ја гледам таа облека
     
  19. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Искрено поима немам во буквална смисла што ова значи според толковниците, но ќе ти раскажам еве сон од мајка ми. Еден период мојата мајка го сонуваше детето на вујко ми, откако почина. Тоа беше по погребот и цело време сонуваше за иста облека дури како сака да му ја даде а никако да му ја даде. И една жена и рекла да купи нешто слично ко на сонот и да го даде некому во име на детево, пошто, изгледа кога го закопувале, не му ставиле нешто такво во ковчегот. Малку грозно звучи знам, но можеби ќе ти помогне. Друг може има нешто попаметно од моево да каже :lol:
     
  20. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Дали некој знае да ми казе сто значи да купувас несто,јас неколку пати сум сонувала дека одам да си изберам несто да си купам но дури пред два дена во сонот си купив конечно едни фармерки и биле многу скапи знам околу 300 евра биле па и ги носев им се восхитував,сто значи тоа?
    а многупати сонувам како купувам парфеми аууу мозеби секоја втора вечер сто би мозело да биде тоа знае некој?