ТЕМА: Страшни приказни

Мислење 01 Мај 2013, 17:00

Некој таксист возел низ град, празен. Го сопрела некоја девојка, била многу убава, дотерана, со еден збор прекрасна. Му рекла да ја вози до Црниче до црквата Св.Петка. Само што стигнале пред црквата, таксистот погледнал во ретровизорот на задното седиште и имал што да види...Убавата девојка почнала да си го менува ликот, од убава девојка се претворила во стара баба облечена во црно...Од возбуда се парализирал и не можел да се помрдне. Го прашала колку треба да му плати...дечково изваден од памет и одговорил не сакам ни пари ни ништо само излези и остави ме...уште два пати го прашала истото, а таксистот само ја молел да си оди...На крај го прашала "А знаеш ли која сум јас?"...и одговорил дека не знае...."Јас сум Св.Петка" му рекла и исчезнала...Кога се совземал малце, отишол прво да им раскаже што му се случило на колегите, а потоа дома на неговите...Утредента кога се разбудил го нашле психички тешко пореметен....Го носеле по цркви, манастири, бајачки ама ништо не помогнало...некоја жена им рекла-Кога го прашала светицата колку треба да му плати, требало да и побара три камења, еден за здравје, друг за среќа и третиот за љубов....сега вака ништо не можеме да му помогнеме... :!:
Аватар на корисникот
LudaDevojka

Сино цветче
 
40441
Мислења: 147
Зачленет: 17 Апр 2013, 11:46
Локација: Doma
[img]http://store1.up-00.com/Jun11/vQk22548.jpg]

Мислење 02 Мај 2013, 20:01

Epa vaka....xD
Si bil eden taksist vozel taksi i se kacila edna zena vo negovoto taksi i i bilo mn ladno i go zamolila da go dade negovoto palto bidejki i bilo mn ladno toj i go dal i utre denta otisol da si go zeme. I tropnal na vrata i iskocila nejzinata majka i toj ja pobaral devojkata no majkata se natazila i rekla deka kerkai i bila mrtva. I utre denta toj otisol na grobot na zenata i go videl negovoto palto zakaceno na grobot i si go zel paltoto. Utre denta taa pak se kacila vo kolata i toj ja pital kako e taa ziva? I taa rekla deka e cicac na krvta i mu ja iscicala krvta i toj umrel.
Аватар на корисникот
tamara.jordanovska13

Фем почетничка
 
36
Мислења: 21
Зачленет: 08 Јан 2013, 21:41
Локација: Denmark
Tami love!!!!

Мислење 02 Мај 2013, 20:15

edno momce koa otislo na gorobista da go
poseti grobot na svojot dedo videl ponataka
devojce kako place .se doblizil do nego i ja
prasal zasto placela i i dal liazvce za da se
smiri ..i devojcevo neprekinato placelo
placeolo i ovoj ja prasuval sho i e i ovaa se zavrtila nakaj nego go fatila za raka i go odnela
na nejziniot grob ..ona bila mrtva i placela
bidejki ne e veke megu zivite ..i detetvo od
strav se onesvestil i koa dosle negovite da
vidat sho go nemalo nemozle da go najdat
detetvo kako da propadnalo vo zemja go nemalo nigde ... :s

Ova e vistinska prikazna :) Edni momci vozile i i se rasipala kolata i sesile
dA odmorat xD bile 2 i sakale da se odmorat i
si legnale na edna karpa i otedns na edniot mu
se prikazuvalo glas i nekoja crvena boja vikala
trgni se od moeto mesto toj mislil deka e
samo son i nisto ne prezemal i koga stanale sabajle videle deka spiat na grop toj grob bil
na nekoja zena sto se samoubila edniot mn se
isplasil imal trauma i nemozel ubavo da
zboruva.

Потсетување од модератор

Ве молиме пишувајте на кирилица. Ако не знаете како, прочитајте овде.
Аватар на корисникот
tamara.jordanovska13

Фем почетничка
 
36
Мислења: 21
Зачленет: 08 Јан 2013, 21:41
Локација: Denmark
Tami love!!!!

Мислење 06 Мај 2013, 01:25

tamara.jordanovska13 напиша:Epa vaka....xD
Si bil eden taksist vozel taksi i se kacila edna zena vo negovoto taksi i i bilo mn ladno i go zamolila da go dade negovoto palto bidejki i bilo mn ladno toj i go dal i utre denta otisol da si go zeme. I tropnal na vrata i iskocila nejzinata majka i toj ja pobaral devojkata no majkata se natazila i rekla deka kerkai i bila mrtva. I utre denta toj otisol na grobot na zenata i go videl negovoto palto zakaceno na grobot i si go zel paltoto. Utre denta taa pak se kacila vo kolata i toj ja pital kako e taa ziva? I taa rekla deka e cicac na krvta i mu ja iscicala krvta i toj umrel.

Мене ова ми личи на глупа приказна измислена од тебе! :!: Поглупост немам прочитано.. Боже помагај. :|
Работава „Некој плаче додека пишува, а друг се смее додека чита“ Не ми се верува какви деца постојат.. Немој да се навредиш те молам ама стварно се гледа дека си го измислила ти!!!!!! :!:
Аватар на корисникот
tinka-mace

Зелено цветче
 
455543
Мислења: 939
Зачленет: 05 Мај 2013, 20:52
Локација: Таму каде што светот е совршен.
Нема да се откажам од мојот живот. Јас сум борбена кралица која живее страсно.
Заспивањето со скршено срце не е толку страшно, будењето е!
http://www.crnobelo.com/zabava/sakam-da ... moeto-srce

Мислење 06 Мај 2013, 01:27

tamara.jordanovska13 напиша:edno momce koa otislo na gorobista da go
poseti grobot na svojot dedo videl ponataka
devojce kako place .se doblizil do nego i ja
prasal zasto placela i i dal liazvce za da se
smiri ..i devojcevo neprekinato placelo
placeolo i ovoj ja prasuval sho i e i ovaa se zavrtila nakaj nego go fatila za raka i go odnela
na nejziniot grob ..ona bila mrtva i placela
bidejki ne e veke megu zivite ..i detetvo od
strav se onesvestil i koa dosle negovite da
vidat sho go nemalo nemozle da go najdat
detetvo kako da propadnalo vo zemja go nemalo nigde ... :s

Ova e vistinska prikazna :) Edni momci vozile i i se rasipala kolata i sesile
dA odmorat xD bile 2 i sakale da se odmorat i
si legnale na edna karpa i otedns na edniot mu
se prikazuvalo glas i nekoja crvena boja vikala
trgni se od moeto mesto toj mislil deka e
samo son i nisto ne prezemal i koga stanale sabajle videle deka spiat na grop toj grob bil
na nekoja zena sto se samoubila edniot mn se
isplasil imal trauma i nemozel ubavo da
zboruva.

И за ова го имам истото мислење. и види си напишала ова е вистинска приказна.. тоа значи дека претходниве две се лага и се измислени од тебе?? Убаво рекле старите „На лагата и се кратки нозете!“ :^)
Аватар на корисникот
tinka-mace

Зелено цветче
 
455543
Мислења: 939
Зачленет: 05 Мај 2013, 20:52
Локација: Таму каде што светот е совршен.
Нема да се откажам од мојот живот. Јас сум борбена кралица која живее страсно.
Заспивањето со скршено срце не е толку страшно, будењето е!
http://www.crnobelo.com/zabava/sakam-da ... moeto-srce

Мислење 06 Мај 2013, 01:28

psychic напиша:ова не е за навечер :D

Точно... :D
Аватар на корисникот
tinka-mace

Зелено цветче
 
455543
Мислења: 939
Зачленет: 05 Мај 2013, 20:52
Локација: Таму каде што светот е совршен.
Нема да се откажам од мојот живот. Јас сум борбена кралица која живее страсно.
Заспивањето со скршено срце не е толку страшно, будењето е!
http://www.crnobelo.com/zabava/sakam-da ... moeto-srce

Мислење 09 Мај 2013, 23:41

Кога веќе измислувате приказни барем убаво составувајте ги речениците |(
Аватар на корисникот
ana-sweet

Зелено цветче
 
18224
Мислења: 726
Зачленет: 09 Окт 2011, 22:33

Мислење 26 Мај 2013, 19:17

lele ne ste normalni beee
Аватар на корисникот
Iskiw4eee

Фем почетничка
 
02
Мислења: 3
Зачленет: 26 Мај 2013, 18:59

Мислење 26 Мај 2013, 19:43

јас пред некој ден може да се каже дека имало веќе два месеци ама сигурно и сестрами учеше во кујна татко ми и мајка ми спијеа а јас секако на компјутер и на фејзбукот ... али незнам требаше да барам некои пнг слики онд гугл и барам барам.. и одеднаш ми се појавува нешто вакво >>> највпечатливите ликови од хорор филмовите и си викам па ајде да видам кои се и си отварам и таму го видов оној кловнон што е и имаше еден дел од филмот леле ама е страшенн ауууууу
Аватар на корисникот
Iskiw4eee

Фем почетничка
 
02
Мислења: 3
Зачленет: 26 Мај 2013, 18:59

Мислење 20 Јун 2013, 17:37

леле кога читам сама самоп се вртам :o :o :o се тресам од став аааа леле се испотив
Аватар на корисникот
elka.timova

Сино цветче
 
23214
Мислења: 141
Зачленет: 27 Мај 2013, 21:58
Благодарам на Бога што го дочекав и овој ден.

Врати се на „Другата“ наука

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 9 гости