1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лејди Гага (Lady Gaga)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од wolf4e, 25 јуни 2010.

  1. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Замислете колку смрдела. Да носиш живо месо на тебе тоа смрди :puke: Колку е проѕирна со постапкиве, желна за внимание. На овој или оној начин.

    Оваа да излезеше на времето кога растураа Агилера, Бритни, Пинк, Џенифер Лопез, Бијонсе, никој немаше ни да ја зауши. Само светов е во неповрат отиден и веќе се е нормално. Нормално е кој поголем кловн ќе излезе.

    Постојат 4 рода.
    Женски род
    Машки род
    Среден род
    И четврти род - изрод.
    Оваа е во четвртиот. :puke:
     
  2. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас дури сеа глеам дека е од кременадли цела :o Колку луѓе немаат за јадење она капчиња и чевличиња си прави :^)
     
  3. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    За мене ова е преминување на црвената граница. Толку е одвратно и одбивно, што дури кога коментирам за овој фустан(ако така може да се нарече) се гадам. Разбирам желба за внимание, да се биде поинаков, ама ова е веќе претеризам. А што е најбитно, сигурна сум дека ни она самата немала толку јака желба да го носи ова, туку го облекла зошто занела дека ќе ја има низ сите медиуми!
    Заради Лејди Гадна сега доживотно кога ќе јадам кременадли ќе замислувам како јадам чанти и чизми!
     
  4. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Сакам кажам, не знам ШТО да речам е работава за Лејди Гага |( ОК, дефинитивно донесе некаква иновација на музичкава сцена, само што иновацијата се состои во тоа како да изгледаш ко што поголем идиот за да привлечеш внимание. И што е најстрашно сега сите забегаа по нејзин терк, и тоа веќе ужасно ме нервира, дури и пејачки кои ги сметам за квалитетни како на пример Кристина Агилера.
    Опни бор машина на глава со љубичици, доле стави танги и најлон ќеса и ајде иди шетај се и привлекувај внимание. Ужас.

    Видов некои стари спотови како пеела во живо, не е лошо, дури и се дрзнувам да тврдам дека има добар глас, ама ете презаситеност од музика па ајде да привлечеме внимание на друг начин. Мислам, алал и вера, успеа, си го фура своето. Ама мене не ми се допаѓа. Картмен повеќе ми се допаѓа, ма одличен е! :lol:

    <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/8WnCdf04ba0?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/8WnCdf04ba0?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
     
    На dancing.queen, strangewoman и Offspring им се допаѓа ова.
  5. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    [​IMG]

    Гага се појавила на настап во некој клуб во Њу Јорк носејќи ја оваа, ако може да се нарече креација од коса.


    Што е следно се прашувам. |(
    Инаку ми се гади штиклиштана кога и ги гледам. :puke:
     
  6. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Кременадли , коса !? Што е следно ? :^) Од толку пари што ги има не знае што да прави со нив , како и повеќето познати . Јас да имав толку пари на облека ќе ги трошев , а не кременадли . И на нив ама ќе ги јадев ;)
     
  7. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Лејди Гага инспирација за плашило за гаврани ..се изнасмеав :D
    Лондон, 11 јули 2010 (МИА) - Еден британски земјоделец дошол на идеја да направи плашило со ликот на познатата американска поп ѕвезда Лејди Гага.

    Најџел Бритен од областа Сара во југоисточна Енглија, гледајќи го настапот на Лејди Гага на овогодинешнто доделување на Брит наградите, која била многу ексцентрично облечена и исчешлана, добил идеја како да се ослободи од гавраните кои го уништувале неговиот посев.

    Сопругата на Најџел му помогнала да изработи фустан, идентичен на оној копј го носела Лејди Гага. Но тој не бил задоволен само со фустанот, па решил гавраните да ги плаши и со перика со што сличноста меѓу плашилото и Лејди гага била доведена речиси до совршенство.

    Трудот вложил со плод, бидејќи од тогаш гавраните не доаѓаат на неговото поле.
     
  8. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    ^
    [​IMG]
    Инспирација и пол. 8)
     
  9. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Ова и ден денес да го гледам паѓам од смеа :D :D :D Колку само се совршено реални! :D :D
     
    На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
  10. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.893
    Лејди Гага се омажила кај комшиине :| |(
     
  11. Night.Star

    Night.Star Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    117
    Без разлика дали ја сакате или не, дали ја слушате или не или дали ви се допаѓа нејзината ексцентричност или не - факт е дека има глас, талент за свирење клавир и пишување хитови(комерцијала е, да, ама само така се прават милиони). Не ја слушам активно, само кога ке фатам некоја песна на радио или ТВ. Ова ми е една од омилените нејзини изведби - http://www.youtube.com/watch?v=l3R3KqrJAI4 :clap:
     
  12. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    Лејди Гага е звезда во вистинска смисла на заборот, барем за мене, знај да пеј, несекојдневна и необична облека и контраверзна :clap: за неа ;)
     
  13. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Мене Лејди Гага вака како особа не ми се допаѓа.Се упропасти самата. Песнана Алехандро што ја коментиравте ми е убава . Ама спотот ми е :puke: Го видов еднашка и не мислам друг пат да го гледам.Песните и се убав,певливи. А ова со фустанот од месо прочитав негде дека тоа било имитација. Ама не знам колку е точно н ме фаќајте за збор.
     
  14. plavusha

    plavusha Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    124
    Ја обожавам, мислам нема што да ја споредуваме со други се знае дека е најдобра, тие имаа по цели 10 години да се истакнат, таа за 2 години од ништо стана нешто, го освои светот!

    омилената изведба http://www.youtube.com/watch?v=1nhDwoy79DM :)
     
  15. doll

    doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    115
    ја сакам многу лејди гага, песните посебно оваа телефон со бијонси! :clap:

    инаку за спотовите, облекувањето..упсс! -соблекувањето :lol: ...не е баш по мој вкус искрено, али можам да ја наведам во омилена пејачка
     
  16. crnokosata

    crnokosata Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    песните и се убави ама спотовите и стилот :lol: :x жива катасртофа :puke:
     
  17. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Не ја сакам , ми се гади од неа и сметам дека е потполно дебилна. Се обидува нешто да изведи као у фазон Гага- револуција и сега и дечиштава ќе почнат на неа да се угледуваат. Го велам ова зато што не знам дали гледавте на детската Евровизија имаше девојче кое го нарекувале нешто како втората Гага и не знам ти што. Само знам беа излезени на сцена во грди облеки и се притресуваја ко дамлосани. :puke: :puke: :puke: Жално.
     
  18. sunshine93

    sunshine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    37
    Не сум некој голем нејзин фан но можам да ги слушам нејзините песни. Ми се допаѓаат. Само некако во последно време почна ептен да изведува глупости како што беше фустанот од месо :puke: .. не знам мислам дека претерува со ексцентричноста и желбата да биде ептен различна. Како и да е Poker Face песната многу ми се допаѓа и ме потсеќа на убави времиња :)
     
  19. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    6.305
    Не сум и некој фан, али има убави песнички, да речеме што ти се фаќаат за уво :rofl: и можат да се слушаат. Не се нешто посебни, туку се онака просечни. Мене најубава ми е Love Game. Има убав глас, ама не до толку како што сите ја фалат, има сто пати поубави гласови од нејзиниот. Она некако и со сто кила шминка не е убава, т.е многу е грозна, а без шминка е страшило.. да не речам. Имам наидено на нејзини слики кога била помлада, дали едно 17 години, имала кафеава коса и била многу слатка. Ама сега.. Ексцентрична е, има интересен стил, ама најчесто знае да претера. А и оваа нејзина слава стекната за неполни 2 години сигурно не е стекната толку од гласот, отколку од однесувањето, нејзините изреки како ' little monsters ' , стилот, мада она повеќе се соблака отколку што се облака ама ајј :D А и некако песните сите и имаат такви некои мистериозни пораки и се напишани во чуден стил, што ги прави уште попривлечни. Баш еднаш зборевме со другарка ми и ми покажа едно видео, за тоа дека Лејди Гага соработува со ѓаволот ( Луцифер ) ама јас не верувам баш во тие работи. И има превртени песни, на пример таа Paparazzi и незнам како има сосем поинакво значење кога е reversed. А и баш одсекогаш сум се прашувала какво значење има песната Poker face... Ама, ни Лејди Гага не е сама што прави песни со скриени пораки, тоа го прават и други пејачки, еве како Бритни, во песната If you seek Amy.. погодивте што значи? ;) Сепак девојката си фура свој стил, има добар глас и си ја стекнала ко што треба славата.
     
  20. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Славата си ја стекна со појавување во јавност облечена во вреќа за ѓубре, обвиткана со месо или со притресувања како штотуку да ја погодил гром, а не со својот убав глас. И плус текстовите на песните се живи глупости. И сега сите како да се натпреваруваат кој е поголем фрик, отколку кој има поубав глас.
    Ете на таа листа „Најголеми фрикови“, може лејди Гага да го завземи првото место, а Мајкл Џексон второто.
    Јесте да и тој беше ексцентричен, ама неговата ексцентричност се простуваше заради тоа што, беше еден и единствен, затоа што воведе нов правец во музиката и постана Крал на поп-музиката, заради неговите вокални и танцувачки способности, кои и ден денес траат и ќе траат. Се прашувам што од тоа има Лејди Гага па да ја простиме нејзината ексцентричност? :^)

    Се изменија вредностите... Не се цени добрата музика сега. Се ценат Фејм Монстерите (богами поголем монстер ни имало ни ќе има).

    И на крајот само ќе ја спомнам позитивната работа во врска со дотичната, конечно Баба-Рога може да се одмори. Од сега децата ќе ги плашиме со Лејди Гага... ;) :)