1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Последен филм што го гледав е... И кратка рецензија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од LaFille, 31 јануари 2010.

  1. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    1.082
    Пол:
    Женски
    Step Up Revolution

    [​IMG]

    Добар е, добар :)
    Кој ги гледал претходните делови знае за што се работи, а за останатите - филм со играње, доволно кажано :) Ми се допадна што поголемиот дел од филмов беше со настапи и тоа одлични перформанси со одлични ефекти, а најмногу од се ме израдува што се појавува Мус на крај :)
    9/10
     
  2. skyAngel

    skyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    2.765
    [​IMG]

    Интересен филм,убави момци,добра локација,мешање на шпански и англиски. Најмногу сакам филмови каде има мешање на јазици.
    Не ми се допадна тоа што оваа плавата и со двајцата и демек некава несфатлива љубов постои помеѓу нив. Но сепак супер филм , го препорачувам.
     
  3. kate89

    kate89 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.562
    Пол:
    Женски
    Се работи за две сестри од која едната-Елизабет боледува од шизофренија, а другата после смртта на нивната мајка мора да се грижи за неа. Онака просечно филмче, за релаксација, но сепак со интересни поуки. Од мене оцена 6/10
     

    Прикачени фајлови:

    • Minds.jpg
      Minds.jpg
      Големина на фајлот:
      32,5 KB
      Прегледи:
      225
  4. ines.h

    ines.h Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    18.856
    Јас би го окарактеризирала како типично женски фил.Но сепак одличен .
    Сплетки за животот пријателството и љубовта , еден вид созревање или пак надоградување завињно од моментот и ситуацијата .
    Инаку сум ХЈУџџџџџџџ фан на Krysten Ritter толку е мила , убава и има некој посебен лик нешто толку позитивно и романтично во неа.
    Од мене за овој 7
     

    Прикачени фајлови:

  5. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    И јас го гледав вчера L!fe Happens ми се допадна. Убаво чик филмче за опуштање.

    [​IMG]
     
  6. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    The words 10/10
    Многу убав филм,нема да дадам опис бидејки го има на претходната страна.Го препорачувам!

    Frozen 7/10
    Три пријатели ке бидат заглавени на жичара,високо над земјата без можност да се спуштат долу.
    Погледнете дали ке се спасат и како би се спасиле.
     
  7. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300

    ^^^OOOO предобаррр дефинитивно стојам зад тоа !!


    И плус го гледав
    ParaNorman (2012) - IMDb
    Од мене има чиста 9тка хехехех супер е ама некако мразам DA KAжAM пластелин цртани ...
    In the town of Blithe Hollow, Norman Babcock is a boy who can speak to the dead, but no one besides his eccentric new friend, Neil, believes his ability is real. One day, Norman's estranged eccentric uncle tells him of an important annual ritual he must take up to protect the town from an curse cast by a witch it condemned centuries ago. Eventually, Norman decides to cooperate, but things don't go according to plan. Now, a magic storm of the witch threatens Blithe Hollow as the accursed dead rise. Together with unexpected new companions, Norman struggles to save his town, only to discover the horrific truth of the curse. With that insight, Norman must resolve the crisis for good as only he can.[​IMG]
     
  8. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    The dreamers
    [​IMG]

    Дејството се одвива во Франција со брат и сестра близнаци и Американец кој случајно го запознаваат.
    Приказната можеби е малку и изопачена, бидејќи братот и сестрата заедно спијат, заедно се тушираат..
    Со Американецот прават на некој начин тројка, и имаат некои нивни авантури.
    Не ми беа многу одвратни сцените за гледање, како што прочитав коментари во врска со филмот.
     
  9. Bunny2

    Bunny2 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    1.301
    Допаѓања:
    1.639
    The Perks of being a Wallflower
    [​IMG]

    Емотивен филм,се утепав од плачење. ;(
    10/10
     
    На evelyn993 и Edie.S им се допаѓа ова.
  10. Edie.S

    Edie.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    ^ Леле само што сакав да пишам за филмов, ме претрка :)

    Конечно искочи на убава снимка, 3 месеци го чекам!
    Ви го препорачувам на сите, мене ептен ми се допадна.
    Супер актерска екипа, уште подобар саундтрак.

    10/10 и од мене :up:
     
    На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
  11. kate89

    kate89 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.562
    Пол:
    Женски
    Peaceful Warrior (2006)

    Млад спортист во трка за освојување на злато на Олимписките игри, една ноќ добива шанса да се запознае со една личност која и те како ќе има големо влијание врз неговата кариера....
    Филм преполн со поуки, кои ве тераат на размислување. Прекрасна драма која препорачувам да ја погледнете иако на моменти одредени работи делуваат несфатливо.
    Оценка 10/10
     

    Прикачени фајлови:

    • pw.jpg
      pw.jpg
      Големина на фајлот:
      142,1 KB
      Прегледи:
      251
  12. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    [​IMG]
    Premium rush
    Брканица со точаци, корумпирани, коцкари полицајци, добро наспроти зло. Кул филмче, брзо поминува времето, како да возиш точак :D Морам да кажам дека се повеќе си го бендисувам Томи, колкав потенцијал во тебе човече (не дека се сомневав), прекрасен си. Старо нова љубов :$
    [​IMG]
    yes please :wasntme:
     
    На happY-smiLeY и Trendafilka им се допаѓа ова.
  13. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    [​IMG]
    The Words
    И јас го изгледав вчера, и морам да кажам дека е интересен филм со свежа идеја, и убава реализација.
    Посебно ми се допадна делот во Париз, сценографијата, костимите и девојката која го портретираше ликот на Силија.
    Единствена моја забелешка е што немаше апсолутно никаква хемија помеѓу Бредли Купер и Зои Салдана, и за волја на вистината, и двајцата се просек за глума.
    Бредли Купер огрдел прилично, и го симнав од мојата to do list.
    No, thank you. :D
    Сепак, му фалеа барем уште добри 5 минути на крајот.
    Некако го сепнаа, го сецнаа, го прекратија.
    Оливиа Вајлд ми беше просто напорна за гледање. Не знам зошто ми се виде така антипатична. Можеби заради ликот.
    8/10

    Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit
    [​IMG]
    :D
    Смешно и интересно цртано филмче, ептен за дечиња, ама си го изгледавме со мерак.
    И имаше добри моменти, се насмеав добро.
    7/10
     
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    The perks of being a wallflower
    Одличен филм, добро исткаена приказна со многу емоции. Еден од оние филмови во кои сосема се губите и потонувате во ликовите. Кастингот ми се допадна ептен, мислев ќе ми бид чудно малку Ема Вотсон да ја гледам во друг филм, ама улогата и легнала. Очекував дека Кејт Волш ќе има нешто поголема улога, навикната сум да ја гледам во прв план.
    Како и да е си ја заслужува оценката на имдб.
    [​IMG]
    Step up
    И овој ми се допадна, си сакам вакви тинејџерски филмови со музика, играње...
    Ќе ги изгледам и другите делови. :)
     
  15. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    [​IMG]


    21 Jump Street

    Приказната е за двајца полицајци, на тајна задача, вратени во средно школо за да се вклопат и да го откријат кругот на дилери и доставувачи на дрога, што се шири меѓу тинејџерите.
    Мислам дека повеќето го гледале, јас тек сега се решив, бидејќи имам страв од преценети филмови.
    Среќа не е така со овој, бидејќи ми беше доста интересен, мешавина на комедија и акција, за чудо доста допадлив.
    За тмурно попладне, препорачувам.
     
  16. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Christmas Vacation

    [​IMG]

    Не ми се допадна многу филмов, освен некои смешни моменти што имаше, другото онака. Не би го гледала повторно филмов.

    Snow Queen

    http://images.amazon.com/images/P/B00007G1VR.01.LZZZZZZZ.jpg

    Еден од поубавите филмови за овој период. И три саати колку што трае филмов малку ми беа.

    Christmas with Kranks
    [​IMG]

    Интересен божиќен фамилијарен филм кој има доста интересни моменти :)
     
  17. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    The Five-Year Engagement :Down:

    [​IMG]
    Очекував повеќе башка дека е со Емили Блант, но филмов испадна катастрофа, го исклучив на пола не го ни догледав од што ми стана досаден.
     
  18. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Еве еден доста интересен Божикен филм, еден од подобрите во мојот маратон :D

    Santa Who? (2000)

    [​IMG]

    Со Лесли Нилсен во главната улога како Дедо Мраз, кој летајќи со санката излетува од неа и паѓа, со тоа што добива амнезија. Не се сеќава кој е и што е. Не откривам понатака, филмот ми беше навистина убав.

    Го препорачувам топло.

    Оценка 9/10.
     
  19. francais

    francais Популарен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    1.282
    Wicker Park.
    [​IMG]

    Ги мразам оние љубовни филмови со предвидлив крај, но ова една од најубавите приказни што сум ги гледала досега. Oна, вистинското... Иако е се изврзано и чудно, ми изгледа за доста вистинита приказна, зашто и во животот е така, изврзано, полно со себични, љубоморни и подли луѓе. И си плачев на филмов.. многу..
    Уште па и со Џош..
     
    На DzingrlakaDzikica и MissAnn им се допаѓа ова.
  20. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    The Dog Who Saved Christmas (2009)

    [​IMG]

    Филмчево има малку вештачка глума или лоша реализација, но ај може да помине.

    Се работи за едно семејство кое се вселува во нова куќа. Во соседството се случува кражба и донесуваат одлука да си земат кученце кое ќе им го варди домот. По некоја случајност ова куче било полициско кое повеќе не работи за полицијата затоа што не може да лае.

    Понатака кој го интересира нека си го погледне.

    Оценка 4/10.

    (многу се нервирам кога сликата не излегува :devil: )