1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Општи прашања

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 10 декември 2011.

  1. BellaRagaza

    BellaRagaza Нов член

    Се зачлени на:
    21 април 2014
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    дали некој знае дали секој жик е ист за белото злато...и кој број е ако знаете плс :D
     
  2. bubac

    bubac Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    884
    Допаѓања:
    1.865
    Пол:
    Женски
    ДАли има тема за кредитите за самовработување (барав, но не најдов), или ако некој знае нешто за истото, нека ми пише ....
     
  3. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Ако нешто те интересира еве овде
    http://www.samovrabotuvanje.mk/default.aspx
     
    На bubac му/ѝ се допаѓа ова.
  4. missfortuna

    missfortuna Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    171
    Дали ќе може некој да ми одговори, бидејќи ми е битно
    Дали доколку имате уплатено за испит за полагање на факултет, а не сте го пријавиле испитот, ќе можите да го пријавите во следната сесија за полагање за истиот предмет со таа уплатница или прават некој проблем?
     
  5. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034

    Mene mi imaa napraveno problem ali sepak zavisi od fakltetot. :D :D :D
     
  6. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Не знам за какви уплатници прашуваш, ама јас имам пријавувано испити со застарени уплатници за таксени марки. Е сега ако прашањево ти е за стара уплатница за таксена марка-може, во спротивно...не знам.
     
  7. missfortuna

    missfortuna Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    171
    Му кажа дека си го уплатил во претходната сесија или забележаја во датумот на уплатницата?
     
  8. missfortuna

    missfortuna Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    171
    И пријавата и таксата што се плаќа ми се уплатени веќе во пошта, но немам пријавено во студентски прашања, тие уплатници се кај мене и ги немам однесено, во план ми е да одам но доколку не можам, дали ќе ми направат проблем со овие истите да пријавам во следна сесија?
     
  9. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.442
    Допаѓања:
    22.743
    Пол:
    Женски
    ^^
    Зависи.
    Датум имаш на пријавата напишано и која сесија е ? Ако е така ќе треба да преправаш со коректор, а на мојот факултет на пр. има објавено известување дека коригирани пријави не се прифаќаат, и ето ти.
    Пак, зависи од факултетот, гледам не е секаде исто.
     
  10. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Луѓе озбилни сте си непрењево? На господ да не му текнало ова правило? Во времето кога шетал по земја он, немало машини за перење, не верувам дека тогаш вовел 8ми смртни грев за наведениов проблем. Не се водете толку од модерниве грвови воведени од црквата :x
    Патем јас неделата си пуштив машина :wasntme: , цел ден евтина мх мх, до понеделникот ми се исушија и денес во тазе испрано се фрцкав на факултет :makeup:
     
  11. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.947
    Допаѓања:
    20.758
    И јас не сум поборник за тоа неработење на празник,ама ајде да разберам некој дека несака да работи некоја физичка работа,ама перење,кое го врши машина,а не перете вие на раце,туку само се ставаат алишта во машината,се става прашок и се вклучува?! Каков грев е тоа,кога фактички вие ништо и не работите. Најверојатно. тоа произлегло дека не се пере на празник,ама го измислиле во времето кога жените переле се на раце и не се надевале дека ќе измислат машина за перење,па не се работи на празник за да се одморат малку :lol:
     
  12. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.335
    Допаѓања:
    83.591
    Пол:
    Женски
    Јас за овие работи велам дека се глупости хм мајка мишто вели нека проштева Господ ,или па за чистота празник нема па и така е :)
    Ајде на такви големи денови да не си на нива или да работиш некоја работа што може да почека и за утре а за алишта не се замарам многу.
    Јас пример алишта уклучив во недела и тоа баш на Велигден.
    Ќе требаше да му ги оставам на дечко ми тој да ги пере друга ден и он да ги закачува :D Тоа некако не ми имаше смисла ....
     
  13. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.980
    Допаѓања:
    166.544
    Пол:
    Женски
    Дали има некој/а, кој/а ќе иде на релација Штип - Скопје, и е во можност и сака да напраи услуга, да пренесе едно мало маче? Ако има, нека ме контактира во инбокс. :)
     
  14. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Здраво.
    Сакам да прашам како се движат цените на подвезици, корсети и такви ми ти секси чуда, оти немам никаква идеја :D А сакам с'прајз да му прам на мај лавр :inlove:
     
    На K-pozitiv му/ѝ се допаѓа ова.
  15. fairy90

    fairy90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Хулахопки со Чипка се некаде до 300 ден.корсетите зависи каде ама около 600 во сара фешн доколку купуваш таму но можеш и да најдеш поевтино ако прошеташ,имаш во џамбо ноќници,и во хангар има нешто :)
     
    На s1a1n1d1r1a1 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Каде точно во Центар се наоѓа старата учителска школа?
    На ова мислам.

    [​IMG]
     
  17. sanja.burgundy

    sanja.burgundy Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2013
    Пораки:
    968
    Допаѓања:
    9.083
    Пол:
    Женски
    ^ Ова не е кај што се сликаат кога искачаат од матично? Мислам дека е помеѓу општина Центар (кај парк) и матично, ако грешам нека ме поправи некој :D
     
    На anabel-a му/ѝ се допаѓа ова.
  18. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Таму ќе да е изгледа дефинитивно, и јас истото го мислев ради позадинава на сликава. :) [​IMG],
     
  19. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.572
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Колку отприлика се Кетонал таблетите? :?:
     
  20. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Мачето ме изгреба одма под окото, нема крв или некоја линија да се познава туку ми се појави како брунка голема. (голема еве отприлика ваква ( ) ) :D Одма се измив и си ставив крем, ама ќе ми помине ли до вечер, некаде до 7 часот? :(