1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Сакам да отворам тема мрчење.
    Сите веќе професионални мрчатори, а и оние аматерите да си мрчиме до бескрај.
    Ама онака ептен многу, за сите срања околу нас.

    Не би било лошо малку да ги наполнам батериите...
    Далеку од урбаната џунгла, малку повеќе одмор да си дадам самата на себе...
    Некако чувствувам дека имаам недостиг на енергија или многу ја трошам на непотребни нешта.
    Во случајов некој ми ја краде и позитивноста ...
     
    На bittersweet, Dreams.678, Gordana10 и 5 други им се допаѓа ова.
  2. SparkyAngel

    SparkyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    901
    Допаѓања:
    1.366
    Пол:
    Женски
    Денеска направив голема грешка...
    Кажав зборови што не се забораваат во момент на лутина, и разочарување.
    Факт е дека секогаш се истурам на најнедолжни луѓе.
    Изморена сум од чекање подобри времиња, мислев дека ова треба да ми бидат најубавите години.
    Незнам од каде толку многу фрустрација имам во мене.
    Преку глава ми е од врскаџиски работи, наместени позиции. :puke:
    За едно 5 години ќе ви поставам прашање дали успеавте во животот? Ова се однесува само за луѓе што само на тој начин знаат да функционираат.
    Време да си ги намалам очекувањата бидејки во спротивно ќе се разболам...
     
    На eliesaab, ColoursOfTheRainbow, Valerin и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. natasa-natka

    natasa-natka Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2014
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    306
    Пол:
    Женски
    Не заборавај дека твојата сегашна ситуација не е твоја крајна дестинација. Најдоброто допрва доаѓа!
     
    На MademoiselleB и kolovoz им се допаѓа ова.
  4. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    Утрово сум уморна а душата ми е мирна...

    После толку долги години сонував нешто убаво.Сонував како возам велосипед низ поле со цвеќиња, го гледав небото и сите бои што се прелеваат на него.
    И почнав да пеам, да пеев од среќа од што ми беше убаво на душичката од што гледав такви убавини.
    И сум возела цел ден и вечер, а во мугрите застанав да го го гледам зајдувањето на месчината и изгревањето на сонцето...

    Имајте убав ден девојки, нека убавите соништа ви станат јаве
     
    На Dreams.678, eliesaab, kala21 и 20 други им се допаѓа ова.
  5. butterfly4

    butterfly4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2014
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    528
    Ви посакувам пријатен ден! ;)
     

    Прикачени фајлови:

    На MademoiselleB, Sanjichka007, ColoursOfTheRainbow и 2 други им се допаѓа ова.
  6. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Ако одев на работа редовно колку што е редовна платата ќе имав многу слободни денови.
     
    На Sanjichka007, AnaKarenina, Summerlover и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Kaylie

    Kaylie Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    500
    Допаѓања:
    1.402
    Едниствена обврска што ја имаш за роденден е да враќаш на честитките на Фејсбук.
    Од денес сум и јас официјално тинејџерка. Нека ми е среќен роденденот и уште многу години да си го прославувам! :D
     
    На Mahidevranfan, Ivy89, Elennaa и 5 други им се допаѓа ова.
  8. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Само затоа што некој ти е крвно сродство не значи дека со тоа заслужува твоја почит.
    Имам „луѓе“ што ни под разно не сакам да ги вбројам во фамилија.
     
    На eliesaab, anggell, Elena69221 и 6 други им се допаѓа ова.
  9. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.033
    Пол:
    Женски
    Прегратки и солзи, само тоа ми треба денес.
    Не сакам да кажувам зошто, затоа што... па немам ни некоја посебна причина. Само така се чувствувам. Да можев да гушнам некого и да останам така барем минута-два, потоа да се расплачам и да добијам одговор :" Не знам како ти е, но чувствувам дека не си во ред. Не мора да зборуваш, само исплачи се.", би било одлично.
    А потоа, кобна музика и излив на солзи би било одличен продолжеток.
     
    На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    Еве јас на пример, спаѓам во оној тип на луѓе коишто дури и несмасноста може им го разубави денот - во ситуација кога ќе си најдеш оставени пари во некој џеб. :D Типичен пример како буквално малите нешта можат да ти предизвикаат насмевка на лицето, воопшто не е важна вредноста на паричката туку онака едноставно и од необјасниви причини, моментот е ^_^ .

    А чисто за да ви доловам слика за мојата несмасност... да не претерам ама, кога би почнал да ги собирам на страна сите ситни пари што досега сум ги ставила во џеб од јакна или фармерки и потоа биле најдени при проверување на алиштата пред перење, досега банка би отворила... :lol:
     
    На mims-89, Ivy89, tessie и 5 други им се допаѓа ова.
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Кај ми е сонцето???
     
  12. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    А замислете пред 2-3 недели во кафиќ на свирка од Јоце Панов имаше јавно запоросување и "Пејачов" им честита на младиве со НИЕ ДВАЈЦА МНОГУ МОЖЕВМЕ А СРЕЌА НЕМАВМЕ ДА СЕ ЗЕМЕМЕ.


    Катастрофа. :rofl:
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  13. HoneyBun

    HoneyBun Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски
    Нашата поубава да не е :D
     
    На SparkyAngel и mims-89 им се допаѓа ова.
  14. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Никако да се наспијам и постојано мрчам дека ми е потребен сон.
    Ама, ќе дојде и петок. |-)
     
    На ColoursOfTheRainbow му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Дефиниција за Малер-ЈАС!
    Да го исчистиш и светнеш цел двор,за после еден час да ти стигне невреме од никаде и да ти донесе лисја од цела шума.
    Није фер! :D
    Толку.
     
    На eliesaab, TheBlueMoon, Giovanna и 7 други им се допаѓа ова.
  16. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Порано ги правев горди моите родители - послушно и културно дете, одговорна, одлични оценки, мирна, интелигентна... А колку сакав само да се бунтувам и стискав заби, давав се од себе да ги правам што погорди на мене, гледав целосно да им угодам, да бидам детето што тие го посакувале. Сега моите вредности избледуваат, полека но сигурно избледуваат. Повеќе не ги правам горди. Не знам зошто...
    Сега културата ми стои, само што губам контрола врз речникот и пцујам, расеана сум, немам концентрација врз школото, депресивна сум и ги прекршив скоро сите ветувања (особено во врска со алкохолот и дечко)...
    Најтешко ми е кога мама ќе ме праша што ми е, зошто се однесувам така, или зошто сум толку затворена. Едноставно не знам што да ѝ одговорам. Колку и да се карам со неа, колку и да ме ставала во тешки периоди, колку и да не ми е блиска, сепак таа ми е мајка. Како да ѝ објаснам? Кога и јас до вчера не се разбирав. Тоа ќе биде како тапија дека сум луда.
    Знам тешко е за еден родител да има дете како мене. Ама како да ѝ објаснам дека пробувам да се извлечам од депресија, без да ја разочарам.
     
    На SparkyAngel, Sunshine.Sunshine, Summerlover и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Не знам зошто ама после попладневна дремка сум гладна како волк. Сите манџи ми се најубави тогаш. Ако не ви јадат децата успивајте ги прво пред јадење. :D
     
    На bittersweet, Marossa, Elennaa и 5 други им се допаѓа ова.
  18. Pink.Barbie

    Pink.Barbie Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2014
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    23
    СДК дека ме немаше долгоо време, и дека многу ми фалевте...
    Па иако имаме многуу училишни обврски ќе се потрудам да бидам активна :* :inlove:
     
  19. Moonstone.17

    Moonstone.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2013
    Пораки:
    592
    Допаѓања:
    1.862
    Пол:
    Женски
    Здравствујте хорошие лјуди :wasntme:
    Одамна не сум чкртнала тука. Девојчево има за учење, така тро поќе. :D
    Него, муабетот ми беше, само љубов ми се врти низ главчево мое. Баталив и симпатија и сВе. Ама уште го памтам минатото лето кога немав друга работа и почнав низ цел камп да го следам, навечер. Добро, една вечер беше само тоа. Ме примети со друштвото, откако јас се тргнав тие почнаа да трчаат по мене, јас си отидов на плажа и ете го се нацрта до мене. Мислам му го осетив дишењето од што беше се уморил од трчање. Не се ни знаевме тогаш, добро, ни сега не се знаеме многу, ич. Тоа очињата какви му се, ааи. :wasntme: Не бе, нема да се лигавам сега. Тинејџерски проблеми, уствари не е некој голем проблем ова.
    Само дечко не, нејќам сега, ќе си седам прибрано уште малку. :wasntme: Нејќам да бидам како другите, мислам не е заради тоа што сакам да бидам поразлична, него не сакам да бидам такво чоече што се замара со такви ствари уш` од сега.
    Малку го тупам, м? ОКи, нема да продолжам да го пишувам постов, еве, еве, сега кликам испрати, готово.
     
    На Marossa, Elennaa, ColoursOfTheRainbow и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Anouk

    Anouk Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    806
    Допаѓања:
    1.380
    Абе другарче, и тебе не ти е лесно... :D

    Туку ај, терај кај шо си тргнал, нели редно време беше... не е битно што е на стари години дее, подобро некогаш отколку никогаш. :!: :rofl:

    И така. :hai:
     
    На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.