1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што најчесто правите кога ќе станете?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од LOmikol, 11 ноември 2012.

  1. lady11

    lady11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    72
    Мијам заби :)
     
  2. cherry-on-top

    cherry-on-top Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2013
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    45
    Го оклучувам компјутерот :D
     
  3. diamondss

    diamondss Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Мијам лице и заби 8)
     
  4. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.067
    Допаѓања:
    44.036
    Пол:
    Женски
    кога ќе се разбудам веднаш гледам колку е часот,понекогаш кога не ми се станува веднаш ќе си се тегнам ни кревет 5 мин.,потоа ги облекувам папучите,ја пресобирам косата ако ми е растурено опавчето(со собрана коса спијам,ми смета),одам во вц и се мијам едно друго,одам в кујна,поручувам,гледам малку тв и тоа е тоа. :)
     
  5. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    станувам,трчам у купатило,мијам лице и заби,се поднашминкувам малку,се облекувам и цепам на работа и сето тоа во рок од 15 мин
     
  6. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Го вадам мобилниот од полнач и го проверувам прво, му титкам на дечко ми да знае дека сум станата и да ми се јави кога ќе може. :D Си лежам обавезно 10-тина минути ми треба да се расонам, станувам одам во веце и после тоа јадам и си варам кафе и ако имам време и не треба да одам никаде си го пуштам лаптопот и си се расонувам на раат со кафенце. :D
     
    На missfortuna му/ѝ се допаѓа ова.
  7. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    гасам аларм и легнувам пак 2-3 минути станувам до веце, мијам заби и лице се облекувам местам распоред и одам у школо :D
     
  8. missfortuna

    missfortuna Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    171
    во веце, се мијам, правам кафе, пуштам гласна музика, после кафето се мијам заби, се спремам и терам :D
     
  9. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Ако немам обврски се излежувам и тегнам. Па после мијам заби,лице,ја собирам косата и го чистам лицето со млеко,тоник,крем,ставам лабело. Ако не сум се истуширала претходната вечер сега го правам тоа. И после пијам кафе/чај,доручкувам и или читам списание/гледам тв/седам на компјутер. :)

    Ако имам обврски се ова е згужвано во 10 минути и одма почнувам или со учење или излегувам од дома.
     
  10. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.129
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    Обично се спремам набрзинка за на работа.
    Во ретки денови како денес кога сум слободна, чим станам го уклучувам лаптопот, додека да одам до веце да се упали и после со саати лежам во пижами и си гледам серии. :)
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Станувам , се средувам нели заби лице :P и потоа ако сум слободна знам да си лежам во кревет до покасно и да се занимавам со турски серии :$
     
  12. WaffleGirl

    WaffleGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2014
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    1.046
    Станува па во ВЦ па јадам 10 бадеми :doh: ,па млекце и зависи од смената на школо 8) :coffee:
     
  13. Najubava09

    Najubava09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2014
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    108
    Станувам,мочам :lol: се мијам лице и заби, се облекувам и ајт на школо :hai:
     
  14. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Кога треба да одам на училиште, станувам, одам во веце да мочам, си мијам лице, се облчекувам, си средувам лице и коса и излегувам. :D
    А кога не сум на училиште, ќе станам, па во веце да мочам и да мијам лице, излегувам надвор да си поседам, па дури послето ќе се облечам, а може да се случи и цел ден да си преседам во пижами. :lol:
     
  15. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.033
    Пол:
    Женски
    Кога сум на училиште: станувам од креветот, пак легнувам, по 3 минути пак станувам, пушта музика да ечи цел кат, мијам заби и лице,пак легнувам, по 5 минути пак станувам, се облекувам, уклучувам Фемина, штракам по телефонот, се допишувам до 07:15, па потоа излегувам.

    Кога не сум на училиште: станувам, ја гасам ноќната ламба, пак легнувам.
     
  16. Stefiks

    Stefiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2014
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    47
    Koга сум на училиште - Станувам, мочкам :P се мијам лице,заби, се облекувам, средувам коса :emo: облакам патики, балетанки (зависи што ќе носам тој ден :D ) чантата на рамо и на школо..


    За викенд: Станувам кај 11:00 сатот, се мијам лице и заби (си останувам во пижамчина, зашо ми е најкомотно 8) ).. Ќе си сварам едно какао 8) па на фб ќе си поседам, музиката пуштена в крај :rock: ќе излезам со другарки и со ролерките ќе се возиме низ град... Тоа :)
     
  17. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    За викенд: Станувам кај 11, уклучувам компјутер, у меѓувреме се мијам лице, заби, се чешлам, се уклучам на фб, па се облекувам, јадам, па на фемина и тако даље и тако даљее .. :o:
     
  18. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.317
    Пол:
    Женски
    се тегнам едно 10 мин :yawn: после се мијам лице и заби.. го факам креветот бо дневна и таму со лаптопот се излежавам
     
  19. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Прво го уклучувам компјутерот и пуштам музика.И проверувам дали имам некоја порака. :)
     
  20. ivchee.ivche

    ivchee.ivche Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2013
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    42
    Пол:
    Женски
    Ќе станам, ќе идам во дневна и таму ќе си легнам пак :D :rofl: