1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

[СДК] Сакам да кажам...[Стара тема]

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Wild.Child, 26 октомври 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. SEKERLEMA

    SEKERLEMA Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    408
    ... Смрштени, скиселени лица ко да имаат кришка лимон во устата нон стоп, абре со насмевка можеш бесплатно да го подобриш изгледот.
     
    На Limonka93, ivimis, narcis98 и 3 други им се допаѓа ова.
  2. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
  3. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Ве молам кажете ми некоја Г6 финта, за врзување на патики?
    Не знам дали јас сум неписмена, па не знам да врзувам патики или што е работата? На ден, мора минумум два пати да ми се одврзаат. Без разлика кои патики ги носам.
    Кој што прави, Елена клечи. Па ми се смачи веќе. :D Клекни стани, клекни стани.
    Дали да почнам да врзувам чворови...? Да ги тргнам врвките...? Да си купам патики со лепенки...? Ма не бре, и тие ќе ми се одлепуваат. :D За момент си помислувам, дека до мене има некое духче, Касперче. Што постојано ми ги одврзува патиките.
    Ми иде да ги врзам заедно двете нозе и да почнам да рипкам.

    Со многу тежок проблем, се справувам. :D Треба да се пријавам во Брачни судија, заедно со сите мои патики. :rofl: Плус да си земам некое париче, нема да биде лошо. :rofl:

    Aj ќе пробам со ова. :rofl:
    [​IMG]
     
    На Centurion, littlevampire, narcis98 и 7 други им се допаѓа ова.
  4. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Ако сака некоја феминка да ми пише лп..ми треба совет. :)
     
  5. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Штета што нема тема за Господар на прстените и Хобит :( ... сакав да помрчам малку :lol:
     
    На Limonka93 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.513
    Извинете на францускиов, ама да ви ги мочам сите мотивацниони срања - излези од комфорната зона и користи ги сите шанси кои животот ти ги пружа! |(
    Зошто НЕ, НЕ Е ИНТЕРЕСНО ДА БИРАШ КАДЕ ЖИВОТОТ ЌЕ ТИ БИДЕ НАЈДОБАР!!! Зошто од искуството на постарите, секогаш викаат - ПОГРЕШНО ИЗБРАВ, ретко слушам дека некоја одлука била најдобра.
    Мразам одлуки. :@
     
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.791
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    ^Има за филмовите, а ако за нешто нема тема слободно можеш да отвориш. :)

    Некако деновиве така ми поминуваат... Не се случува ништо посебно, зимава како да не затапе сите. Ај да одиме ваму, неее ладно е, кај ќе искачаме... Ај да правиме ова, е па јас немам пари, па и јас немам пари, па за таму ќе ни требаат повеќе, а немаме ич, така што се некако се сведува на дома седење и пиење по некое кафе. Зимава убиство е за социјалниот живот. Летно време и да немаш пари ќе излезеш ќе се прошеташ, ќе мрднеш негде.
    Нејсе, поради ваквата неактивност решив да се позанимавам со нешто што ми виси со години на глава. Не ни пишувам што е, досадна сум веќе. Ама решена сум годинава да се заврши, а богами и има изгледи за тоа. Ај да не се урочам, уште тоа ми фали.
    [​IMG]
    Само кафето и книгите ми го зачувуваат здравиот разум во овие долги, досадни денови.
     
    На julie77, anichka94 и Agrona им се допаѓа ова.
  8. katakomba24

    katakomba24 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    533
    Од каде да почнам, каде да завршам... Нов начин на живот, нови луѓе, нови постигнувања... Ги исполна Катка нејзините ветувања ама има уште. Уште многу! Многу нешта научив, некои ги заборавив. Нешто изгубив, нешто добив. Живот на коцка. Ако продолжам не ќе можете да ме запрете. Ајде нека биде ова доволно. За крај само ќе ве поздравам и ќе ви посакам убав викенд!
    ;)
     
    На Limonka93 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Имам срце од камен..
    Понекогаш се прашувам како е тоа можно..
    Ништо,ама баш ништо не допира до мене.
    Празна сум.Без чувства,емоции,спомени..
     
    На blueeparadise, kala21 и Bescheiden им се допаѓа ова.
  10. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
     

    Прикачени фајлови:

    • vistina.jpg
      vistina.jpg
      Големина на фајлот:
      19,1 KB
      Прегледи:
      835
    На La.femme, LittlePinky, Sara123 и 7 други им се допаѓа ова.
  11. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    3.214
    Пол:
    Женски
    Сакам да кажам дека би требало да направи тема каде членовите ќе можат да си прашуваат што ги интересира.. Не за друго, да не полниме вакви тема како оваа со прашања.. Уствари, не знам ни зашо е затворена Сакам да прашам?! :?:


    Да не бидам оф топик кога веќе пишувам, ќе кажам дека е времето е кочан... Страшно... :)
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Значи колку еден повик може да те орасположи и тотално да ти го промени твоето расположение то чудо нешто. Денеска цел ден ми беше катастрофа, се чуствував емотивно "отепана" , ако можи тоа така да се кажи. Се додека не ми заѕвони телефоно и една личност не ми кажа дека мис е ајвила само да ме слушни, а притоа тоа не беше мојот дечко. Па на таков ден и во момент кога се чувствував како да сум на днотт овој повик ми беше како подадена рака за спас. Дефинитивно. Толку многу се израдував шо ми идеше да го скапам бакнување телефоното од радост. И од тој момент ми се чини ко да се преродив и се почна да ми оди по нагорна линија.
    LOVE MY COUSIN :inlove:
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Desert.Rose

    Desert.Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    189
    Има некои денови кога навистина сакам да сум сама, само некој филм, книга или добра музика... но не и овие неколку дена... овие денови сакам да има луѓе околку мене, луѓе кои ми значат и им значам, луѓе кои ќе ме расположат, луѓе кои нема да ме изнервираат уште повеќе... бидејќи доволно ми беа нервози и караници за овие два месеци :|
     
  14. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    [​IMG]
    се затрча малата... :lol: и пријатно неизненади...
     
  15. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    стани ми константа, преку глава ми е од променливи..
     
    На Bubbi, Adi888, MermaidKiky и 19 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.