1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Богат идиот или сиромашен гениј?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од anastasija85, 4 декември 2010.

  1. anastasija85

    anastasija85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.027
    Што порадо би биле? Сиромашен гениј или богат идиот. Под идиот подразбирам да си стварно глупав, глуп чоек. А под сиромашен подразбирам да немаш скршена пара, да немаш пари песок во очи да си фрлиш! А под богат да имаш 10 пати повеќе од парите на Бил Гејтс. 10 пати повеќе!

    каков дечко вие би одбрале?
     
    На Justinna му/ѝ се допаѓа ова.
  2. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    eпа прашанјево е тешко но јас би одбрала сиромашен-гениј затоа што ќе биде гениј ќе си измисли некоја фирма некоја скапоцена и нема веќе да биде сиромашен :lol: ;)
     
    На cresa-jagoda, Twinkles, LittlePinky и 5 други им се допаѓа ова.
  3. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Ќе одберам богат идиот, и ќе си најдам убав и згоден швалер за да ги трошиме парите :lol:
     
    На Slavicak, Lana del Rey, flowersss и 14 други им се допаѓа ова.
  4. anastasija85

    anastasija85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.027
    хахахха браво цирибела за одговорот,ме насмеа :rofl: :rofl:
    а тренди паметно размислуваш

    -за мене јас би одбрала гениј во секој случај,неможам да ги поднесувам глупавите колку и да се богати.тој што е гениј ќе биде гениј и ако е сиромашен... :|
     
  5. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.832
    Човек кој ќе го сакам и кој ќе ме сака :)
    може да биде сиромашен гениј или богат идиот ...никогаш не вели никогаш :x
    понекогаш не размислуваме со мозочињата пред да се заљубиме во некој :fubar:
    љубовта е слепа
     
    На love11111, tHeBeAuTyFoReVeR и ivana.12 им се допаѓа ова.
  6. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    првиот: ако е толку богат (10 пати повеќе од Гејтс) неможе да биде глупав.. сигурно ќе биде и 10 пати по интелигентен од Бил Гејтс за да може да го стекне тоа богатство...

    вториот: ако бил толку голем гениј немал да остане толку сиромав... сигурно ќе имал барем најдено работа за нормално да живее или пак ќе измислеше нешто за да стигне до пари... сепак овој не би го избрала затоа што кога гладта тропа на врата, љубовта излегува низ прозорец.
     
    На amorce, Lana del Rey, tHeBeAuTyFoReVeR и 6 други им се допаѓа ова.
  7. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Епа јас ќе ви кажам од лично искуство. Кога го запознав дечко ми немаше ни скршена пара, а само што завршил факултет. Излеговме неколку пати и отпосле сиротиот ми кажа дека се позајмил за да ме почасти кафе. Кај него видов еден чуден сјај, живост, оптимизам и желба за живот. Тој е страшно интелегентен и не ме изненади кога ми кажа дека е со сите 10ки. Подолго време неможеше да најде работа, а неговите другари сите со врски си најдоа и го заборавија буквално. Еве го денес има супер одлична работа, има пари, правиме планови за да си купиме стан, идеме по одмори и верувајте сите тие другари што му свртеа грб, денес него го молат за да им заврши некоја работа. Затоа на сите ви препорачувам да не се залетувате по пари, тие се пролазна работа!!!
     
    На IvanaJenner, amorce, Lana del Rey и 42 други им се допаѓа ова.
  8. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    баш од овие причини би одбрала сиромашен гениј. Тој ако е интелегентен и упорен, ќе се снајде во животот.
     
    На eliesaab, girlinlove и Marence.D им се допаѓа ова.
  9. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Сиромашен гениј затоа што кога човек е интелегентен ќе знае да се снајде и да опстане,а уште повеќе и да успее во животот.А што ќе се случи кога богатиот идиот ќе изгуби богатството,како што знаеме тркалото се врти,е тогаш мислам дека таквите мамини и татини галеничиња кои за ништо во животот не се помачиле ако нема кој пак за нив да трча и да ги бутка напред, би биле доведени до просјачки стап.
     
    На girlinlove и Chocolate.me им се допаѓа ова.
  10. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    125
    сиромашен-гениј :)
     
  11. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Сиромашен гениј.
     
  12. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    За џабе сум гениј ...
     
  13. s.e.x.y

    s.e.x.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    точмо така те подрзувам никогас нисто не се знае најбитно е да те сака,поштува,цени и ред други работи неможес да кажеш дали богат или сиромашен позз... :hai:
     
  14. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    може некој кога ќе чита ќе рече што се фолираат овие сите. на првиот кој ќе налетаат со пари веднаш ќе му се фрлат. но верувајте не е така. бар јас мислам дека сиромашен-гениј да имам покрај мене би ми било поубаво во животот отколку богат идиот. поради фактот што сиромашниот се во животот знае да цени дупло, отколку богатиот кој со пари може да купи се дури и љубов
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  15. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.405
    Допаѓања:
    22.587
    Пол:
    Женски
    Нај, најискрено сиромашен гениј..
    Иако богатите идиоти подобро поминуваат во животот |( , за жал :worried:
     
  16. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Кратко и јасно:на идиот и најголемо богатство да му дадеш,ќе потроши се кога е без мозок!
    А овој другиот ако е гениј ќе најде начин да успее во животот....
     
  17. nice-girl

    nice-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    111
    гениј... чим е гениј ќе успее во животот и ќе заработи нешто..ама богатиот идиот ќе си остане засекогаш глуп и на глупости ќе си ги потроши парите :D :D :D
     
  18. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    се разбира дека гениј, колку и да е сиромашен, кој би одбрала идиот-глуп?? колку и да е богат, пак ќе биде тоа што е, со пари не се купува паметот :!: :lol:
     
  19. beticka

    beticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    22
     
  20. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Дефинитивно сиромашен гениј кој е премногу заљубен во мене. Ниедни пари на светот нема да ме привлечат кон некого, посебно ако е идиот, само ке го исмевам и ке се срамам од него :D
    Убаво некој пиша погоре, во стилот на: Некој ке си рече што им е на овие глумат, да видат некој со пари одма ке се стрчаат, но кој е паметен знае, не е среќата во парите.