1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Зумба

Дискусија во 'Фитнес' започната од agi, 26 октомври 2010.

  1. agi

    agi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    65
    Ме интересира дали одите и ако одите каде. Дали некој оди во Ребис?
     
    На Boomgirl и eemmiilliijjaa им се допаѓа ова.
  2. jasic

    jasic Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    8
    Зумбата е супер.Откако поцнав целосно се заразиув.Јас одам во школото Димитар Миладинов-бившо Бракја Рибар во свецената сала од 19-20 цасот понеделник и среда, а истата инструкторка Тања држи и во 11 Октомври вторник и цетврток од 20-21 цасот-фискултурна сала.
    Зумбата може да ја дрзат само лиценцирани инструктори-кои се едуцирале за тоа, а кои за РМ може да се види на официјалната страна на зумба www.zumba.com во делот локација и да изберере Скопје или Македонија .Колку што ми е познато Ребис нема свој лиценциран инструктор и тоа нешто ѓто го држат е којзнае што

    Поздрав
     
    На EmilijaAaa и eemmiilliijjaa им се допаѓа ова.
  3. agi

    agi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    65
    јас би одела во Песталоци ,тоа ми е најблиску
     
  4. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    На Ilina.I му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    А дали тие што веке подолго време посетуваат фитнес имаат некој резултати?Јас посетувам веке еден месец за сега не сум осетила некој промени
     
  6. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.893
    Kај нас е исто како на видево,ама некаде има класови каде што има различна зумбакако зумба голд,аква зумба,зумбатомик и др па јас неколку пати појдов на некоја друга и ми беа тешки чекорите :?: кај нас е за еднаш да појдеш 12дол.во секоја населба има различни термини и денови,па ако сакаш 3 пати неделно,можеш да појдеш на другата населба најблиска :) мислам дека има ефект,јас првиот пат кога појдов супер ми беше,се осекаш секси,се потиш,калории губиш и плус имаш забава.еве можеби 3 недели бидена сум и мислам дека почнува да има ефект,и кога ке заврши часот ,кога излагаш како од на плажа да си бидена,си испотена :D ај со срека на сите зумбики :D :*
     
  7. jasic

    jasic Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    8
    И кај нас е исто како и на видеото и е мнооооогу забавно.Месечно е 1,000 ден или од час 150 ден
    ПОЗ
     
  8. hiena.epa.sto

    hiena.epa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    5
    вакво Зумба има и во школото В.Ц.трена во карпош 2. Јас не сум била ама мајками иде со нејзина другарка и многу се задоволни
     
  9. jasic

    jasic Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    8
    Има на повеќе места можда на десетина локации низ Скопјево.Локациите ги има на официјалната страна на зумба
     
  10. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    280
    Пол:
    Женски
    Јас одам на зумба и многу ми е убаво има многу динамик,скокање,потење навистина е супер за одржување на линијата и затегнување на телото јас одам во аеродром мислам дека се вика аква школото.
     
  11. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Се има бе во Скопје а во Штип ? ништо :(
     
  12. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.893
  13. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    И јас многу сакам да одам, но на интернет најдов само за во студиото „Топ форма“, а таму е многу скапо. Ај некоја од вас ако знае каде на друго место во Скопје има и колку пари е, нека сподели со нас :)
    Праскиче, ти колку плаќаш таму кај што одиш? И колку пати неделно има тренинг?
    Фала однапред :D
     
  14. agi

    agi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    65
    - Zumba - OU Vera Ciriviri Trena 18:00
    - Zumba - OU Lazo Angelovski 19:00
    - Mat Pilates - OU J.H. Pestaloci 19:00
    - Zumba - OU Kiril Pejcinovik 19:30
    - Zumba - OU Ljuben Lape 19:30
    - High Energy Aerobic - OU Dimo Hadzi Dimov 19:30
     
  15. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    А колку пари е? И какви девојки одат, т.е. да не се повеќето деца од основно, пошто гледам дека сите се во училишта. Срам би ми било таму со деца да тренирам, олкава крава, дупла постара од нив, а тие сите телиња :D
     
  16. Lollipop

    Lollipop Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    31
    Зависи која ти е возраста и што подразбираш под поимот деца :D . како и да е јас имам 23 години и има буквално од сите возрасти и помали од мене па дури и генерација на мајка ми одат. плаќам 1000 месечно 2 пати во неделата + доколку идеш и на аеробик и пилатес за нив доплакаш само уште 500. Вака со ова за 1500 ден месечно добиваш 6 дена активност во неделата.поздравче
     
  17. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    Офф... Искрено, скапо ми е да дадам 1000 денари за само 2 пати неделно...Изгледа само сон ќе ми остане ова...Ваљда секаде е скапо...А иначе под поимот деца подразбирам девојки од по 12, 13, 14, 15 години :)
    Ако се мешани е ОК, ама пошто Аги пиша зумба која се одржува во основни училишта, претпоставив дека повеќето се помали. Btw јас сум 22 години :)
     
  18. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.113
    Допаѓања:
    100.245
    Пол:
    Женски
    Се одржува во салите на основни училишта затоа што таму го земаат просторот. Инаку одат постари не само деца од 15-16 години. Другарка ми оди а има 32 па сега види ...
     
    На Mygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Mygirl

    Mygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    849
    А колку пари е?
     
  20. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.113
    Допаѓања:
    100.245
    Пол:
    Женски
    http://www.fitone.com.mk/default.htm