1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Pitbull (Питбул)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од yawn, 23 јули 2011.

  1. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Барајќи да прокоментирам збор-два за него,не ми се верува дека не го сретнав како тема :)
    However,Питбул (Армандо Кристијан Перез) е Американски рапер,пејач,текстописец и продуцент.
    Најпрво се прослави со својата "I Know You Want Me (Calle Ocho)" па "Hotel Room Service",за на крај да добие светска слава и многубројни хитови со најпознати светски музички имиња...
    Мене лично ми се допаѓаат неговите песни,но некако премногу го форсираат и малку здодевни станаа ]:)
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  2. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Добри се песните :) :*
     
  3. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Не направил ништо посебно значајно во музиката. Ниту едно значајно дело кое ќе остане да се слуша генерации и генерации. Плус, речиси сите песни му се дуети во кои се појавува на 15 секунди и рапува делчиња кои се без врска.
    Така да, палци надолу за Пит Бул.
     
  4. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Сите песни му се исти, досадни и немаат никаква музичка вредност.

    Одамна изгубениот брат на Денис Екс ќе да е, тој е „квалитетот“.
     
    На Hipster и renata77 им се допаѓа ова.
  5. babylove123

    babylove123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    55
    Ми се допаѓаат повеќето песни. Добри ми се за играње :dance:
     
  6. babylove123

    babylove123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    55
  7. Buttterfly

    Buttterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    776
    Ги имав во телефонот ''I know you want me'' & ''Hotel Room Service'', џускавме со една другарка на нив.

    Не знам ниедна друга негова песна, а и овие двете погоре се без никаков квалитет.
     
  8. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Ја сам мала ПИТ БУЛ - ТЕРИЕР! Па и не баш... |(

    Типов ме иритира со капитал И. Ме нервира со самата своја појава. И кога ќе видам дека секоја втора, а ако не и секоја песна е feat. Pitbull исклучувам, жими се.
    Путбул ми е новиот Дејвид Гета. Значи сегде го има, а сепак е доказ дека квалитетот не се постигнува со квантитет.
    Една единствена песна ми е од него интересна за журкање, а се останато да беше без него, ќе ми беше поубаво. Абе нешто како вегетиче кое попримило влага и мувлосало, и не ти треба бе, не ти треба.

    Еве ја песната. Оп цуп са са! Ама мора да имам исконсумирано неколку коктелчиња за да се разиграм на овој сељачизам. Ех што ти е логика, сељачко + сељачко = Пирамида игра :D
    Или само имам убави спомени од една блесава журка на песнава, или сум скренала на момент и знам да го сфатам ремиксов, не знам. Како и да е стискам заби и ја постирам.

    http://www.youtube.com/watch?v=tKugtvlVgMo
     
    На crazyinlove19 и renata77 им се допаѓа ова.
  9. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    А јас баш сакам да ги нервирам тие што го мразат Питбул. :lol:
    jokin
    Има добри песни, понекогаш претерува, мене понекогаш ми е досаден, со кој ќе стигне прави песна, ма даај-take a f***in break, man -.-
    Омилена (засега) ми е таа со ne-yo-give me everything. :)
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Негова песна што ја знам каде што само тој пее е Calle me Ocho :wasntme: .
    Па и стварно, само таа му е негова. :D
    Овие што се убацува само :lol: , ми се топ и си ги слушам често, On the floor, I like it, Give me everything tonight, сега ја слушам и оваа со Марк Ентони и ми се допаѓа. 8)
     
  11. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    8.122
    Пол:
    Женски
    Многу одбивна појава,има нешто селјачко или во неговата физиономија или во неговото држење и пеење со искривена уста,вака нешто[​IMG]
    Не сум сигурна што го прави поголем селјак,но најверојатно несоодветноста на филмот во кој си живее( мачомен,ганстер бр.1 ,мафиозо и сл) и неговата прилично тапа и глупа надворешност,но мислам дека ептен би се вклопил во српската естрада.Како создаден за дует со Миле Китич е,нешто во стил Циле Миле :D
    За песните.....после првата I know you want me,која се покажа неприфатлива за моиве уши,кога и да го начекам го сменувам така да воопшто не му ги знам останатите.Иако не сум во тек со кариерата,не очекувам некои драстични промени во стилот,па и со кој било да сними дует би било варијација на тема(првата песна).
     
    На ForeverYoung му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    ^ nigga additude, а тој е latino muchacho |(
    Totally unattractive! :puke:
     
  13. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.036
    Кога излезе I know u want me јас тоталнооо се вљубив во песната значи година дена и повеќе не ми излегуваше од глава, a постоа Hotel Room Service беше јаготка на шлагот така да покрај овие две песни си го засакав и човеков, интересен акцент има сладок ми е кога зборува :lol: , а и овие новиве песни што му се дуети се добри ! така да мене ми се допаѓа како изведувач :D
     
  14. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    За вас не знам ал јас би му идела на концерт. Па чоече ќе дојдат ЏЛо, Марк Ентони дури може и ќе се смират :lol:, па Акон, па Енрике, Шакира, Фарел, Аш Аш Ашер :wasntme:
    Он е убацување во добри летни хитчиња најчесто, то ти е летен момак. :D
    Шо знам што фора им стана да биде он рапувачот, а каде каде има боље момци за хитчиња со ft. Mене ми е ок без да го гледам, зашто тие песнички ми се топ, онака апла хитче за 2 месеци и после 1 година не знаеш ни А да кажеш од песната, битно си ја потпевнувал цело лето ил зима. Дури и пола ринг тонови на мобилни се од ова песниве од кучево. И обавезно у дискотеки ќе го слушнеш неговиот глас на 20 секунди. Негови самостални песни ја освен 2 апла што му беа хитови не ни знам други.
    Него на лик е антипатик. Па и стално у одело ко мислиш господин чоек, а да не му ја зборам онаа фацата ко погоре Рената што ја стави, ти доаѓа бокс да му мавнеш, барем намерно тогаш ќе ја криви устата од болка.
    Ах да и да не заборавам ми го има спомнато името во песната Рум Сервис поштовање :rofl:
     
    На Rozich, JoxyTheFreak, BeYourself и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ауу бре не го можам овај :puke:
    Како зачин ми е, во секоја манџа го има. Досаден е. Ќе си пее, ќе си пее некој изведувач и оп! ете го Питбул да излае нешто |(
     
    На Breezy му/ѝ се допаѓа ова.
  16. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Има карактеристична боја на гласот, така да од далеку може да се препознае дека станува збор за Pitbull. За овие неколку години додека е на светската музичка сцена има успеано да си изгради сопствен стил и препознатливост, без разлика дали тоа за некои ќе биде вулгарно и одбивно, за други – забавно. Сепак, за да стигнеш до учество во песна на пејачи/ки со поголемо реноме од тебе е успех, бидејќи има нешто во тебе што ги привлекло.

    Лично јас, немам некое посебно мислење за него. Оние неколку песни кои му ги знам и ми се допаѓаат за забава и журка можам да ги слушам, друго – не. Овие денови, како за инает ми се допаѓа Bon, bon. :rofl:

    http://www.youtube.com/watch?v=EPo5wWmKEaI&ob=av2e

    http://www.youtube.com/watch?v=9O72RLP5fF4&ob=av2e

    http://www.youtube.com/watch?v=0ghPCj0wWV8
     
  17. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Како појава ми е ептен антипатичен, а има неколку добри песнички. Го има секаде, буквално-заради тоа ми е уште поодбивен.
    Омилената од него ми е I know you want me. И искрено се сомневам дека ќе направи подобра некогаш...
     
  18. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Мене ми е баш онака Топ! Ми се свиѓа,да го има само во делови од песни и тоа летни хитовии и можам да кажам дека на сите песни им дава посебен шмек :rock: Досега нема песна што не ми се допаѓа од него!
    Ма го обожаваам :rock:

    http://www.youtube.com/watch?v=2up_Eq6r6Ko :dance:
     
  19. loly89

    loly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    74
    Првите песни му се најубави I know you want me i hotel room services
     
  20. Tanny

    Tanny Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    401