1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Цртани филмови

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Sweety-Tweety, 26 март 2010.

  1. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    И јас гледам цртани понекогаш и убави ми се и интересни. Досега најмногу впечаток ми оставиле Ice Age , Madagascar, Shrek , Coraline, The Big Bang etc. :)
     
  2. kelly.r

    kelly.r Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    318
     

    Прикачени фајлови:

  3. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    Jaс повеќе ги сакам краткотрајните.
    Баљум баљум (La linea) ми е најомилен.
    Новиве цртани мислам дека треба да се забранат на мали деца , нема ништо интересно нит поучно во нив.
    Фифи цвеќето,Телетабиси, :puke:
     
  4. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    кажи ми каков е и од каде го симна ако може!!! 8)
     
  5. bibip

    bibip Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    101
    Цртани обожавам и имаме над 150 DVD,омилен ми е Немо од долгометражните ,а од оние сериски Летечките мечиња
     
  6. Night.Wish

    Night.Wish Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    33
    Обожавам цртани. Од долгометражните најомилен ми е Bee movie, a од краткометражните имам многуу Том и Џери, Џони Браво, Декстер, сите од дизни и тн.. :) :D

    И да не ги заборавам Саут Парк :inlove:
     
  7. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Поррано гледам, сега и не се врткам многу многу пред телевизор. Омилени цртани,хм.. Пинк Пантер, Којотот и птицата, од кратките, а од долгометражните од поновиве ICE AGE 1 и 2 дел, Шрек 1 и 2 дел 8) 8)
     
  8. Tanny

    Tanny Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    401
    - јас гледам Peppa pig :) :lol:
     
  9. SoNi55

    SoNi55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    Обожавам цртани,ма да во послено време ретко кога ги гледам.Како помала ги гледав Том и Џери,Пинк Пантер,Мр.Хикап,Баљум Баљум, Умка(или како се викаше,оној со мечките).А сега повеќе гледам долгометражни,го обожавам Ratatouille,Monsters Inc. ,Horton Hears a Who -прекрасни се!!!
     
  10. All-that

    All-that Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2010
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    67
    Јееее, цртанииии, абе како мало дете му се радувам. Гајле ми е :lol: Том и Џери се незаменливи, исто ги сакам и Дизни легендите :)
     
  11. Caramelle

    Caramelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    28
    E тука да се пофалам синоке бев да го гледам Рио и тоа 3Д :D прекрасен :inlove: ,баш мене како голем обожавател на Рио,мноooooгу ми се допадна :) веќе во категоријата омилени :D
    http://www.youtube.com/watch?v=b_qREyG7e84
     
  12. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    http://www.atcomet.com/url_view/0.arena ... rrents.php Eте јас од кај го симнав ама уште не ми е изгледан па импресии неможам да ти кажам :lol: :hai:
     
  13. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Ги сакам старите цртани филмови, сите ги знам на памет, додека новиве не ми се по мерак.
    Единствено Ice age ќе го издвојам од поновите. Sid ни е маскота на семејството, мојата 5 годишна љубов. :inlove:

    Татко ми е Сид, апла, нема разлика. А го гледам едниот, а другиот. Го немам наречено тато 5 години, дури и други луѓе почнаа Сид (Сидеритис, Сиде, Сиденце ....) да го викаат, слушајќи ме мене.
    Мајка ми е мамутот, уште една копија. Сестра ми тигарот, а јас Scrat затоа што сум баксузче, а некогаш ме викаат и Сиди џуниор по дома. :D

    Дома си имаме мече Сид и на вратата од собата на моите родители има постер залепено, истиот постер и кај мајка ми во канцеларија стои. На одмор Сидот обавезно со нас го носиме, на плажа, на базен, на сите екскурзии што биле организирани од агенцијата итн, за нова година стандард дедо мразовска капа му ставаме на глава. :$
     
  14. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Том и Џери, Сунгерот Боб и Мечето Ушко - незаменливи :)
     
  15. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    [​IMG]
    Многу слатко цртанче. Другите, веќе сте ги наброиле.

    Инаку од младоста сум фасцинирана од безброј кратки анимирани филмчиња, од типот на: Козле Бозле, Кловнот Бозо, Кенгурчето Опа-Опа, Грашковци, Брзата птица итрица и Којотот, Балтазар, Кукури-кокода (или како и да се викаше), Були, итн.

    И секако, д уан енд онли === [​IMG]
     
  16. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    како мала не ги пропуштав Том и Џери & Пинк Пантер :D :D

    сега го гледам само south park :D
     
  17. Lady.Rose

    Lady.Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    51
    Дефинитивно Дизни и Том и Џери. А од Дизни ми е омилен Кралот Лав , Аристократски Мачки и Заспаната Убавица, кои до ден денес ги гледам и сакам и моето дете да ги гледа, а не оние безвезнине од Картун Нетворк без никаква порака до децата. :)
     
  18. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Штрунфови ги обожавав, други омилени ми беа Пепелашка, малата сирена заспаната убавица, Були Були и секако тетка Биберче (најомилена) :D :D а да и пожарникарот Сем
     
  19. Belis

    Belis Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    7
  20. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Јас обожавам цртани. Омилени ми се: Том и Џери (многу нормално), Sponge Bob, Kid vs. Kat, Dexter's Laboratory, Caroline, Rango, Enchanted (Ова е и филм и цртан). Има уште ама ме мрзи да набројувам :rofl: