1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    Имам сериозен план за новава година :D Елката во дневна накитена уште од сега заради сестра ми,ме тера постојано да мислам на тоа. Сакам да бидам Баба Мразица :D Да им однесам подароци на барем 50 дечиња и да ги израдувам ^_^ На 31 декември и 1 јануари,ќе се облечам како Баба Мразица,и ќе им тропам на врата,сеуште немам skill за од оџак да се спуштам :lol: Скромни и малечки ќе бидат подароците,но од срце. Знам дека звучи неостварливо,ама некако ќе го реализирам :D Од утре почнувам да штедам. You can do it,Стршленке! :D
     
    На senza.parole, Elennaa, Barbie20 и 8 други им се допаѓа ова.
  2. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753

    хАХАХ колку смешно нели ? :clap:
     
  3. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.337
    Допаѓања:
    83.597
    Пол:
    Женски
    Верувај луѓето кои те жалат вистински се многу ретки затоа не покажувај пред никого слабост,негативност,каење...Застани со крената глава и со насмевка прекриј ги тажните очи пред другите а додека си сам обиди се сам да си пронајдеш решение за се што те мачи.
    Секогаш постои излез од секоја ситуација!
     
    На Elennaa, Someonespecial, Lella и 9 други им се допаѓа ова.
  4. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Ја сонував смртта, во некои нејзини форми.. и дури сега ми текна на сонот, не паметам ништо конкретно ама знам дека беше језиво.
    Можеби е тоа само плод на моиве филозофски мисли деновиве, животот е своевиден процес, а смртта е толку кратка, завршетокот на тој процес. Размислував за тоа како ги чуваме и сакаме луѓето од себични причини, затоа не сакаме да си одат од нашиот живот или воопшто од овој свет. Плачеме за нашата љубов и корист што веќе нема да ја добиваме од нив.. а не за нивната болка која можеби ја чувствувале додека го испуштале последниот здив. Инаку, смртта е мирна лаѓа кога е природна..
    И што тогаш со животот, дали тој е само фарса а смртта е вистинска, важно ли е што тетоважите ќе се збрчкаат исто како и нашето тело, или пак убавината е важна сега, додека сме млади? :) Можеби ни сега не е важна, понекогаш сакам лоши амбалажи, слатки однатре..
    Ако не ми е важно она што се случува, и ако јас сум тука само да го одиграм својот дел, пион во светов.. тогаш зошто се разочарувам и се плашам од разочарување, зошто љубам и користам а потоа сум тажна, па наеднаш среќна? Важно ми е, сепак. Ете тоа.
    Верувам во едно нешто, колку и да е банален животов.. За желбите.. Кога нешто силно посакуваш, дека и вселената прави заговор тоа да ти се оствари. Два пати ми се случило ова. Епа, универзуме, вселено, драга земјо и се друго на кое ви се обраќам со голема буква што ме мрзеше да ја ставам!.. - исполнете ми го него, оти мислам дека тој ми е една од поголемите желби. Дали сте ме слушнале, ќе видиме за неколку дена.

    И не дека е битно.. ама заслужувам 5 филозофија. Стварно.
     
  5. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Колку лета времево понекогаш човек страв да го фати... ама ако само за арно за убо да е. :wasntme: :lol: Отидов јас во кревет, доста ми беше, и премногу издржав со оглед на тоа што сум станата во 7 а спиев за никаде бидејќи сонував мртовци. :tmi: :lol: Добра ноќ драги феминки. :yawn:
     
    На RockNroLLGirL му/ѝ се допаѓа ова.
  6. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    Понекогаш некои работи и луѓе ги идеализирам толку многу што кога ќе се случат непријатни работи истите will bite me in the ass. Ми го кршат духот и телот. Ех жено кога ќе се опаметиш...
     
    На Barbie20 и eliesaab им се допаѓа ова.
  7. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.449
    Допаѓања:
    22.755
    Пол:
    Женски
    Ќе станам ТЕТКАААААААААААААААААААААА !
    Малото човече (за мене секогаш ќе биде мала), кое дедо Боже ја благословил да ми биде сестра :lol: , за некое време ќе стане МАЈКА ! :party: :dance: :rock: :inlove: ^_^ :party:

    Аххх... не можам да пишувам, рацеве ми се тресат од возбуда. :angel:

    1 октомври, ден на убави почетоци.
    За арно, за убаво нека е. :)
     
    На kikitta, Elennaa, molikaMk и 31 други им се допаѓа ова.
  8. Dennings

    Dennings Популарен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    2.796
    Пол:
    Женски
    Утринското кафе сакам да го пијам сама , со саати...
    Во придружба на добро музиче.
    https://www.youtube.com/watch?v=Nq8TasNsgKw
    Денот може да почне :*
     
    На Barbie20 и Lovely93 им се допаѓа ова.
  9. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Дојде есен, октомври, а јас како и секогаш овој период од годината се чувствувам максимално креативно и расположено за работа. :)

    Имајте убав есенски ден :*
     

    Прикачени фајлови:

    • IMG_3093.jpg
      IMG_3093.jpg
      Големина на фајлот:
      277,6 KB
      Прегледи:
      310
    На elisabeta му/ѝ се допаѓа ова.
  10. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.989
    Допаѓања:
    279.155
    После долго возење низ непознат дел од градот конечно колата се паркира пред еден парк.

    Бавни чекори кои водат низ долгата патека опкружена со дрва. Он видно нервозен.
    На крајот од патека се појави еден огромен павилјон и он возбудено праша дали е тоа едно совршено место.
    Не доби одговор...

    15 минути тишина.
    Еден од оние моменти кога ја држиш раката на партнерот и спокоен чекориш без да изустиш ниту еден збор. Се запрашуваш како е возможно да го чуствуваш секој молекул, секое струење на крвта и бура од емоции а истовремено баланс и хармонија.

    Наеднаш се појави втор павилјон. Иако помалку помпензен и делумно скриен од дрвата го приметив и зачекорив. Застанав во средината и погледнав нагоре. Додека се обидував да ги препознаам цртежите на покривот изговорив е ова е совршена локација.

    Ја наведнав главата, го погледнав во очи и го приметив прстенот во неговата рака.
    Толку избезумен и нервозен не ги изусти зборовите...само рече стави го на прстот. Ја подадов раката и тој го стори тоа.

    Низ долгата и топла прегратка изусти засекогаш заедно, ветуваш...
    Се е на свое место сега.
     
    На Elennaa, Ariel, artemidis и 40 други им се допаѓа ова.
  11. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.337
    Допаѓања:
    83.597
    Пол:
    Женски
    На радоста и нема крај ах ,едвај чекам да ги споделам овие убавини што ги чуствувам со него,затоа што тој е единствениот човек кој се смее од срце и кој што е спремен на се заедно со мене. :wasntme:

    Пресреќна сум, ви испраќам среќа и на вас женски,радувајте се, уживајте не ја чувајте среќата во вас поделете ја со другите така е послатка :wasntme:

    Имајте убав ден ,ве сакам :*
     
    На Elennaa, Barbie20, bittersweet и 15 други им се допаѓа ова.
  12. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Овие два-три дена постојано се молев за една работа, бев сигурна дека сакам да го спречам тоа, дека не сакам да се случи.. и ете денес кога е се веќе готово, кога треба да сум среќна што ми се ислушани молитвите, мене толку многу ми е криво, толку болка имам во градите, не можам да објаснам..

    Октомври за мене лош почеток на месецот :sweat: мислам не лош, ама...
    ахх мисливе ми се разлетани на сите страни :worried:
     
    На Ketnis му/ѝ се допаѓа ова.
  13. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.550
    Допаѓања:
    59.753
    Некогаш мислам дека имам можност да живеам многу животи...

    Дали е ова резултат на книгите или пак на младоста, незнам. :?:
    Знам само дека сакам ова чувство на среќа, спокоj и надеж да биде секогаш дел од мене.
     
    На sajonaramucaca и duffi им се допаѓа ова.
  14. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Вчера бев во книжара. Еден куп книги беа распослани по полиците.
    Секоја е приказна самата за себе.
    Ја отвараш корицата и влегуваш во нов таинствен свет. Се соживуваш со ликовите, со нивните проблеми, со нивните радости.
    Би сакала да имам повеќе време за да читам книги, ми недостигаат.

    Имајте убав ден феминки! :sun:
     
    На Elennaa, eliesaab, ColoursOfTheRainbow и 9 други им се допаѓа ова.
  15. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Можи и намерно не се трудам многу за да успејам тука не сум ни заинтересирана да успеам овде и не се предавам целосно во ниту едно поле, секогаш чувам некоја резерва во мене,незнам дали јас или уште некој друг не се пронаоѓа овде во ова средина во оваа држава,веќе мојата зацртана цел овде пополека избледува...Не не сум фрик имам некој што го сакам најмногу на цел свет имам пријатели не сум некој што постојано е нездоволен но можеби сум повеќе амбициозна одколку што знам незнам но едноставно овде не се пронаоѓам има празнина во мене од таја страна што не е исполнета....
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
  16. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.041
    Пол:
    Женски
    Една песна може да го погоди твоето срце појако и од нож.
     
    На Barbie20, cheetah.girl и Katerinceee им се допаѓа ова.
  17. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    После занесеноста во нечии приказни од книгите седнувам да се опуштам ,се опуштам кога мислам на моментите поминати со тебе ,ми поминуваат низ глава како да сакаат да ме натераат да ти признаам колку си внимателен спрема мене.Се сеќавам кога бевме на одмор кога ми направи утринско кафе никогаш послатко не било .Многу убави спомени со тебе ме разнежнуваат ја полнат секоја празнина во мојата душа .Да мислиме на убавите работи што ни се случиле ,да не мислиме на лошите тие се само пепел од кој неможи ништо да се изгради .
     

    Прикачени фајлови:

    На Barbie20, Yowannty, Sunshine.Sunshine и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. MademoiselleB

    MademoiselleB Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    398
    Октомври
    Нов почеток, нови предизвици, нови искуства, нови среќни моменти.
    Ви испраќам дел од позитивната енергија што ја чувствувам денеска и ви посакувам убав почеток на месецот.

    [​IMG]
     
    На Elennaa, Barbie20, eliesaab и 4 други им се допаѓа ова.
  19. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.123
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    На AziskaStrslenka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. natasa-natka

    natasa-natka Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2014
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    306
    Пол:
    Женски
    Проблемите се секојдневно присутни во нашиот живот, нашата реакција и став кон истите одлучува дали тие ќе не водат во денот.