1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. N.Kety

    N.Kety Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    1.763
    мрзливи,глупи.неспособни,необразовани,неинформирани,неуслужливи, луѓе што нејкат ни да те сослушаат веднаш ти спушта слушалка е таков персонал ние имаме по нашиве амбасади.

    Срамотаа бре,срамота !!!!!!!!!!!

    за еден лист да се чекало со месеци!!!!!

    крајно сум изреволтирана:еден вика врти во рим,друг вика врти во венеција,трет вика не не врти во истамбул,четврт вика врти во египет или во белград.

    па идете сите упм :@ :@

    ке појдам во амбасада и не излегувам се додека не ми дадат тоа што ми треба!!!!
     
  2. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Појди и не излегувај од таму, секој ден да те гледаат и да им се смачи, та тогаш да ти го дадат документот :geek:
     
  3. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Денес сфатив дека јас сум парфемохолик :tmi: :D
     
    На QweenSM, tinka-mace и mims-89 им се допаѓа ова.
  4. The-fallen-one

    The-fallen-one Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2014
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    40
    Откако повеќе не си дел од мојот живот ништо не е како што беше. Осамени ноќи,осамено срце. Светот не е ист. Смачено ми е од толку многу осаменост. Пробувам да се навикнам и сешто правам да ја надокнадам празнината во мене. Но сепак не е тоа тоа..
     
    На aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Hi Summer, wellcome to "Anonymous perfumeholic"!
    My name is Mims and I`m perfumeholic too! :hai:
     
  6. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Да почнам со исповестите :D
    It started when i was little..I started smelling everything, i had a big nose..
    My mum was a perfumoholic, and my father, and my sister too..Now, i can't stop, it's an addiction :D
     
    На Captain-Omni, 1209, Marossa и 3 други им се допаѓа ова.
  7. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Приказнава ја има у милион други форми,ама им продава мутна вода на нашите селебритис нели,од типот на Панчо ДНК,Хелена,Мели и остали,или на страшно јаки малограѓански персони.

    Му се восхитуваат на книгиве до бескрај,да се пофалам дека ме умре зашо не сум му купила од книгите,или прочитала и тако то.

    Му бев на документарецот лани во Синеплекс,и да се пофалам дека 99% од луѓето му беа блиски,така да...Со оглед нели дека и ја бев....

    Коста во суштина е океј лик,ама нели,мора некако плус да си профитира и така. :)


    И така ,луѓенца,се гледаме на следното Бизнис кафе со Коки. :hai:

    Ако случајно не сретнете некаде,знајте,дека е океј лик,ја не му ги перцепирам книгите,ама си имаме муабет и така. :D
     
  8. TheBlueMoon

    TheBlueMoon Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2014
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    645
    Пол:
    Женски
    Нема ништо по убаво од тоа да се наоѓаш во природа. Тамо каде што припаѓаме. :)

    Зеленило, цветови, овошки, борови, зелена трева, сонце и ветер. Не многу силен, доволно јак за да ти ја земе сета болка, сите грижи и да ти ги однесе мислите.
    Совршенството е мигот кога се мешаат сите прекрасни мириси на природата.

    Летаат пеперутки и ја разубавуваат глетката. Мирисот на смола буди убави чувства.
    Забораваш на се‘ и уживаш!

    Останувам на викендичка до следната среда. Далеку од градскиот метеж и врева.
    Доволно време да се наполнам со живот и одморена да се вратам на градското секојдневие.

    :f: :sun: :bug:
     
    На S.J.Parker, Elennaa и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
  9. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Имам си нов телефонннн ллла
    хахаха вака се фалевме како мали...
    ај честит нека ми е новиот телефон
     
    На Victorian и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
  10. ku4ence

    ku4ence Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    1.753
    Пол:
    Женски
    Луѓе од денес официално се префрлам на позитивната страна :D Паа барав совети од форумов, како да бидам позитивна, како да сум смешна.. И гледам дека мн делуваат советите, луѓе сум имала она, како се вика смисол за хумор? :^) Шала, важно е да се лупне нешто. 8)
    Па сеа татко ми отиде на пат, брат ми искочи и сама сум пак. Некако празно се осеќам, ми недостига тато!
    И како и секоја години почнав да се припремам психички за втора година, ама овој пат мн рано почнав, ама има да им ја знатнам на сите усата шо ми викат дека не можам да бидам добра у школо!! :devil:
    И времето е добро, све е некако добро, мравките пак ми дојдеа на гости, пак ќе се дружиме.. И ми се пуштаат 2-ца :o Едниот 17, др 20 втф си мислам.. :^) Па изгравав детектив и сама све открив, ама шо мајка бара овој 20 шо е да ми се пушта бе? Бегај таму, мала сум, а овој 17 само ќе го мајначам сеа, нејќам врски бре, мала сум за такви глупости,чекај да пораснам, после нека ми се пуштаат, пуу :wasntme:
    И нечу више да кукам! Значи со моево кукање ширам само негативна енергија, сакам позитивна сеа да ширам! Ќе си пишувам дневник сеа, па он нека се нервира за мене :devil:
    (Упс, сори дневнку :3)
     
    На Dreams.678 и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
  11. N.Kety

    N.Kety Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    1.763
    абе јас ако не доцнам нема кој. Знаете кога после напоред ден конечно се договарате да излезете ама доцните и се набрзина праите,се туширате,се облекувате,шминка-минка и ајт трк.

    Така и јас,се туширам,брзо брзо да се облечам,земам долен веш облакам и опп гледам нешто газот пола надвор и целата ваква :?: :?: хмммм абе ослабена сум не сум здебелена па да ми се мали....втора опција аууу машала газот ми пораснал,пак се мислам :?: ами како ке ми порасни толку многу,како два броја помали гаќи да сум купила ... си зборам сама со себе „не не не е можно тоа,па и да е можно од што би било,кога само овошје и зеленчук јадам„.

    Тегнам тегнам,не бре не бива,туку намалив брзина на спремање и кога гледам јас што напред назад сум стаила :$ :$ .. па си се изнасмеав сама на себе.
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Никогаш на разбрав зошто ги викаат фамилијарни коли? Небаре фамилија во обична кола не може да се смести :D
     
  13. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Тие фамилијарните се и за пошироката фамилија,стрини,чичковци,братучеди од трето колено и слично :D
     
    На Lovely93 и Summerlover им се допаѓа ова.
  14. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    од мајли сајрус сите песни ги знаат а да ги прашаш нешто македонско , народно , врска немаат
     
    На ku4ence му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    5.357
    Пол:
    Женски
    Ако не ставиш на фејсбук дека си бил на одмор по автоматизам си седел дома цело време.
    Ако не ставиш на фејсбук дека си прочитал книга-цел ден си дремал пред телевизор.
    Ако не ставиш на фејсбук што си имал за ручек-не си јадел цел ден.
    Значи живееме во свет каде не си направил ништо ако тоа не го поставиш на фејсбук. Жално. |(
     
    На cresa-jagoda, Bundaa, thinkerbell и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    Секогаш ми велеа дека имам груб глас, како на момче и дека не требало да пеам ни кога сум сама.
    Еднаш, несвесно запеав пред едно девојче кое го познавав само неколку дена. Истото девојче ми рече дека пеам прекрасно. Само се насмеав, но никогаш повеќе, во ничие присуство не запеав. Пеев кога бев сама во целата куќа.
    Денес запеав и забележав дека да, можеби не пеам како Адел или Бијонсе, но имам единствен глас, можам да го менувам, да звучам и како момче, и како девојче, и како жена, и како старец. Не сите можат. Сеуште се срамам да пеам пред другите, не испуштам ни глас, но кога сум сама растурам. :rock:
    Нема зошто самата од себе да се кријам. :)
     
    На Butterfly-Girl и BurstBerry им се допаѓа ова.
  17. S.J.Parker

    S.J.Parker Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    7.314
    Честитки :clap: Со среќа нека ти е :clap:
     
    На zeka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Човек не може да очекува да има доверба во некој, кој нема верба во себе си.
     
    На Mama25, Bundaa, rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    http://brif.mk/?p=160206

    Ова е срамота, парамедици да не знаат основи и да не знаат дека триажата е клучна за спасување на живот! Направиле КАТАСТРОФАЛНА ГРЕШКА ВО ИСТАТА!!!
    Мирно бебе после страшна сообраќајна несреќа е НАЈЈАСЕН знак дека бебето има потрес на мозокот со ОГРОМНА веројатност за внатрешно крварење.

    Нездрава држава!!!

    Така е кога секој се запишува на медицински факултет само затоа што неговите се доктори или имаат пари да ја платат нивната амбиција, но и неталент. Кога редат вештачки просеци за да можат да работат како доктори и кога пред се во здравство партиски се вработуваат!
    Пљук!

    И за докторите, но и за неодговорните родители кои навистина е тажно што се тажни! Од ваквите настани родители вадете поука дека безбедноста на децата е поважна од тоа што вие мислите дека се безбедни во вашите раце или мислите дека се премногу стуткани и немаат воздух.
     
    На piksooki, Mama25, bittersweet и 10 други им се допаѓа ова.
  20. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Посебни се оние книги едноставно не дозволуваат ништо да ти го одвлече вниманието од нивните редови. Книги за коишто не ти е потребeн обележувач за страници, те мамат да останеш уште некој саат подоцна, го прават неважно времето кое го покажува часовникот.
    Постојат приказни создадени за читање во еден здив, чијашто магија не ти дава мир додека не ја поклопиш задната корица. А потоа жалиш што со нивните последни редови мораш да се разделиш од омилените ликови и локации, враќајќи се во реалноста.

    Одберете си приказна идеална за светлината на столната ламба, внесете се во редовите на некоја книга пред спиење. Нема поголемо уживање од читање добра книга во доцните вечерни часови.
    Лека ноќ. :hug:

    [​IMG]
     
    На sweet-cherry, Mama25, bittersweet и 8 други им се допаѓа ова.