ТЕМА: Гледање на филмови онлајн

Мислење 04 Јул 2012, 00:15

chocolate.chick напиша:
Xepp напиша:
natural.beauty напиша:Луѓе абе дајте некој линк за Tengo ganas de ti ама по можност со превод да е :geek:

Оф боже и јас сакав да го гледам... Ајде ќе чекаме, ама ако дознаете дека излегол веднаш да не известите :D

Тешко дека за брзо време ќе го има, Бидејќи ако го пуштат на интернет во кината нема да има многу посетеност.

Jас успеав некако да го најдам на Замунда, и го симнав ама за џабе потрошив 2 гб.
Филмот е целиот ама квалитетот на сликата е Катастрофа, додуша и снимката била правена во кино сала.
Па ако сакаш да го симнеш, ќе го најдеш на замунда... !
Ама поарно немој почекај си уште 2-3 месеца ќе го имаш со супер квалитет, вака за џабе ќе трошиш интернет.

И да не одам многу офф топик
Страница за гледање филмови и серии на интернет:
1. http://milversite.net/
Одличен квалитет на видеата и со српски превод
2. http://www.tubeplus.me/
Добар квалитет на видеата, без превод се
Аватар на корисникот
Victorian

Сино цветче
 
246361
Мислења: 311
Зачленет: 04 Јан 2012, 00:30
Слика

Мислење 05 Јул 2012, 19:00

Некои од вас ја користат оваа страна за гледање на филмови.Како може и јас да гледам? :wasntme:
http://www.imdb.com/
Аватар на корисникот
Chica.Loca

Сино цветче
 
174691
Мислења: 300
Зачленет: 15 Јун 2012, 20:12
Слика

Мислење 07 Јул 2012, 14:45

senjorita.lombardi напиша:Зошто филмовозија не ми дозволува да гледам филмови, па може повеке од 5 6 месеци немаше проблем и сега не дозволува ни плеј да стиснам некако екранчето кај што е филмот како во сенка стои и неможе да се допре. му се има случено на некој ова? знаете ли некое решение? или па кажете ми друга страна за гледање филмови онлајн по можност со превод. благодарам однапред

http://www.filmovin.com/
овде има многу филмови и серии и воопшто не кочи, а има и српски превод :)
Аватар на корисникот
the.vampire.girl

Зелено цветче
 
431659
Мислења: 710
Зачленет: 07 Јул 2012, 14:03
Dum spiro, spero.

Мислење 17 Јул 2012, 01:38

Дали знаете страна со филмови на македонски превод?
vesnatr

Фем почетничка
 
00
Мислења: 10
Зачленет: 22 Апр 2012, 15:14

Мислење 19 Јул 2012, 13:14

www.vplay.ro
срана во која мора да се регистрирате за да уживате во она што го дава ... има мнн мнн серијали и на некои од нив има и по 3 наведени преводи ...
Аватар на корисникот
figgiMK

Црвено цветче
 
22242501
Мислења: 6953
Зачленет: 23 Дек 2010, 15:38
СликаСлика

Мислење 22 Јул 2012, 22:30

А што се случува со филмовизија, аман. Се изнервирав, мислев нешто не е во ред со компјутеров.
На таа страната лептирица или како и да беше што ја постирала Цаци, ми бара да се регистрирам. :|
И на оваа милверсајт ми прави исто ко на филмовизија.
Аман, вечерва ќе си пукнам од досада. |(
Аватар на корисникот
Mishela

Црвено цветче
 
72556780
Мислења: 5690
Зачленет: 19 Авг 2010, 14:17
Локација: where the streets have no name
And in this perfect weather, we'll find a place together ...

Мислење 22 Јул 2012, 23:14

Chica.Loca напиша:Некои од вас ја користат оваа страна за гледање на филмови.Како може и јас да гледам? :wasntme:
http://www.imdb.com/

Тука не може да се гледаат филмови. Единствено можеш да ги најдеш сите филмови што постојат и да прочиташ кои се во главна улога, жанрот кој е, рејтинг, преглед на содржината на филмот, потоа можеш да гледаш кои филмови кога ќе имаат премиери и слично. Исто така има и инфо за актерите.

Не знам од каде па сега имдб за гледање филмови, кој ти го кажал тоа? :lol: ме насмеа
Аватар на корисникот
Emma89

Жолто цветче
 
410421
Мислења: 1251
Зачленет: 11 Апр 2010, 11:33

Мислење 23 Јул 2012, 15:11

Mishela напиша:А што се случува со филмовизија, аман. Се изнервирав, мислев нешто не е во ред со компјутеров.
На таа страната лептирица или како и да беше што ја постирала Цаци, ми бара да се регистрирам. :|
И на оваа милверсајт ми прави исто ко на филмовизија.
Аман, вечерва ќе си пукнам од досада. |(

Да,треба да се регистрираш.За 2 мин. работа.Има многу добри филмови :)
Аватар на корисникот
Cacy

Жолто цветче
 
15265610
Мислења: 2244
Зачленет: 26 Јул 2010, 14:07
Локација: In my dreams!
If you never try,you would never know!

Мислење 23 Јул 2012, 15:28

^^јас пред 3 дена гледав филм и не ми бараше регистрација
Аватар на корисникот
figgiMK

Црвено цветче
 
22242501
Мислења: 6953
Зачленет: 23 Дек 2010, 15:38
СликаСлика

Мислење 02 Авг 2012, 03:06

Сега во последно време филмовите ги гледам онлајн па и сериите. Инаку страни за онлјан филмови што гледам се филмовизија.ком, кинотека.мк, мовие.ком
Аватар на корисникот
iloveyou29

Жолто цветче
 
12211665
Мислења: 1479
Зачленет: 14 Мај 2012, 22:07
Локација: New Jersey
Мојот живот не е совршен, но сепак има совршени моменти во него!!!

Врати се на Филм и ТВ

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 3 гости