1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски

    Ех, Спешлке, не се чуди, ќе наидуваш и уште на такви луѓе, па после ќе отрпнеш и ништо ново нема да ти биде.Луѓето сакаат да слушнат тоа што ним им одговара, ама не е можно тоа...
     
    На Marossa, eliesaab, tessie и 3 други им се допаѓа ова.
  2. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Тоа е оној егоистичниот, ѕверски дел од нашата природа, кој иако кај некого не надвладејува (победува доблесниот), тоа е мошне ретко. Најчесто победува оној ѕверски дел од човековата природа и како што вели и изреката, доброто се запишува во песок, а лошото се длаби врз камен.
     
    На Gordana10, Someonespecial и julie77 им се допаѓа ова.
  3. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Сакам да бидам еден од Пинк Пантерите. Патување во прва класа, шампањско, отмени дружења и конверзации на различни светски јазици. Адреналинот претопен во страст додека го крадеме најбрилијантното. Ако го правиме, секогаш да биде гламурозно. Еднаш како на филм :smoke: :d:
     
    На ColoursOfTheRainbow и mims-89 им се допаѓа ова.
  4. 783783837238934

    783783837238934 Нов член

    Се зачлени на:
    2 септември 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    4
    Пред се сакам да кажам дека сум нова на форумот :) ..Долго време го надгледував форумот,и денес конечно направив профил... :D :D Сакам да кажам дека во светот постојат многу луѓе кои не заслужуваат ни да се споменат,сакам да кажам дека на овој свет многу се ретки луѓето кои знаат да ценат и сакаат вистински.НА секој чекор ќе надеме по некој :fubar: ненормален,љубоморен,себичен,итн итн.СО СЕТО ОВА САКАМ ДА КАЖАМ ДЕКА РЕТКО КОЈ НА ОВОЈ СВЕТ Е ЧОВЕК!!! :) : :)
     
    На Arthur, Anabelle.Amorette, ColoursOfTheRainbow и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    Конечно положен последен испит! Многу добро чуство било сега уште формалностите да се средат и се ќе биди во ред!
     
    На Elennaa, AnaKarenina, Anabelle.Amorette и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. valery15

    valery15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    112
    Денес го запознав најубавото девојче на свет. Еми случајно на базент. Девојчето беше многу убава уствари не убава туку најубава. Се прашувате што ја направи волку убава во мои очи?
    Тоа што постојано е насмеана и што на секое прашање одговара со насмевка, сите ја сакаа и почитуваа, кога прашав некој за неа,ниту еден не прозбори лош збор за неа, ама баш ни еден. Толку ми е чудно тоа.
    Инаку девојчето е без коса веќе 15 години, нема ниту едно влакно на неа ниту на глава. Преживеала некој вид на леукемија. Носеше капа на глава. Носеше и црвен кармин, чијшто усни од каде се гледаа белите и убави заби го красеа нејзиното бело и многу убаво лице. Девојчето е 3 година на стоматологија во Белград.
    Ама искрено нејзиниот шарм, позитивизам, оптимизам и пред се убавина ја направи нај нај најубава девојка која некогаш сум ја сретнала. И ми стана јасно зошто си фатила толку убав и згоден дечко, а еве во што бил штосот. Ова е за пофалба. Толку сакам да сум во нејзина близина, пак да ја видам, да ја гушнам и да разговарам со неа. Значи девојки пазете шминката, пудрата и разните хемиски и козметички препарати, кратките сукњи, длабокото деколте, високите потпетиции не се мерило за вашата убавина. Земете пример од ова прекрасно девојче и се најдобро. Штета што не раздели проклетото невреме од неа денес.
     
    На Sexybaby86, Sunshine.Sunshine, Daydream и 9 други им се допаѓа ова.
  7. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Можеби дождот има своја убавина,романтика и незнам ти што...но јас не ја гледам,ми се гади од него
    Си патам од времево..
    Ме фаќа мрза,склет,не ми се излегува од дома,а морам
    Дојдов од работа со водени балетанки и испрскана(од кола) до колена
    Не сум марлива на вакво време,незнам да се снајдам...
    Септемри почна со дожд ...да не закасни у п.м..
     
    На MademoiselleB, BelieberYeahh и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
  8. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Ми се јаде ајвар со топло лебче и парче сирење :mm:
     
    На Someonespecial, kala21, Lella и 10 други им се допаѓа ова.
  9. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Ко учениче си заспав во 9, во кревет. Арно ама ми се приоди во веце, и прво станување од кревет, ме разбуди такво едно акање у отворен прозор... така ме освести... Боли да го еам. [​IMG]

    Тиеам тоа распоред глуп, да ти еам. Од толку распореди, јас со прозор над глава! :headbang: Ќе биде ова интересна годинаааааааааааааааа. [​IMG]

    Прееска иначе дождов ме напраи ко глушец. :emo: Т.е. глуууувчиште. [​IMG] Фала на прашање. [​IMG] Па и оноа чоровинкине, дај нека научат сами нека се бришат више, смучено ми е. :geek: Си стаив едно црвено ќесе на глава, наместо чадор. Шо ми е гајле. :emo: Џоа Црвенкапица. :angel: Овај, Црвенќесица. [​IMG]

    Боли челото да го ееееам. :devil:

    Не пцујам ја олку, мирно дете сум си. :wasntme: Не знам што ми е. :D Чим дојдам тука... одма пцујам, да го еам. :D Ко кочијаш сум тука. До душа не знам колку пцуе тој кочијаш, шо толку го зборат. :wasntme:
     
    На ColoursOfTheRainbow, Lella, bittersweet и 2 други им се допаѓа ова.
  10. BrendonGirl

    BrendonGirl Нов член

    Се зачлени на:
    3 септември 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    3
    Zdravo na site :) Sakam da kazam deka konecno vidov nekoj uspesen make up artist so poteklo od nasava drzava bravo za nea Maya Mia ( od mob sum ne me karate :) )
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    здраво и на тебе BrendonGirl и јас СДК дека воопшто не ми е мило што почна учебнава година ама тоа е....
     
  12. m3a3c3a3

    m3a3c3a3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    259
    Гордоста е гадно нешто. Таман ќе сакаш да направиш нешто и тап ќе те заебе.
    -Еј кај тргна мене ме заборај??? Ти реков нема да одиш. :^)
    Не чудете се во 8 сатот го пишувам ова.
    Што да правам не можам да се изначудам на таквите луѓе кои не можат да ја прегазат гордоста кога е во прашање љубовта. Па да си со некого 2 години и да ги фрлиш по вода заради таа ебена гордост. :x
    Ако вистина постоела љубов барем еднаш ќе попуштеше бе,мочко. Ама не како ти мора да си стојш на зборот и јас пак да те барам. Е не те барам. Овој пат НЕ. Ќе чекам ти да ме побараш.Ако воопшто го дочекам тој ден. :( Јебига.
    ова последново со посвета.
    Поради некојси се ми се испреврти во животов. Не ми е ни до кафе ни до муабет ни до ништо. : :|
    Ај добро утро и на вас. Ми тргна мене сабајлечки.
     
    На ColoursOfTheRainbow му/ѝ се допаѓа ова.
  13. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.473
    Надам се у Грекос не врне :?:
     
  14. merida

    merida Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    266
    Majki i Tatkovci!
    Kako toa gi pustate devojkive od 15 godini da izleguvaat so gol g,z ;-O
    Ne mozam da svatam be.... ili jas sum zaostanata ili vie ste mnogu napredni.
    Jas da ja vidam taka kerka mi koga ke porasne ima gazeto da i go napram vo sklop so ucebnava godina.... saka na tesni-siroki saka na kocki, po nejzina zelba :worried:
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  15. mia9184

    mia9184 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    294
    Пол:
    Женски
    Да не те разочарам ама врне , сега се чув со пријатели што се на одмор во Пефкохори :(
     
  16. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    Пф, синоќа специјално излеговме без чадор за мојата драга да танцува на дождот. Играв и јас како благо чукнат со тефлонско тенџере по глава, ама под стреа за да не се чувствува осамено. Мислам дека е доволно фер, нели? :$ Се смееше како мало дете, среќна. Додуша малку и` беше мака дека не сакав и јас да бидам на дождот, ама пак беше задоволна.

    ТУКУ, еден ден врне и светот западна во есенска меланхолија. Цитати од тажни песни и книги, слики од пожолтени лисја и многу постови во СДК со депресивна и down содржина. But hold on little girls, ќе причекате за есента, ќе помине дождов следната недела, моето сонце и +30 ќе се вратат во градот. Не ја гасам климата и го игнорирам радијаторот додека чадорот стои во ходник и им се смее зашто тој е единствениот од есенските реквизити што добива шанса да глуми есен.

    Вчера ми било cake day. Пред една година сум се „родил“ на форумот. За таа пригода, еден ден подоцна направив торта, па повелете каснете си. Ако сте од оние на диета, баталете го спојлерот, за вас имам шатчиња од свежо цедено овошје, боровница, лимон, зелено јаболко и портокал -> http://static.wixstatic.com/media/991d59_2826cc93e9b3453994df4fcc995dfb6a.jpg

    За останатите, тортата.
    Се надевам нема да кликнат оние на диета, ама ако кликнавте, а сте на диета, на ваша одговорност муабетов.
    Значи, тоа се чоколадни стапчиња наредени како замок, а во него има сладолед од лешници. Е, бидејќи девојка ми мрази лешници и знам дека веќе не чита од тука натаму, да додадам и дека има сладолед од јагоди, чоколадо како и цели парченца милка. Одозгора, ги гледате јаготките за оние кои се најголеми љубители на ова овошје. Епа, инџој. :)
    [​IMG]

    И за крај на денешниов пост и почеток на денешниов ден, за #сексисреда и како повод за мојот cake day, посакувам сите момци на форумот да облечат убава кошула и да искомбинираат со соодветна вратоврска, девојките да облечат провокативна танга, сукчињка и да искобинираат со соодветна женска кошула и да седнат да напишат барем едно мислење на форумот така облечени. За мој атер, ако ништо друго.

    Хаштаг #сексисреда и ќе знаеме дека сте прифатиле. Се надевам некој ќе се одзве на предизвикот, барем еден. :hai:
     
    На m3a3c3a3, eliesaab, Summerlover и 14 други им се допаѓа ова.
  17. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.473
    Аммм, дечко ми ми се јави и ми потврди ова што го кажа. Нишо да си спремам зимска облека :(
     
  18. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    СДК 500 мислења 8)
    Елиске треба да се појачаш повеќе...
     
  19. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Пишале статус ''Welcome autumn'' |( Ахам, важи, уште да беше есен, таманка. :nod:
     
    На MademoiselleB, Lella и ColoursOfTheRainbow им се допаѓа ова.
  20. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Како да ви кажам колку многу обожавам лук. Чист вкус на Медитеранот, тврдо лебче потпечено со лук и си го мацкаш во чисто маслиново масло. Фета сирење полиено со маслиново, оргинао и лукче! Лукче со домати во сос за тестенини. Печени лигњи одозгора прелиени со маслиново, магдонос и секако лукче. Риба со маслинки и лукче, шпагети аглио олио, рукола со моцарела, оригано, домат, маслинка и лукче!
    Канелони полнети со спанаќ, а одозгора со прелив од павлака, оригано и лукче. Гарлик пица и за мезе некое пармезанче, мувлосано сирење и пршут. За пиење бело вино, некое наливно старо Италијанско или Грчко ќе ве молам!
    Романтика и афродизијак!
    Тоа би било се благодарам. :hai:
     
    На Adi888, Magnolija, bittersweet и 17 други им се допаѓа ова.