ТЕМА: Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

Мислење 14 Дек 2012, 02:42

The Curious Case of Benjamin Button (2008)

Значи незнам како можев ваков филм да пропуштам до сега. Сосема заслужени 3-те оскари.
Едноставно љубителите на драми мора да го погледнат. Едно големо браво за филмов.
kate89

Сино цветче

3177
Мислења: 224
Зачленет: 31 Мај 2010, 12:58

Мислење 14 Дек 2012, 08:28

The Words

Слика

Преубава драма, прекрасен кастинг, одамна ваков филм немам гледано. Препорачувам!
nena2010

Жолто цветче

28261319
Мислења: 2451
Зачленет: 21 Дек 2010, 15:04
Слика

Мислење 14 Дек 2012, 10:08

While You Were Sleeping

Слика

По толку долго време повторно го гледав филмов, убава романтична божиќна комедија таман како за овие денови :)
Mrs.Cuper

Жолто цветче

19462125
Мислења: 2619
Зачленет: 09 Авг 2011, 23:39
WOULD YOU DESTROY SOMETHING PERFECT IN ORDER TO MAKE IT BEAUTIFUL?

Мислење 14 Дек 2012, 10:41

Your Sister's Sister
Слика

Овие брилијантни критики на постеров нека не ве лажат.
Ова е развлечен, малку досаден и многу млак филм, чија поента на успеав да ја сконтам, т.е. јасно ми беше што сакал да каже авторот, ама нејасно како со невидена леснотија го прифатија сите фактот дека главниот тип случајно спиеше со сестрата на бившата од неговиот починат брат, во која е вљубен, а сестрава после тазе раскината 7 годишна врска (патем е лезбејка) го искористи како sperm donor во таа уан најт стенд.
НЗС?
Важно сите среќно си живееја. |(
Не знам зошто прават вакви филмови искрено, да ни прикажат колку бизарни Џери Спрингер ситуации може да ни се случат низ животот или што?
Не ми се ни коментира повеќе за ваков безвезен филм. Емили Блант во последните неколку филмови ми е очајна, од омилена ми стана неомилена.
4.5/10
Trendafilka

Црвено цветче

2677012903
Мислења: 5945
Зачленет: 28 Дек 2009, 15:12
Локација: 221B Baker Street
Don't Trust Anything That Bleeds for Five Days and Doesn't Die . . .
Што е убав овој свет - онде го*но, овде цвет.
СликаСлика

Мислење 14 Дек 2012, 15:54

На почеток е малце млитав ,ама понатаму станува интересно .
Темата е за патување низ времето кога тројца новинари ќе сакаат да напишат сторија за човекот кој објавил оглас за -TIME TRAVELING .
6-10
Прикачени фајлови
MV5BMjIzOTgyNjEzMV5BMl5BanBnXkFtZTcwNzY1ODY2Nw@@._V1._SY317_.jpg
MV5BMjIzOTgyNjEzMV5BMl5BanBnXkFtZTcwNzY1ODY2Nw@@._V1._SY317_.jpg (14.83 KiB) Разгледано 400 пати
ines.h

Зелено цветче

32811889
Мислења: 975
Зачленет: 23 Авг 2011, 22:57
Локација: МАЛЦЕ ТАМУ,МАЛЦЕ ВАМУ
Слика

Мислење 14 Дек 2012, 22:01

Слика
Flipped
Одлично филмче, ми се допадна како е направена приказната со прикажување на настаните од двете гледни точки, од неговата и од нејзината. Имаше некоја топлина во филмов, а посебен шмек дава и тоа што приказната е поставена во педесетите години од минатиот век.
Слика
Па и човечево кога го видов... :lol:
Препорачувам. :)
RainBow

Виолетово цветче

123231535
Мислења: 12407
Зачленет: 03 Дек 2009, 15:27
Локација: On my feet...
“The mind is its own place, and in itself can make a heaven of hell, a hell of heaven..”
― John Milton

Слика

Мислење 14 Дек 2012, 22:22

You, me and Dupree - романтична комедија, лимонатка, една од многуте всушност :D Не ми беше нешто посебно филмов. Има некои смешни реплики ама се останува на тоа. Слаба 4ка.

Го гледав и My best friend's girl. Ми тргнаа викендов филмовите со Кејт Хадсон. Овој полош и од првиот. Го мотав цело време и за пола саат го изгледав цел филм. Ептен слабо. 2ка.
happygirl

Жолто цветче

1612846
Мислења: 1824
Зачленет: 27 Јул 2010, 11:30
Happyness is the soundtrack of my life...

Слика

Мислење 14 Дек 2012, 23:07

Слика
Nightmare before Christmas

Анимиран филм, доста стар, одамна на листата за гледање.
Многу, многу ми се допадна приказната, но она што ми остави посебен впечаток е музиката. Уживав во секој момент додека го гледав.
Не можам да се одлучам дали е Божиќен или филм за Halloween, јас го гледав помеѓу двата празници :D
Дефинитивно го препорачувам :up:
Скриен текст: покажи
Приказната е за Џек Скелингтон, Кралот на тиквите во Halloween town кому веќе му станува здодевно и монотоно славењето на Halloween секоја година на ист начин. Во потрага по нешто ново го открива Christmas town каде што сите се подготвуваат за славењето на Божиќ. И тој ќе посака да се вклучи во славењето, меѓутоа заради тоа што погрешно ја разбра приказната околу Божиќ, настануваат голем број проблеми.
Chocoholic

Зелено цветче

969931
Мислења: 747
Зачленет: 25 Апр 2011, 23:46
A question that sometimes drives me hazy: Am I or the others crazy?

Мислење 14 Дек 2012, 23:30

The Holiday

Вчера бев на една вечера, и во ресторанот имаше телевизор. На телевизија, филмов. Па сред јадење сите сме се загледале, па смешки, плачки мислам се поминавме. И вечерва да си го повторам материјалот.
Ептен го сакам филмов. Куќичката на Кејт Винслет, Џуд Ло, дедото, мал милион цитати, Џуд Ло. За зимска идила неизбежни се со Lоve actually.
Слика
tigerlady

Жолто цветче

33101285
Мислења: 1388
Зачленет: 21 Јан 2011, 18:20
Локација: somewhere in the universe
Слика

-Everything will be all right at the end and if it's not all right, it's not yet the end.

Мислење 14 Дек 2012, 23:37

tigerlady напиша:The Holiday

Вчера бев на една вечера, и во ресторанот имаше телевизор. На телевизија, филмов. Па сред јадење сите сме се загледале, па смешки, плачки мислам се поминавме. И вечерва да си го повторам материјалот.
Ептен го сакам филмов. Куќичката на Кејт Винслет, Џуд Ло, дедото, мал милион цитати, Џуд Ло. За зимска идила неизбежни се со Lоve actually.
Слика

и јас вчера го гледав филмот, по препорака на една феминка го има некоја од страните претходно, ама не го зачекав на тв туку го гледав онлаин, инаку не ми беше нешто посебно филмов, дури и можеле да го скратат малку, 2 саати гледање нешто што беше очекувано немаше потреба.
senjorita.lombardi

Жолто цветче

721340
Мислења: 1209
Зачленет: 15 Дек 2011, 15:40
Слика

Врати се на Филм и ТВ

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Andemona, arontt, Marge и 13 гости