1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба помош за едно изненадување

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од martinac, 19 октомври 2011.

  1. martinac

    martinac Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    0
    Допаѓања:
    0
    Сакам да и направам изненадување на мојата најдобра другарка за 3 дена ке помине и првата година од кога станавме најдобри другарки и сега сакам да ја изненадам со нешто бидејки таа ме има изненадено многупати а и пред некој ден ми направи презентација или незнам како да го наречам тоа на пауер поинт и имаше напишано мн убави работи јас сакам да направам некое видео клипче со некој текст, слики од нејзе и нејзината омилена песна исто така но незнам каде да побарам некој убав текст за оваа тема ако можете помогнете ми многу ке ви бидам благодарна..! :)
     
  2. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Има на Windows 7 за правење на клип, не сум сигурна како се викаше сега неможам да видам оти на вој шо работам не е 7ца ама одприлика беше Windows Movie Maker така нешто. Таму може да си ставиш песна слики и текст и ке исапднае како цело видео. Малце бара време, можеш да пробаш и сама а можеш и ако знаеш некој да го замолиш да ти помогне.
    Поздрав
     
  3. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Тоа можеш да го средит на Windows move marker ;) Да ставиш слики и на сликите да напишиш некој убав текст ;)
     
  4. Lordi

    Lordi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    7
    Некој предлог за изненадување за роденден на најдобра другарка? :)
    Ќе го слави во изнајмен простор,сакаме цел клас да и направиме изненадување,ама сите сме ги пробале што ги знаеме,па сакаме нешто оригинално! :|
     
  5. Mimche.B

    Mimche.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    13
    eepa..торта! хаха добро тоа не е многу оригинално.. убави се оние идеи како големи мечиња ии букет од многу рози(совршено) ;) исто така..вие другарките можете да и купите некоја долна облека гаќички ..прлуче ово оно, зависи колку год. има.. ако сака..купете и некој накит, онака заеднички во кутија убаво..ама букет обавезно нека има..онака голем украсен со некоја убава порака или песна напишана за неа :D
    прслуче* ии балони обавезно..хах.. и нејзината омилена песна у позадина (ако она влезе после вас)
     
  6. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Плишани мечиња, торти се‘ е веќе видено.
    Мене на пример како убав подарок ми изгледа рамка за слика + слика урамена од вас две и со некоја посвета позади. Многу убави текстови можеш да најдеш на интернет или да смислиш.

    Или пак албум со слики, внатре ваши слики и некои убави текстови позади сликите или на почетокот на албумот.

    Можеш книга, ако чита.
    Ваљда знаеш што сака твојата најдобра другарка, не знам зошто тоа ти претставувам проблем :?:
     
  7. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    На другарка ми за роденден и испратив букет од 15 рози на домашна адреса во 10 часот наутро, бидејки знам дека е спанка. Нејзините ја разбудиле лично да си го превземе и после ми плачеше од радост :D
    Сосема неочекувано, баш изненадување....
     
    На RiRii и Serafima им се допаѓа ова.
  8. miina

    miina Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    8
    Може да и сошиеш срце перница голема и да напишеш со маркер на перницата некоја убава порака за другарка :)
     
  9. soncenceto.matea

    soncenceto.matea Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2012
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    57
    Убав начин да изненадиш некого(дечко,вереник,сопруг,другарка,дете) за роденден,годишнина и сл. според мене е скулптура или портрет без личноста да знае-да однесеш фотографија.
     
  10. lusi17

    lusi17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    Некој предлог за 8-ми Март. :lol: :lol:
     
    На Macushkaa му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Macushkaa

    Macushkaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    155
    И јас сакам да кажете некој предлог за 8ми Март. Јас на мајками сакам да и купам блузичка но нз на баба ми и на тетками што да им купам ??
     
  12. Saki15

    Saki15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    142
    Па купиим на пример некој украс, вазна, рамка, накит..

    За поклонот за 8 ми Март го думам од Јануар :D .И решив да и купам на мајка ми сребрени ушници. Мислам дека ќе и се допадне и плус еден состав спремам :)
     
    На Macushkaa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. LadyIvvy

    LadyIvvy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    772
    Посвета на фотографија

    Сакам на дечкоми да му дадам моја слика но и да му ја посветам...сакам да го изненадам секогаш кога ке ја сврти сликата и ке прочита да се појави насмевка на неговото лице...но..немам никаква идеја што би можелоо да биде тоа...ако имат некоја идеја ве молам споделете со мене..брзо ми треба
     
  14. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    :| Помош ! Што да и дадам на мајка ми за роденден ? Не сакам парфем или нешто материјално. Сакам да и дадам нешто што би и издвоило насмевка на лицето барем неколку секунди. Нешто да и напишам и да и го оставам кај вратата пред да се разбуди. Сакам прва да и честитам роденден ! Што ? Помогнете ми . Ми треба за зад утре.

    Нешто како ова ми изгледа малце детски.

    [​IMG]

    Што друго ?
     
  15. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Ja мислам да земеш една тетратка, или голем лист од блок или пак албум, и стави слики од тебе кога си била мала, па заедно кога сте се сликале, па целото семејство, па се до сега кога си порасната, макар твоја сама слика . И дај и го тоа.

    И напиши и нешто во стил дека многу си и благодарна што била секогаш до тебе.
    Баш сликите симболично и тоа ке го покажат :)
     
    На danniela5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Мене ми треба многу многу помош.Морам да почнам од почеток така?! Епа вака сакам да му направам изненздување за роденденот на момчето кое го сакам премногу,
    се надевам и тој мене ;(
    .Сакам да направам нешто по што ќе ме памети,а истото и да биде нешто така...што знам.Иначе ќе прави 18 години,па затоа барам нешто..ИНТЕРЕСНО :D
    Благодарам однапред.
     
  17. Talita

    Talita Популарен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    1.396
    Пол:
    Женски

    Се надевам не е касно шо сеа ти пишувам.. Се надевам не му помина роденденот ?!! :?:
    Епа вака ... Можеш да го изненадиш со албум во кој ке ви се вашите заеднички слики , некоја торта во вид на срце да му направиш ... Сеа за сеа тоа ми текнува :)
     
  18. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Не му е уште поминат роденденот,рано е :) затоа вака јас пред време си пишав.Тортата да супер идеја е.Само што албум...па немаме ниту една заедничка слика! ;( ;(
     
  19. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Изненадување за дедо

    Девојки едно прашање до вас..На дедо ми му се ближи именденот на 13-14 јули Петровден...За тој ден имаат навистина многу гости и вечерта сите се бериме кај нив..Јас сакам да го изненадам со нешто пред гостите..За поклон немам пари собирам за фамилијарен базен,па ако можете да ми предложите некоја друга идеја за да го изненадам..Ви благодарам однапред :) :)
     
  20. lady.N

    lady.N Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    1.130
    Изненадување за дедо

    Подготви му говор и пред сите собрани кажи му колку ти значи, можеш да додадеш и мала доза на хумор од некои негови бисерчиња и слично... А можеш и да подготвиш некоја скромна торта. Верувај ќе му значи :) Малку креативна енергија и се ќе биде добро!!! ;)