ТЕМА: INSANITY workout

Мислење 13 Јан 2014, 08:40

Неколку пати имам почнато со програмава и по една недела или две максимум се откажувам :shock: Сепак морам да кажам дека и за тоа време има резултати. Но кога ќе се натрупаат и други обврски и немав време но и немав волја :|
Сакав да ве прашам, на самиот почеток кога почнувавте со програмава, издржувавте до крај?
Јас неможам... Знам дека тоа е бидејќи не бев доволно физички активна, но ете ќе успеам да издржам 30 мин и последните 10-15 мин неможам повеќе. Неможам воздух да земам.
Се надевам понатаму подобро ќе биде. :?:
Аватар на корисникот
Loly77

Бело цветче
 
109101
Мислења: 91
Зачленет: 23 Мај 2013, 17:12

Мислење 15 Јан 2014, 00:53

^ На почеток е тешко,кондиција немаш затоа,ама после тоа ќе издржуваш до крај :D Пробај цело видео да го истераш,не мора секоја вежба до минутка,само по неколку пати додека се навикнеш,па после се ќе си накачуваш.
Туку,јас се ќе издржам,ама овие склековите не се прават луѓе,неможам да се подигнам,како труп сум,а малку пробам,се слепувам за подот.Така да ваљда не пречи ако не ги правам :D
Лудило е програмата инаку :D
Аватар на корисникот
Marossa

Жолто цветче
 
20423845
Мислења: 1273
Зачленет: 08 Сеп 2012, 11:21
Локација: Bourbon Street,New Orleans
Слика
There are no coincidences. We are the puppets of our subconscious desires.

Мислење 15 Јан 2014, 03:42

Ја симнувам програмава и како што немам кондиција ќе си цркнам а? :D
Сакам само затегнување, не и слабеење. Ќе видиме дали и колку ќе издржам. :D
Аватар на корисникот
martinuska

Жолто цветче
 
36872511
Мислења: 3112
Зачленет: 01 Јул 2010, 13:51
Don't get confused between my personality and my attitude.
- My peronality is who I am .
- My attitude depends who you are !

A rekli su mi: "Ako je strast, proći će. Ako ne prođe, ljubav je." I nije prošlo. - Balašević

Мислење 22 Јан 2014, 14:32

Женски а што е разликата помеѓу овој програм и PX 90?
Oва е повеќе за слабеење а другава програма е повеќе за мускули ?
Аватар на корисникот
Candice.S

Сино цветче
 
44346
Мислења: 133
Зачленет: 26 Јан 2012, 22:07
Whoever said money doesn't buy happiness didn't know where to shop.

Мислење 23 Јан 2014, 16:03

Исхраната кажува дали ќе ослабнеш или ќе добиеш мускули,било која програма ќе функционира ако исхраната е во ред.
Инсанити е повеќе за кондиција и издржливост,П90х е за сила,издржливост и добивање мускули.
И од двете добиваш добро нема да погрешиш.
Аватар на корисникот
StefChef

Жолто цветче
 
462207
Мислења: 1662
Зачленет: 11 Авг 2012, 01:34

Мислење 23 Јан 2014, 18:33

Јас пак ги имам симнато и двете, едното пред година дена а ова пред 7 месеци.
Од вчера почнав ама немам ич кондиција.
Реално не се некои тешки вежби сами по себе но имаат интензитет. Јас како што нема мрднато од кревет едно добри шест месеци мислам дека ми е подобра варијанта да почнам со овие бидеќи како што е напишано погоре се за издржливост и кондиција кои јас ги немам :tmi:
Е сеа имате постирано линк http://www.femina.mk/out/?id=10ecf3bde3 ... ies-burned
со објаснување дека половина од ова се согоруваат калории за секој тренинг посебно.
некако е многу со ова првово Fit test да се согорат околу 250 и нешто калории или пак грешам?
Се моли XMaN да се јави :D

Јас вчера издржав само десет минути од видеото.
Денес пак почнав од него ама почесто правев одмор од некои 15-30 секунди.
Лесно го поминав загревањето и истегнувањето а она што успеав да го постигнам е:
Switch kiks: 50+60
Power jacks: 30+25
Power knees: 30+30
Power jumps:15+15
Globe jumps: 20+20
И тука прекинав, што од вчера што од денес нозете поточно мускулите над колениците многу ме болат кога се симнувам по скали.
Планирам утре да го почнам пак видево и да одам до крај само незнам како ке бидам со време.
И плус имам направено 50squats и 45 секунди wall-sit и вчера и денес.
Овие 30 дневниве предизвици не ми се проблем од денес ќе почнам да ги рачунам и ке ги правам по распоредот, ама ова колку ме препотува и изморува тоа чудо.
Ич немам кондиција :(
Аватар на корисникот
simoncelicius

Жолто цветче
 
12821437
Мислења: 1722
Зачленет: 29 Јан 2011, 17:31
There is only one success - To be able to spend your life in your own way !

Мислење 29 Јан 2014, 00:31

зошто кога ги вежбам вежбите ме боли цело стопало ?? баш ме интересира :?:
Аватар на корисникот
The.Pink.Angel

Сино цветче
 
12455
Мислења: 488
Зачленет: 09 Фев 2012, 14:39
Што повеќе ги запознавам луѓето,толку повеќе ги сакам животните бидејки тие не можат да те повредат како што може човекот..!!

Мислење 29 Јан 2014, 23:53

Зашто е со висок интензитет и досега телото не ти било научено на таков стрес и нормално е да чувстуваш болка,оваа програма не е за почетници и за луѓе што лежеле и немале никаква активност иако така се маркетира дека за 60 дена ќе ослабнеш,што е вистина ако исхраната ти е средена....
Аватар на корисникот
StefChef

Жолто цветче
 
462207
Мислења: 1662
Зачленет: 11 Авг 2012, 01:34

Мислење 31 Јан 2014, 22:22

барав нешто на youtube и го најдов ова

го пробав,вчера еднаш и денес еднаш..
мислите дека за отприлика 1 месец ќе има резултати? :)
Аватар на корисникот
tiph24

Сино цветче
 
16858
Мислења: 220
Зачленет: 31 Јан 2014, 22:08
Sometimes you just need someone to tell you're not as terrible as you think you are.

Мислење 31 Јан 2014, 22:50

Мислам дека не е толку до интензитетот колку што е до тоа што не се прават правилно вежбите. Пинк Енџл, би ти препорачала да ја прекинеш програмата додека не ти помине болката во стапалото. Болка во мускулите е сосема ок, ама болка во лигаментите, или онаа болка како коските да те болат е знак на повреда. Ако ја почнеш повторно подоцна обиди се да ги правиш вежбите што е можно поправилно. И јас ја прекинав програмата од исти причини (болка во коленото која не ми изгледаше баш наивна).
Инаку јас се подготвував за програмата, бев во одлична форма, вежбав некое време пред тоа со зголемување на интензитетот, и на крај пак се повредив.
Инаку, имам вежбано и други програми со висок интензитет, ама такви кои убаво ти објаснуваат на што треба да обратиш внимание и каде најверојатно грешиш и освен болка во мускулите немам почувствувано ни еден знак на повреда.
Не се сеќавам да приметив некои промени со програмава, макар да не знам ни колку ја вежбав (мислам дека беше некој краток период), макар да за истиот тој период со други програми имам приметено видливи промени (можеби било до периодот)
Од мое лично искуство не ја препорачувам програмата.
Аватар на корисникот
DAngel

Жолто цветче
 
16781156
Мислења: 1440
Зачленет: 19 Мар 2011, 16:49
Локација: where dreams come true
Roses are red violets are blue, God made me pretty, what happened to you? :wasntme:
Драги мажи, единствен начин да ја измерите вашата машкост со сантиметри е да ја измерите ширината на насмевката на лицето на вашата девојка! :)

Врати се на Фитнес

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 5 гости