1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали и што знаете да готвите?

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од maja8, 11 јануари 2010.

  1. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Знам да спржам јајца,компири,месо и сл.Знам да направам тестенини со секакви купечки и домашни сосови.Знам да сварам грав.Знам да направам супа,па дури и домашна.Од месени работи знам да месам кифлички и леб.Од благо знам да направам пудинг,палачинки,торта со бисквити и хопла,торта со бисквити и пудинг,секакви бомбици и кокосови коцки.Имам 16 години,а само ова знам да го правам.БРУКА читам тука повеќето знаете да готвите...а јас дибидус :oops: :lol:
     
  2. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    што се секираш..јас на твои 16 години немав појма од ништо :D ..па со време си научив доста работи..и уште имам да учам :D
     
  3. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    pa znam po nesto :) znam da svaram grav (omileno jadene mi e :D ),da sprzam jajca,pomfrit,torti (ponekogas znam i da zafrknam :mrgreen: ), sekogas majka mi gotvi,pa jas samo od keif nekogas probam da gotvam nesto :roll:
     
  4. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    580
    јас знам да зготвам скор се, и не ми е мака сакам да готвам многу
     
  5. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.744
    Допаѓања:
    32.100
    Пол:
    Женски
    Знам да испржам компири, кришки, јајца, да сварам јајца, макарони, супа и да направам благо.
     
  6. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Знам да сварам и да спржам јајце(голема филозофија мислам јасно е ),да спржам месо,да направам салата(било овошна било зеленчукова), знам да испечам во рерна(приготвена храна)ако се рачуна :lol: ,да направам пица со готови кори,да сварам макарони , шпагети со сос и да приготвам пица и еден вид на благо со кокос и пудинг.
     
  7. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Ептен сум мрза за вакви работи. Повеќе би седела гладна отколку да земам да приготвам нешто :D Се шалам, ама секогаш чекам на мајка ми :D Таа ми вели дека ќе ме види догодина кога ќе отидам на факс и кога ќе треба сама да си готвам. Па тогаш на зор веројатно и ќе морам да научам :) Поради тоа и готвењето не ми оди баш од рака, знам да сварам само супа, макарони, шпагети...И компири знам да спржам или сварам, и јајца да, друго ништо :( Никогаш не сум покажувала интерес да научам нешто :)
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  8. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    citajki ve,sram me fakja.ne znam ni tretina od rabotite sto do sega povekjeto gi nabrojaa.
    i jas kako unfaithful pre kje jadam nekoja glupost i ke cekam da mi napravat,otkolku da zemam sama nesto da si napravam.
    ke si najdam maz-gotvac :D
     
  9. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Не другарка дечко и готви, скоро сите рецепти ми се од него, не е готвач по професија ама луѓе незнете тоа пици, пастрмајлии, лазањи, се и сешто, нема што незнае и се му е вкусно и поубаво одколку во ресторан, има желба за готвење и секој ден по нешто ни спрема и не вика кај него. Вчера бевме на пирошки, пред тоа на пастрмајлија...
    Сакам да кажам има такви машки, ич да не се секираш ;) :D
     
  10. ana05

    ana05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    34
    Јас ја имав таа среќа и ми се погоди сопругот вистински готвач :rofl: и многу сум среќна поради тоа, бидејќи јас сега се учам полека полека.
    Значи,јас седам во дневна и си гледам фудбал а тој во кујна ужива :lol:
     
  11. Rossana

    Rossana Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    43
    Што знам да готвам :?: хмммм. пааа знам да пржам, можам да испржам што и да е, знам да варам, и знам да приготвувам тестенини на секаков начин. Незнам да месам тесто и да печам :$ :$
     
  12. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Znam da zgotvam se i da mesam, pecam... i uzivam vo toa
     
  13. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.475
    Се знам да готвам, сите јадења. Дома речиси секој ден јас правам јадење.
     
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.744
    Допаѓања:
    32.100
    Пол:
    Женски
    Знам да правам и кифли.
     
  15. akita

    akita Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    24
    Знам да спржам и да сварам јајца, да спржам и испечам компири, да направам тестенини, палачинки, торти, колачи и многу други работи
     
  16. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    Јас знам да испржам нешто било што знам да месам кифлички или пирошки знам да правам палачинки и тоа многу убави :D знам торти колачи да направам и уживам кога правам.
     
  17. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.325
    Допаѓања:
    5.840
    Знам да правам мусака :D од мала научив и сеа си знам
    Друго знам да си спржам јајца да си спржам компирчиња
    ОД благо ќе си купам чоколадо и ќе си го стопам и ќе исечкам банана на кругчиња и и ставам чоколаден прелив :mm: :)
    И во торти доста и помагам на мајка ми особено во чоколадна :)
     
  18. Mina79

    Mina79 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    Знам да готвам скоро се. Селското тавче ми е слаба страна мислам дека го правам најубаво а исто и лазањите
     
  19. she-17

    she-17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    23
    незнам многу но знам доволно за да не останам гладна :) :) можам да сварам макарони, шпагети, јајце, супа, виршли, да испржам и испечам компири, да наредам пица..и сега во фаза сум на правење палачинки :D
    ако ова се смета за готвење значи сум била одлична аххахах
     
  20. thatsmysecret

    thatsmysecret Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    215
    Mamche me nauchi da pravam brzi a vkusni jadenja, pa eve veke 3-4 godini koga odime na odmor vo Ohrid samo ja im gotvam i gorda sum :rofl: