1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Колку и да си паметен... статусите на фејсбук од 2009, првите мислења на фемина или првите постови на било кое виртуелно катче, барем еднаш во животот ќе те натераат да се чувствуваш како будала!
    Бруки... :lol:
     
    На rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, senza.parole, Dvolicen и 13 други им се допаѓа ова.
  2. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.070
    Допаѓања:
    44.097
    Пол:
    Женски
    Не знам зошто,но имам чувство како да не сум доволно сакана од никого. :/ И не знам,дали претерувам и барам премногу внимание и љубов,сум премногу себична,ама ете,не знам зошто,не се чувствувам сакано,не се чувствувам како некого да сум го направила горд на мене,а и многу често се чувствувам осамено дури и кога се наоѓам меѓу цела толпа луѓе,го мразам ова чувство...Некако ,како сите односи со луѓево околу мене да се површни,како да нема искрени чувства на љубов и меѓусебна почит,како сето тоа да станало навика.Се чувствувам како нешто да недостасува,но не знам што.Ми се чини дека секој ден се' повеќе тонам во осаменост,а демне и депресија,но се тешам дека ќе помине,ако не луѓето околу мене,барем музиката на неколку минути ме опушта и ме оттргнува од сето ова.Се надевам дека во скоро време се ова ќе биде минато,премногу го мразам ова чувство.
     
    На GirlRose, Barbie20 и ColoursOfTheRainbow им се допаѓа ова.
  3. Moonstone.17

    Moonstone.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2013
    Пораки:
    592
    Допаѓања:
    1.862
    Пол:
    Женски
    Смачено ми е од луѓе кои во живо се прават дека не ме познаваат, а кога им треба нешто прво кај мене бараат помош. Веќе дефинитивно треба да престанам да им помогнам, ама не сум таква. :?:
     
  4. bubac

    bubac Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    884
    Допаѓања:
    1.865
    Пол:
    Женски
    Колку лоша недела ми мина тоа чудо некое како си достоив на себе си присебна, и сама си се чудам, најсериозно.
    Повторно мојот јак карактер излезе на површина, многу луѓе ме мразат, ништо на никој не сум згрешила но на секој му смета мојата среќа во малите нешта.
    Се што имам во животов сум стекнала сама и тоа на многу им смета.
    Мојот успех е најголема несреќа за луѓево.
    Ми одзедоа од рацеве многу надежна личност во која гледав се , повторно, но ако. Тоа го сваќам како да не била таа особа за мене, и повторно кога некој ќе ме праша пак вака ќе му одговорам :

    Па цркнете!!!!
    И како и многу млади луѓе, чувствувам дека набрзо и јас ќе ја напуштам оваа проклета нација од луѓе!!!
    Олоши од кои ми се гади :puke:
     

    Прикачени фајлови:

  5. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Некој луѓе едноставно не се забораваат :(
     
  6. Anja98

    Anja98 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Откриен уште еден лажен пријател,и уште едно мое признание кон мајка ми дека го детектирала уште на почетокот на дружењето. Не дека се изненадив од постапката на дотичната,не е ни прв ни втор а богами ни трет пат. Ама ајде,некако сум поминувала преку тоа. Која будала,човече. Ми иде да се треснам со тавчено за палачинки во вакви моменти. Гледано од страна како најглупав човек на светот испаѓам. Таа зафркни,јас прости,и така во круг... Епа и мене ми прекисна. Официјално има еден икс долг колку нозете нејзини манекенски,и неќам лице веќе да и видам. Би требало да се нервирам ама незнам зошто се чуствувам среќно. Како човек кога ќе се ослободи од стара фотеља или слично. Сега со памет во глава одам кон градење нови се надевам подобри пријателства. Во тоа ме следат моите две најдобри другарки со кои секогаш заедно се справуваме со ситуацииве. Животов не престанува да ме изненадува....
     
    На eliesaab, esperansa777, sweet-cherry и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Како знам дека сум глуп интроверт?
    Утре треба да бидам каде што 1000 луѓе сакаат да бидат и да се направат нешто што не се, што би чекале години да се докачат пред такви луѓе и да се трудат да мислат дека се важни. Такви што би сакале да се наметнат и експонираат, да се упикнат и потоа да се шлепаат и да користат.
    А јас еве ме фрустрирана и мрзоволна зошто НЕ МИ СЕ ОДИ. ЗОШТО? ЗОШТО МЕ МРЗИ!!! Веќе си замислувам како си заминувам од таму и како одам на кафе со другарка ми...
    Нека дојде некој да ми мавне бокс. НЕ СУМ ЗДРАВА, не...сериозно не сум.

    Викнете поп, готова сум. Ова однесување, мислам...
     
    На senza.parole, Doozy и Daydream им се допаѓа ова.
  8. S.J.Parker

    S.J.Parker Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    7.314
    Ме викнаа на интервју за работа во државна фирма, овој пат не се надевам за да не се разочарам :worried:
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  9. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.583
    Стискам палци за тебе :)
     
    На eliesaab и S.J.Parker им се допаѓа ова.
  10. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Зошто цела недела ми минува како 15 минути, зошто времето не успорува да уживам подолго? :(
     
  11. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    СДП...пивото помага при слабеење или при дебелеење? :?:
     
    На SweetChild му/ѝ се допаѓа ова.
  12. valery15

    valery15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    116
    Ме вади од такт помислата кога пред извесено краток период сум дозволувувала личности да ме навредуваат воглавно во лице пред личности кои ми се драги и кои имале оформено добро мислење за мене, ко на пример, професори, деца со кои се дружам и кому им сум драга, пред симпатијата која штотуку ми фрлила око, а после тој настан веќе не сака ни да ме погледне. А јас најчесто стојам збунета и не сум знаела што да им вратам. :@
     
    На EMoonlight му/ѝ се допаѓа ова.
  13. WaffleGirl

    WaffleGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2014
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    1.046
    Ја знам што си зборам и не сакам некој будала да ми противречи :|
    Само неправда,само љубомора!!!
    Глупаци едни,што се не сте добиле аааа?
    Сега сами поарно ќе ви биде?И веќе почит аут.Сеа дваестпетчето ваше убаво на раполаѓање ќе ви е.
    Само знам поарно само во сон ќе видите.
    Ај сеа правец лудница..
     
  14. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    Каков ден. Не, тоа не се опишува во неколку зборови... Ќе ми требаат реферати и реферати, а да се потсетувам, не фала.

    Туку, станав теткаааа. ^_^ :inlove:
     
    На EMoonlight, LittlePinky и mal.ecka им се допаѓа ова.
  15. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    - Конзумирањето на пиво ја подобрува работата на жолчката, што помага во варењето на мрсната храна. Содржи многу влакна, па две чаши пиво овозможува дел од препорачаната доза, што овозможува што подолго време да се чувствувате сити, изјави доктор Стефан Домениг, секретар на The Original F.X.Mayr Health Centre во Австрија.
    Сигурно има разни извори и триста стории, али за мене само оваа е прифатлива. :wasntme:
    Не е фер ова.
    Сите по одмори се бе пааааааааааа. :D Цркнав од досада више. :rofl:

    Им викам на моите:
    - Досадно ми е.
    - Оди до продавница.


    Океј, се праам дека не слушам. :rofl:
    Се вртам наоколу: Oh! LOOK... internet! :rofl:
    После некое време:

    - Досадно ми е.
    - Чисти ја собата.


    Значи ДОСАДНО ми е, не сум се мрднала во паметот. :D

    Сакам нешто да праам, негде да одам. Ама не да чистам или да одам до продавница. :wasntme:

    [​IMG]

    Океј, неам Анкл Стив. :D
     
    На Golden, Seashell31, Viktorijaaa5 и 5 други им се допаѓа ова.
  16. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    СДК ... хм, кој кажал дека лето е посебна и магична сезона?? :^)

    Кој ќе го преживее ова лето ќе раскажува ... :yawn:
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
  17. valery15

    valery15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    116
    Кажи му ги маките на непознат,
    ќе добиеш искрен совет. А
    блискиот на тоа ќе одговори:,, Не
    знам јас тоа, ти си знаеш''. :@
     
    На cheetah.girl, Butterfly-Girl, EMoonlight и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. WaffleGirl

    WaffleGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2014
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    1.046
    Да,да :nod:
    :D :rock:
    [​IMG]
     
    На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Аххх
    Зарем толку личам на Руби ? :o
    Не не е можно...
    Добро е што мислите само на изгледот :lol:
     
  20. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.357
    Допаѓања:
    83.781
    Пол:
    Женски
    Премногу самоуверени,самобендисани,луѓе кои знааат се, имаат пробано се ,што и да кажеш тие знаат се, секаде биле, се виделе, се имаат бла бла блаа
    Е таквите луѓе гледам да стојат што подалеку од мене затоа што шират само негативна енергија а и не планирам да си ги расипам очите од превртување додека ги слушам и се во мое друштво |(

    ме нервира кога некого добро го знам и познавам а истиот не престанува да реди лаги и измислици кои најпрво очигледно е дека не се вистинити
     
    На eliesaab, ozbilnazena, Mishela и 1 друга личност им се допаѓа ова.