1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Алкохол!

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Avatar, 27 декември 2009.

  1. Avatar

    Avatar Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    12
    Kolku pati do sega ste bile pijani...i kakvi gluposti ste napravile na pijana glava:))))ajde cekam jaki slucki
     
  2. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Не многу 2-3, но повеќе не пијам затоа што ништо не се сеќавам наредниот ден и не можам да ти кажам што сум правела хахахахаха. :lol: :lol: Добро што сум била со моите другарки, па тие знаат што треба да направат - правец ДОМА :lol:
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Пијана, ама она баш дамла пијана сум била 2-3 пати. последниот пат за малку што не ме однесоа на токсикологија па затоа одтогаш си пазам што праавам. Кога ќе осетам дека почнува да ме фаќа, престанувам со пиење.
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.789
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Uffff podobro da ne pocnam da zboram kolku pati sum bila pijana. Ednas vo sred trgovski pred kup narod po skali sum se trkalala :oops: ... ama sega se pribrav epten i so decko mi si uzivame da si pieme vince po nekoja cashka onaka meracki:D ama takvo lokanje nema vise i preporacuvam do toj stepen da ne se pie
     
  5. LadyE

    LadyE Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    9
    оууу сум била многупати пијана, пијана до таа мера да не се сеќавам ништо, значи дус-дибидус :lol: кога сум пијана најчесто ќе смувам некого :P или пак ќе почнам да му зборам некому, онака искрено :lol: ама моја среќа што другарките се најчесто со мене па ме контролираат :P иначе одамна не сум пиела, не сум се напила :lol:
     
    На Ninushka му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    И јас исто, дамла пијана сум била 2, 3 пати, али тие вредаааааааааттттт.... :) :lol: :lol: :lol:
     
  7. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    хахаххахаха темава е јака :clap:
    можам да си се пофалам дека засега добро се држам никогаш во мојата ПИЈАЧКА КАРИЕРА не сум била пијана до степен да незнам што правам и како се викам :lol: сум била поднапиена и развеселена ама пошто алкохолот многу не ми влијае на расположение (и кога сум трезна сум си расположена) единствено што имам забележано е дека неможам баш секој збор што го кажувам да го контролирам и некако поинаку ми изгледаат луѓето (во случајов машки особи ми изгледаат посимпатично отколку на трезно хахахаххаххаха)
     
    На Ninushka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    jas prvpat se napiv alkohol na 18 godini znaci imam 10 godini pijacka kariera :lol: za tie deset godini moze na prsti na edna raka da se izbroi kolku pati sum bila pijana zaso fala bogu dobro znam da se kontroliram,si go osekam organizmot koga mu e dosta i prekinuvam i zabe e posle toa i da me tera nekoj i da me moli i sve nema sansi :) a imav edna drugarka koja retko piese ama sekogas koga ke piese ke se opiese zaso neznaese da prekine koga ke pocne i vikavme -"nemoj ke se opies"a ona "ne ne sum pijana"i taka-ne sum pijana ne sum pijana - posle pol saat-saat"decki ja se opiv" :D inaku jas si pijam alkohol koga sum izlezena 2-3 caski secen konjak so koka kola mi e standard..poveke retko.
     
  9. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.107
    :lol: темава!
    Прво пијанство - на 12 години. И тоа како? Мајка ми доби ликер од чоколада за роденден. И јас, мислејќи дека е некое такво, слатко млекце, на екс испив цела чаша (глупаво дете) :)
    Се клатев пола ден, мајка ми се чудеше што ми е, за на крај кога виде дека ликерот е намален, се фати за глава. :)

    Друго, легално пијанство, на 18! Од црвено вино мешано со степ од малини. Ден денес ми се повраќа кога ќе се сетам. Ај што беше грозно, и не беше пивливо тоа чудо, туку сите 6 другарки што го пиевме се истуривме од повраќање (глуп тинејџеризам) :)
    Блиско пијанство... Летово, пред да одиме во Хард Рок, со другарките си купивме литро текила, лимончиња, се качивме во кола и правец во парк. Рокнавме Бијонси и Crazy in love да пичи од кола, и на екс, по 11 текили секоја!
    По инстантно пијанство во живот не сум имала. Прво, игравме ко будали излезени од кола, јас играв брејк денс на паркинг (во суќња, мизерии :) ), па кога и се јавивме на друга другарка да дојде да не земе, се чудеше зашто сме пиеле толку без усул. Плачевме од смеење и од што ни се плачеше, конфузија од пиењето, што да ви кажам!
    Дома кога дојдов, не знаев кај ми е креветот. Среќа што беше лето, па со млака вода и малку седење на свеж воздух некако се отрезнив. Се сеќавам на вечерта, лудо си поминавме, ама толку пијана вечер нема да повторам пак, сигурно! :lol:
     
    На LightOFF му/ѝ се допаѓа ова.
  10. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Пијам ама тешко ме фаќа.И пијам со повод,нова година,роденден и слично.Ми требаат повеќе коњаци или литар вотка.Еднаш кога бев ептен пијана само помнам дека перницата ми бегаше де на едната де на другата страна од креветот.Сабајлето станав од креветот на брат ми :lol: Значи целосно сум ги измешала работите :lol:
    Е со дечко ми кога ќе решиме да се подначукаме ... е тоа е ...закон.Незнам кој кого носи дома,некогаш ќе ја загрешиме,ќе останам јас кај него тој кај мене :lol: :lol: :lol: Впрочем сега се мислам,уште со црвено вино не сум ја оплескала...а за ручек скоро секогаш пијам по една чаша.Треба да превземам нешто :lol:
     
  11. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    a ne vi kazav za mojot prv pat koga se opiv.ne imav pieno pred toa konjak i na edna veridba site devojki pieja konjak i aj vikam ja da ne se dvojam i ja ke se napijam konjak,a pred toa samo vino imav pieno.i deka so koka kola seceno,mi se vide slatko,i vikam ej abe ova ubavo bilo,ne fakalo.ama toa da ti bilo"idi pa ke te stignam" :lol: .i cela veridba veselo igranje peenje super,ne se ni osetiv deka me ima fateno,a neznam kolku ispivme.ama ko trgnavme da si ideme koga me fati vozduhot svez nadvor odednas me presece.i vikam na drugarkami"jas nemozam da odam"-"kako ma vika nemozes da odis"-"e taka vikam ubavo,nemozam da odam" :lol: i me fatija ona od edna strana,deckoi od druga strana i u kola,i posle ko stignavme kaj mene pred zgrada,me kacija dvajcata po skali,i vlegov doma i pravo u wc.vikam aj da se osvezam da povratam ke mi pomine.i si sednav na solja.arno ma za belja da se razbudi tatko mi da mu se priodi po wc i gleda zafateno.ceka,ceka tatko mi a ja nemozam da iskocam ,ke me vidi.i otisol ja razbudil majkami"abe odi vidi sto i e na tanja ne izleguva od wc" i vlaga majkami so ke vidi ja oblecena si dremam na solja :lol: e tesko mene bese posle toa :lol:
     
    На s1a1n1d1r1a1 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    Секогаш сум си ЗА пијанки :lol: па коа си се заседнеме особено со другарка ми и весело друштво- дали ке е пивце, винце или па нешто пожестоко-не е важно (зависи од расположение).Забораваме на се и се опуштеме се за сите пари.и вечер сум на запивка :lol:
     
    На Ninushka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Пијам ама со усул , ако се начукам многу повраќам па сама на себе сум си одвратна затоа се контролирам, а онака си се поднапивам од време на време , па зборам 100 на саат, се кикотам и сексуално го напаѓам дечко ми, следниот ден ми фаќа сеир ама тоа е тоа.
    А инаку чудно е тоа кога ке внесам одредена количина на алкохол, пример 4-5 вотки или пола литро вино многу ме тера на секс и тоа така сум активна во кревет што следниот ден сама си се чудам какви егзибиции во кревет сум правела и што се не мки текнало :D :D :D
     
  14. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Исто како тебе и јас :D после другиот ден си велам какви експерименти сега извршував на дечко ми :D а за пијанство сум била така 2-3 пати пијана ама најмногу на мојот 18 род занци буквално после 12 часот не се секаваме со другарките сто сме правеле :D :D :D а обично не се опијанувам до степен да немозам да стојам и многу ми е грозно кога видам некое женско така ептен го влечат зив срам (мислам на секој може д аму се деси немој да се навреди некој) а со другарките двечко што ги имам знаеме многу да се забавуваме во придружба на срвено винце..со нив ми е најубаво пиењето кога си седнеме така на раат си муабетиме си трескаме глупости си се смееме ама кога ке почнеме да се осекаме дека веке претеруваме престанеме и така само расположението не држи :)
     
  15. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    ПИЈАМ ЗА ДА ТЕ ЗАБОРАВАМ.....А ТЕ ГЛЕДАМ ДУПЛО!!! :worried:hock:

    НЕКОЈ ПИЕ ОД ТАГА, НЕКОЈ ОД РАДОСТ, А НЕКОЈ ОД САБАЈЛЕ!!! :lol:

    еве ви некоја реченица што ми е на репертоар поврзана со алкохолот :P
     
  16. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    Ако ти се случило нешто лошо-пиј за да заборавиш;
    ако ти се случило нешто убаво-пиј за да прославиш;
    а ако не ти се случило ништо-пиј за да се случи!!! :D :up:
     
    На Gargamel и s1a1n1d1r1a1 им се допаѓа ова.
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.789
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Леле значи колку не ја бива работата без некоја чашка алкохол. Вчера сите си пивнуваа, само ја со сокчето :(
     
  18. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Сонце гледам сонце не ме грее,дупла вотка и ништо важно не еееее! Сум била така асално пијана 20 пати,со повраќање,со дупки во меморија и сл.Си пијуцкам скоро секој викенд :D Пу,пу,пу да не се урочам, сериозни проблеми од алкохолот сум немала:Зошто на некои луѓе им страда желудникот од многу алкохол.
    Даааајте вина хочу лоооооом! :lol:
     
  19. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    ^ хахах ме пресмеа :lol:

    Си пијам алкохол.. знам на месец и пол да се поднапијам повеќе :P Душата ми бара да се најдам во таква состојба :) Ретко повраќам, веќе сум отпорна.. а ако повратам тоа било дефинитивно ако сум измешала со храна.

    Не велам дека алкохолот е извор на забава.. многу вечерни излегувања сум поминала прекрасно и расположено без алкохол :) НО! Има вечери кадешто алкохолот е мојата љубов! (покрај другите љубови хихи)
     
  20. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    хахахха не збори за пиење ние со другарките си правиме ликер во тегла и со пиеме а еднаш се опив од кињак и пиво мешано и три дена ми се гадеше оттогаш не мешам пиење :lol: :lol: :oops: :worried:hock: