ТЕМА: Селена Гомез ( Selena Gomez )

Мислење 14 Јун 2011, 08:14

Ја како да не, грда ви била, сега сте баш ко цурине од Саут парк кога стигна новата згодна учителка и кога ја оговараа - „Е даааа убава е ама ти не знаеш како
Скриен текст: покажи
прди и колку смрди, ауууу
:D
Ах бре жени, не замислувам на пазар со плетени џемперчиња сите до една, со скрстени раце, покрај нас поминува некоја презгодна риба и сите во ист глас - е на шо личи со волку кратка сукња? Мајка има ли? Огледало? :)

Што е битно впрочем дали е грда или не. Прашањето е која е Селена Гомез? Најсериозно. Не дека сакам да ги потценувам младите таленти, ама дали станува збор навистина за извонреден млад талент, или еден од производите на американската музичка продукција?

Јас дознав за неа благодарение на Фемина да ви кажам право, односно на МТВ музичката телевизија. Гледам некое латино младо моме, на телевизија, во пустиЊа со моите обетки - епа не може! :devil:
Си прашав на Фемина кое е момево и ми одговорија.

Така да за Селена Гомез знам дека има....многу убави обетки :emo: :D

Ете толку вреди да се спомне. Можеби во иднина ќе ме изненади, не велам не.
Аватар на корисникот
Phyramide

Жолто цветче
 
144869357
Мислења: 3009
Зачленет: 12 Јул 2010, 08:54
Локација: Сегде само не тука
Those of you who think you know everything, are annoying to those of us who do.

"Je suis l'as trèfle qui pique ton cœur."
"Je suis passé pour être présent dans ton futur."
MC Solaar

Мислење 14 Јун 2011, 08:37

Селена Гомнез, Гомез де заедно со сите Дизни ѕвезди им препорачувам да се пикнат во задникот на тој пто им плаќа да гракаат и да ја трујат публикава со некои песни во кои тонот Ре не можат да го испеат... За актерка сум ја видела во еден филм и лично ја споубаво глумам од неа, не ни знае да внесе некои чувства во улогата туку ми е како робот со она пискаво гласче. За пеење воопшто не ми се допаѓа ниту гласот,ниту песните. Жално што поради вакви „таленти“ некои вистински способни луѓе се во сенка.
Аватар на корисникот
MissCupcake

Сино цветче
 
250117
Мислења: 369
Зачленет: 24 Мај 2011, 22:59
Локација: In Illinois next to my loving saluki... ♥
Kiss while your lips are still red, while he's still silent, rest while bosom is still untouched, unveiled...

Мислење 14 Јун 2011, 09:25

Како ли ќе реaгираат фановите на пиперот на ова :?:
http://brkajrabota.mk/showtime/trach/73 ... nel-selena

:lol: :lol:
Аватар на корисникот
starbucks

Жолто цветче
 
66205379
Мислења: 3065
Зачленет: 12 Апр 2011, 15:32

Мислење 14 Јун 2011, 10:17

Селена Гомнез, Џастин Педер, Мајли Циркус...преку глава ми е од такви новородени ѕвезди!! По нив лудуваат девојчиња и момчиња од 8 до 14 години, после тоа веројатно малку созреваат па им поминува меракот!!
Што ли има во нив? Селена за мене е потполен анонимус, ниту и’ знам песна, ниту филм, ниту ништо!!
А што е таа уствари? Актерка, пејачка, водителка, манекенка...? Пошто овие Дизниевиве јунаци се родени за во секоја струка во шоу-бизнисот! Абе само на тв да се.
И наместо да се создаваат филмови од типот на Мики Маус и тоа да се омилените ликови на малите деца, се создаваат филмови како Хана Монтана и децата си замислуваат дека еден ден ќе бидат како неа... Е таква слика им се создава со новиве ѕвездички!!
Аватар на корисникот
WhiteAngel

Жолто цветче
 
1588745
Мислења: 2107
Зачленет: 31 Јан 2011, 19:52
Локација: Таму некаде...во светот на принцезите од бајките
Слика

Keep calm, Shop and wear Heels!!

Мислење 14 Јун 2011, 11:06

Много ми е едвратна !! :puke: :puke: :puke: :puke:
Аватар на корисникот
Siksi

Сино цветче
 
293240
Мислења: 460
Зачленет: 23 Јун 2010, 10:48

Мислење 14 Јун 2011, 11:22

Порано беше слатка,сега кога се фати со Биберов многу се лигават,се прават демек подобри од Бранџелина се |(
Аватар на корисникот
anamariia.x3

Зелено цветче
 
843369
Мислења: 576
Зачленет: 27 Фев 2011, 21:07
Локација: In my home,in Camp Nou.

Мислење 14 Јун 2011, 12:46

Ова го најдив во коментар од едно видео на Селена,и мислам дека баш би одговарало на вашите коментари!

Скриен текст: покажи
Wow u think shes a whore , okay

Are her boobs coverd ? yes
Are her legs coverd ? yes
is her belly coverd ? yes
Is she posing like a porn star ?no
Is she wearing a bikini ? no
Has she got fake boobs ? no
Has she got a fake nose ? no
See my point by any chance ?
Аватар на корисникот
Angel4e123

Сино цветче
 
4216
Мислења: 131
Зачленет: 29 Јун 2010, 17:55

Мислење 14 Јун 2011, 23:17

И што има тука врска, кога НЕ ЗНАЕ ДА ПЕЕ? |(
Реално гледано многу е крш. Колку сака нека е убава, згодна и сл. нема убави песни и глас.
Подобро да ми донесат порно ѕвезда со вештачки гради, цела гола и да можам да направам куп Лего коцки за деца, ама да пее убаво и да има добри песни би ја слушала. Случајов е крајно спротивен и муабетов не држи вода.
А верувам дека е многу глупава, сметајќи според тоа кој и` е дечко.
Крај на приказната.
Аватар на корисникот
Wild.Child

Црвено цветче
 
65882432
Мислења: 5574
Зачленет: 12 Јан 2010, 20:09
Things you own, end up owning you.

Мислење 15 Јун 2011, 00:18

Селена е уште еден призвод на Дизни, за младата, речиси ретардирана младина во Америка.
Сите тие Дизни глумици, пејачки и што уште не, имаат квалитет колку што јас имам осет за спорт.
Значи ИЧ!! ВООПШТО!!
И колку сакате вие помалите генерации величајте ги овие ликови, толку помалку сенс ќе имате за квалитетна музика, добар филм и вистинска ѕвезда.
Аватар на корисникот
starfish

Жолто цветче
 
94381879
Мислења: 4600
Зачленет: 31 Јан 2010, 22:50
Слика

Hiljadu necijih srecnih casaka bice kao ovaj, ali ovaj nikada više.
Hiljadu tudjih ljubavi bice kao ova, ali ova nikada više.
Nikada: jedina konacnost.

Мислење 15 Јун 2011, 14:04

еве за сите што викаат дека и љубомориме , видете ја овде со светлуцавово фустанче ала к15 , како преубав игра и пее.....мислам ако можете да ја слушнете како пее, пошо нели има многу моќен глас па дури и фановите ја надвикуваат ...

here you go :- кој талент а? бреејј и ја сакам ваква да бидам...

бтв за споредба еве ја снимената верзија

Аватар на корисникот
BlackCat

Зелено цветче
 
18920
Мислења: 514
Зачленет: 16 Авг 2010, 18:23

Врати се на Групи и изведувачи

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 1 гостин