ТЕМА: Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

Мислење 14 Дек 2012, 02:42

The Curious Case of Benjamin Button (2008)

Значи незнам како можев ваков филм да пропуштам до сега. Сосема заслужени 3-те оскари.
Едноставно љубителите на драми мора да го погледнат. Едно големо браво за филмов.
Аватар на корисникот
kate89

Сино цветче
 
3182
Мислења: 228
Зачленет: 31 Мај 2010, 12:58

Мислење 14 Дек 2012, 08:28

The Words

Слика

Преубава драма, прекрасен кастинг, одамна ваков филм немам гледано. Препорачувам!
Аватар на корисникот
nena2010

Жолто цветче
 
29501404
Мислења: 2534
Зачленет: 21 Дек 2010, 15:04
Слика

Мислење 14 Дек 2012, 10:08

While You Were Sleeping

Слика

По толку долго време повторно го гледав филмов, убава романтична божиќна комедија таман како за овие денови :)
Аватар на корисникот
Mrs.Cuper

Жолто цветче
 
19602148
Мислења: 2645
Зачленет: 09 Авг 2011, 23:39
WOULD YOU DESTROY SOMETHING PERFECT IN ORDER TO MAKE IT BEAUTIFUL?

Мислење 14 Дек 2012, 10:41

Your Sister's Sister
Слика

Овие брилијантни критики на постеров нека не ве лажат.
Ова е развлечен, малку досаден и многу млак филм, чија поента на успеав да ја сконтам, т.е. јасно ми беше што сакал да каже авторот, ама нејасно како со невидена леснотија го прифатија сите фактот дека главниот тип случајно спиеше со сестрата на бившата од неговиот починат брат, во која е вљубен, а сестрава после тазе раскината 7 годишна врска (патем е лезбејка) го искористи како sperm donor во таа уан најт стенд.
НЗС?
Важно сите среќно си живееја. |(
Не знам зошто прават вакви филмови искрено, да ни прикажат колку бизарни Џери Спрингер ситуации може да ни се случат низ животот или што?
Не ми се ни коментира повеќе за ваков безвезен филм. Емили Блант во последните неколку филмови ми е очајна, од омилена ми стана неомилена.
4.5/10
Аватар на корисникот
Trendafilka

Црвено цветче
 
2680812903
Мислења: 5945
Зачленет: 28 Дек 2009, 15:12
Локација: 221B Baker Street
Don't Trust Anything That Bleeds for Five Days and Doesn't Die . . .
Што е убав овој свет - онде го*но, овде цвет.
СликаСлика

Мислење 14 Дек 2012, 15:54

На почеток е малце млитав ,ама понатаму станува интересно .
Темата е за патување низ времето кога тројца новинари ќе сакаат да напишат сторија за човекот кој објавил оглас за -TIME TRAVELING .
6-10
Прикачени фајлови
MV5BMjIzOTgyNjEzMV5BMl5BanBnXkFtZTcwNzY1ODY2Nw@@._V1._SY317_.jpg
MV5BMjIzOTgyNjEzMV5BMl5BanBnXkFtZTcwNzY1ODY2Nw@@._V1._SY317_.jpg (14.83 KiB) Разгледано 413 пати
Аватар на корисникот
ines.h

Зелено цветче
 
34301978
Мислења: 993
Зачленет: 23 Авг 2011, 22:57
Локација: МАЛЦЕ ТАМУ,МАЛЦЕ ВАМУ
Слика

Мислење 14 Дек 2012, 22:01

Слика
Flipped
Одлично филмче, ми се допадна како е направена приказната со прикажување на настаните од двете гледни точки, од неговата и од нејзината. Имаше некоја топлина во филмов, а посебен шмек дава и тоа што приказната е поставена во педесетите години од минатиот век.
Слика
Па и човечево кога го видов... :lol:
Препорачувам. :)
Аватар на корисникот
RainBow

Виолетово цветче
 
125371578
Мислења: 12500
Зачленет: 03 Дек 2009, 15:27
Локација: On my feet...
“The mind is its own place, and in itself can make a heaven of hell, a hell of heaven..”
― John Milton

Слика

Мислење 14 Дек 2012, 22:22

You, me and Dupree - романтична комедија, лимонатка, една од многуте всушност :D Не ми беше нешто посебно филмов. Има некои смешни реплики ама се останува на тоа. Слаба 4ка.

Го гледав и My best friend's girl. Ми тргнаа викендов филмовите со Кејт Хадсон. Овој полош и од првиот. Го мотав цело време и за пола саат го изгледав цел филм. Ептен слабо. 2ка.
Аватар на корисникот
happygirl

Жолто цветче
 
1683858
Мислења: 1836
Зачленет: 27 Јул 2010, 11:30
Happyness is the soundtrack of my life...

Слика

Мислење 14 Дек 2012, 23:07

Слика
Nightmare before Christmas

Анимиран филм, доста стар, одамна на листата за гледање.
Многу, многу ми се допадна приказната, но она што ми остави посебен впечаток е музиката. Уживав во секој момент додека го гледав.
Не можам да се одлучам дали е Божиќен или филм за Halloween, јас го гледав помеѓу двата празници :D
Дефинитивно го препорачувам :up:
Скриен текст: покажи
Приказната е за Џек Скелингтон, Кралот на тиквите во Halloween town кому веќе му станува здодевно и монотоно славењето на Halloween секоја година на ист начин. Во потрага по нешто ново го открива Christmas town каде што сите се подготвуваат за славењето на Божиќ. И тој ќе посака да се вклучи во славењето, меѓутоа заради тоа што погрешно ја разбра приказната околу Божиќ, настануваат голем број проблеми.
Аватар на корисникот
Chocoholic

Зелено цветче
 
970931
Мислења: 747
Зачленет: 25 Апр 2011, 23:46
A question that sometimes drives me hazy: Am I or the others crazy?

Мислење 14 Дек 2012, 23:30

The Holiday

Вчера бев на една вечера, и во ресторанот имаше телевизор. На телевизија, филмов. Па сред јадење сите сме се загледале, па смешки, плачки мислам се поминавме. И вечерва да си го повторам материјалот.
Ептен го сакам филмов. Куќичката на Кејт Винслет, Џуд Ло, дедото, мал милион цитати, Џуд Ло. За зимска идила неизбежни се со Lоve actually.
Слика
Аватар на корисникот
tigerlady

Жолто цветче
 
33131285
Мислења: 1388
Зачленет: 21 Јан 2011, 18:20
Локација: somewhere in the universe
Слика

-Everything will be all right at the end and if it's not all right, it's not yet the end.

Мислење 14 Дек 2012, 23:37

tigerlady напиша:The Holiday

Вчера бев на една вечера, и во ресторанот имаше телевизор. На телевизија, филмов. Па сред јадење сите сме се загледале, па смешки, плачки мислам се поминавме. И вечерва да си го повторам материјалот.
Ептен го сакам филмов. Куќичката на Кејт Винслет, Џуд Ло, дедото, мал милион цитати, Џуд Ло. За зимска идила неизбежни се со Lоve actually.
Слика

и јас вчера го гледав филмот, по препорака на една феминка го има некоја од страните претходно, ама не го зачекав на тв туку го гледав онлаин, инаку не ми беше нешто посебно филмов, дури и можеле да го скратат малку, 2 саати гледање нешто што беше очекувано немаше потреба.
Аватар на корисникот
senjorita.lombardi

Жолто цветче
 
722340
Мислења: 1209
Зачленет: 15 Дек 2011, 15:40
Слика

Врати се на Филм и ТВ

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 4 гости